مجله توما

آبان ۱۳۹۵ - توما | جامع ترین مجله آنلاین فارسی

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از ایرنا، در این پیام که روز یکشنبه به مناسبت اربعین حسینی صادر شد، آمده است: حضور میلیونی در کربلا از نقاط مختلف جهان برای احیای چهلمین روز شهادت امام حسین(ع)، اعلام وفاداری به رسول گرامی (ص) است.

شیخ قبلان خاطرنشان کرد: این حضور میلیونی پاسخی به تروریسم تکفیری و منحرفانی است که از آموزه های دین مبین اسلام خارج شده و امت اسلامی را هدف گرفته اند ، ریختن خون انسان های بی گناه را مباح می دانند و مرتکب هرگونه اقدام وحشیانه و ددمنشانه می شوند که عقل و دین آن را رد می کند.

نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان تصریح کرد:ما انفجارهای تروریستی در کربلا و فلوجه را محکوم می کنیم تا تاکید کنیم « اراده زندگی » که امام حسین(ع) آن را در وجود محبانش نهادینه کرده است، بزودی در مقابل تروریست های تکفیری پیروز می شود.

در پیام شیخ قبلان آمده است:به ارتش های سوریه و عراق و همپیمانان آنها پیروزی ها و موفقیت ها در نابودی باندهای تکفیری را تبریک می گوییم و از رهبران عرب و مسلمان می خواهیم با همکاری وارد میدان مبارزه با تروریسم تکفیری شوند که همچون یک بیماری بدخیم در میان امت اسلامی و عربی ریشه دوانده است و آن را ریشه کن کنند.

وی در این پیام خواستار خشکانده شدن منابع مالی و تسلیحاتی تروریست های تکفیری، مبارزه با اندیشه تکفیری و جلوگیری از گسترش آن شده و از علمای دین خواسته است تا مسئولیت خود را با تشریح خطرهای تعصب، تندروی و تروریسم انجام دهند و خطبه ها ، سخنرانی ها و موعظه ها را از تندروی و تعصب عاری کنند.

شیخ قبلان تاکید کرد: از علما می خواهیم تا همه را به وحدت و همکاری برای ریشه کنی تندروی و تروریسم تکفیری دعوت و عقربه قطب نمای جهان اسلام و عرب را به سوی دشمن واقعی یعنی تروریسم صهیونیستی و تکفیری که هدفشان ضربه زدن به وحدت و همبستگی امت در زمان حاضر و آینده است، تنظیم کنند.

نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان خاطرنشان کرد: همه باید برای ایجاد راه کارهای سیاسی به منظور توقف خون ریزی ها در همه کشورهای عربی و بازگشت امنیت و ثبات تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: از رهبران عرب و مسلمان می خواهیم که به راه و اندیشه حق امام حسین(ع) و به انقلاب مبارک امام حسین (ع) که در تاریخ جاودان شده است، تمسک جویند و به راه حق ملت فلسطین در رویاروئی با صهیونیست های باطل و شر مطلق کمک کنند تا فلسطین از توطئه های یهودی سازی و سیاست قلع و قمع نجات یابد.

در پیام شیخ قبلان آمده است: ما تصمیم رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از پخش اذان در قدس را بشدت محکوم می کنیم و از رهبران عرب و مسلمان می خواهیم برای پیروزی فلسطین و ملت آن در مقابل دشمن صهیونیستی مسئولیت خود را برعهده بگیرند.

شیخ قبلان تاکید کرد: بلند شدن صدای اذان از کلیساهای شهر الناصره بیان صادقانه همبستگی مسیحیان با برادران مسلمان در رویاروئی با جنایات اشغالگران صهیونیست است و از سازمان ملل و موسسه های بین المللی و حقوقی می خواهیم حرکت و همه جنایات اشغالگران صهیونیست را محکوم کنند.

نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان در بخش دیگری از پیام خود آورده است: اربعین حسینی فرصتی است تا از همه لبنانی ها بخواهیم حل بحران ها ، مبارزه با فساد ، تشکیل دولت نجات ملی و آشتی ملی را در اولویت خود قرار دهند.

وی افزود: لبنانی ها باید با هم توافق و مصالحه کنند و از برخی مطالب خود کوتاه بیایند و صفحه جدیدی از همکاری سازنده و شراکت واقعی همه طوائف و در سطح ملی را بگشایند.

شیخ قبلان تاکید کرد: در دولت وحدت ملی همه لبنانی ها باید مشارکت داشته باشند، در دوره جدید از ارتش حمایت کامل شود، موسسه های دولتی برای شکوفائی و پیشرفت لبنان فعال شوند ، قانون نوین و عادلانه انتخابات مبتنی بر اصل نسبیت در پارلمان تصویب و انتخابات پارلمانی در زمان مقرر( ماه مه ۲۰۱۷) برگزار شود.

n00251475 b علما همه را به وحدت برای ریشه کنی تروریسم تکفیری دعوت کنند/رهبران عرب به راه و اندیشه امام حسین(ع) تمسک جویند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، صبح امروز یک راکت به مدرسه الفرقان المحدثه اصابت کرد که بر اثر آن ۷ دانش آموز شهید و معلم کلاس و ۱۹ تن دیگر مجروح شدند.

ماه گذشته هم اصابت چند راکت به یک مدرسۀ دیگر در حی الشهباء به شهادت سه کودک و مجروح شدن ۱۴ دانش آموز منجر شد.

حملات راکتی امروز تروریست ها به دانشکدۀ حقوق و بیمارستان جراحی قلب الباسل و مدرسۀ فوزی الجسری در حی الشهباء نیز به شهادت یک زن و مجروح شدن ۱۰ نفر و وارد آمدن خسارات به دارایی های عمومی و خصوصی منتهی شد.

n00251473 b شهادت 7 دانش‌آموز در حملۀ تروریستی حلب
« آخوند ناصر قزل» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گلستان، افزود: حماسه آفرینی ها و فداکاری های امام حسین(ع) را باید زنده نگهداشت؛ چون این عمل در راستای زنده نگهداشتن دین مبین اسلام صورت می گیرد.

به گفته وی؛ زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت یک مقوله  ویژه و منحصر به فرد در بین فرهنگ های انسانی است.

مدیر حوزه علمیه عرفانی قازان قایه، اربعین را بزرگترین نماد صبر و استقامت برای عموم بشریت دانست و گفت: حضور مسلمانان در این مراسم ثمره رشادت های مردانی غیور است که با ریختن خون پاکشان بر روی زمین تجلی نموده است.

وی، ادامه داد: امنیت و آرامش موجود این روزهای کشور نشات گرفته از شعار و استقامت رزمندگانی است که فکر و ذکرشان در دوران دفاع مقدس و آزاد سازی کربلا بود و ای کاش می بودند و در این رزمایش عظیم اربعین شرکت می کردند.

به گفته وی؛ نکته قابل تامل برای ما این است که شهدا زنده هستند و نزد خدا روزی می خورند و حاضر و ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند.

آخوند قزل با اشاره به درس ها و عبرت هایی که اربعین به ما می دهد، اظهار کرد: درسى که اربعین به ما مى‏ دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‏ شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات مسموم جبهه دشمن زنده نگهداشت و به نسل های آینده انتقال داد.

 وی، افزود: از ابتدای انقلاب تا امروز، کارشکنی و عداوت استکبار جهانی علیه انقلاب، امام، اسلام و این ملت، چه قدر پرحجم بوده است، چه تبلیغات و طوفانى که علیه جنگ به راه نیفتاد جنگى که دفاع و حراست از اسلام و میهن و حیثیت و شرف مردم بود.

 

n00251442 b گرامیداشت اربعین در فرهنگ ترکمن تلاش برای احیاء فرهنگ ایثار و شهادت است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، " لیز گراندی" هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل در عراق گفت: شمار روز افزون غیر نظامیان آسیب دیده در پی درگیری در شرق موصل میان نیروهای عراقی و تروریست‌های داعش بیش از توانایی دولت و سازمان‌های کمک رسان بین المللی برای تعامل با این بحران است.
 
وی گفت: نزدیک به ۲۰۰ نفر از آسیب دیدگان غیر نظامی و نظامی طی روزهای گذشته به بیمارستان انتقال داده شده‌اند و این بالاترین تعداد آسیب دیدگان از زمان آغاز درگیری برای بیرون راندن تروریست‌ها از آخرین پایگاه بزرگ آنها در عراق است.
 
گراندی افزود: مقامات مربوطه تمام تلاش خود را برای ارائه کمک‌ به کار می‌گیرند، اما توانایی لازم برای درمان آسیب دیدگان و تعامل با شمار بسیار زخمی‌ها در نتیجه حملات تک تیراندازی و قرار گرفتن افراد در تیرس آتش وجود ندارد.
 
وی تصریح کرد: ما در مورد احتمال زخمی شدن شمار بیشتری از شهروندان و بیشتر شدن تعداد قربانیان در نتیجه تشدید درگیری‌ها بسیار نگران هستیم.
 
در همین حال، یک مقام وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: طی اولین ماه  از آغاز حمله تعداد شهروندان آسیب دیده نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است با وجود اینکه بخشی از این افزایش، احتمالا به دلیل تسهیل ورود به مناطقی است که به تازگی آزاد شده است.
 
از سوی دیگر سازمان ملل اعلام کرد که شمار آوارگان جنگ موصل از آغاز آن تا کنون به بیش از ۶۲ هزار نفر رسیده و پیش‌بینی می‌شود این تعداد طی روزهای آتی افزایش یابد.
n00251459 b هشدار سازمان ملل درباره وضعیت مجروحان در موصل
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، این در حالی است که طبق فیلم‌های ویدئویی که بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، شهروندان فلسطینی در شهرک قدیمی قدس با حضور در پشت بام‌ها اذان گفتند.

در همین حال در اعتراض به این تصمیم رژیم صهیونیستی مردم شهرهای الطیبه، کفرقاسم، رهط و شهرک کفرقنا در الجلیل که در داخل خط سبز هستند، به تظاهرات پرداختند.

تظاهرکنندگان، ضمن محکوم کردن این قانون صهیونیست‌ها آن را قانونی نژادپرستانه خواندند و اعلام کردند: هرگز اذان متوقف نخواهد شد؛ اذان بلال هرگز توسط اشغالگران ساکت نخواهد شد.
 

n00251458 b پخش اذان در کلیساهای فلسطین در اعتراض به قانون ممنوعیت اذان در قدس
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در پی حملات خمپاره‌ای عناصر تروریستی به دانشکده حقوق و بیمارستان باسل و مدرسه فوزی در محلۀ شهباء در حلب ۱۰ نفر، از جمله هفت کودک کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند؛ حملات خمپاره‌ای عناصر تکفیری به منطقۀ موغامبو در استان مذکور نیز شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت.

۵ دانشجوی سوری نیز در حملات خمپاره‌ای عناصر تکفیری به مدرسه  ساریه حسون در منطقۀ فرقان در حلب کشته و ۱۰ نفر  مجروح شدند.

همچنین سقوط یک خمپاره به استادیوم جوانان در منطقۀ سلیمانیه در حلب منجر به زخمی شدن تعدادی از دانش آموزان دختر این دانشکده ورزشی شد.

در حملات خمپاره‌ای گروه تکفیری داعش به ساختمان‌های مسکونی در محله‌های جوره و القصور در شهر دیر الزور نیز شماری از شهروندان سوری مجروح شدند.

هم‌زمان با درگیری‌های شدید در محور شیخ سعید، نیروهای ارتش سوریه  پیشروی‌هایی در محور بازار حبس در جنوب حلب کردند.

سایت العهد از درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌ها در محور مجتمع هنانو در شرق حلب خبر داد؛ ارتش سوریه حملۀ گروه تکفیری داعش به گردان نظامی "ضامن" در اطراف فرودگاه دیر الزور را خنثی کرد.

سایت المنار لبنان هم نوشت: شماری از عناصر مسلح در حملۀ ارتش سوریه در درعا به هلاکت رسیدند؛ حلب و اطراف آن طی چند ماه اخیر شاهد شدیدترین درگیری‌ها و حملات هوایی بوده است.
 
 

n00251457 b چندین کشته و زخمی در حمله خمپاره ای تروریستها به حلب
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "اسامه حمدان" در گفتگو با پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره قطر خاطر نشان کرد که جنبش حماس طرحی سه ماده ای درباره گذرگاه رفح ارائه کرده است که اولین ماده آن قائل به این است که گذرگاه رفح باید یک گذرگاه عربی ـ عربی در نظر گرفته شود و باید همیشه باز باشد تا دو ملت فلسطینی و مصری از آن استفاده کنند.
 
وی افزود: حماس در قالب این طرح خواستار احداث منطقه آزاد تجاری در گذرگاه رفح به منظور تسهیل مبادلات تجاری میان باریکه غزه و مصر شده است که می تواند باعث افزایش سطح مبادلات تجاری فلسطینی ها با برادران عرب شان از طریق مصر و دست کشیدن تدریجی آنها از مبادلات اقتصادی با رژیم صهیونیستی شود.
 
اما سومین نقطه تفاهم امنیتی برای در امان ماندن از آثار منفی هر گونه روابط گسترده میان طرفین است که می تواند به امنیت فلسطین یا مصر ضربه بزند.

حمدان در عین حال ابراز امیدواری کرد که مصر بتواند ثبات و امنیت خود را باز یابد و ملت آن به اهداف خودشان دست یابد و آرامش و امنیت گذشته را دوباره تجربه کند و بتواند بار دیگر نقش فعالی در زمینه مساله فلسطین و دیگر مسائل امت ایفا کند.
 
مسئول روابط خارجی حماس در ادامه تاکید کرد: حوادث و تحولات مصر بر روی مسأله فلسطین و اوضاع نوار غزه تأثیر می گذارد و ما همواره بر این مسأله تاکید کرده ایم که بسته ماندن طولانی مدت و تقریبا دائمی گذرگاه رفح به نفع آرمان فلسطین و امنیت ملی مصر نیست؛ چرا که غزه با ایستادگی خود در برابر رژیم صهیونیستی به خط مقدم دفاع از  امت و مصر تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از مصاحبه خود این احتمال را بعید دانست که انتخاب "دونالد ترامپ" به عنوان رئیس جمهور آمریکا تاثیری بر روی حماس داشته باشد؛ چرا که آمریکا جزء مقدرات غیر قابل تغییر نیست و انتخاب ترامپ بر روی کسانی تاثیر خواهد گذاشت که به آمریکا چشم امید داشتند و ما جزء این دسته نیستیم.
 
حمدان همچنین با اشاره به بن بست در مسیر آشتی ملی فلسطین تأکید کرد که این روند طبق آن چیزی که ما پس از امضای توافقنامه آشتی در قاهره انتظار داشتیم، پیش نمی رود؛ وی افزود: با وجود تاثیر منفی عوامل خارجی بر روی آشتی ملی، یک عامل داخلی هم بر این مسأله تاثیر منفی می گذارد و آن موضع ابو مازن است که توافقات صورت گرفته را اجرا نمی کند، بلکه در برخی موارد بر سر راه آنها کارشکنی می کند.
 
این مسئول جنبش حماس خاطر نشان کرد که از جمله مواردی که در توافقنامه آشتی ملی قاهره به آن اشاره شده بود، تشکیل دولت وحدت ملی، احیای پارلمان، فعال سازی کمیته اصلاح ساختار سازمان آزادی بخش فلسطین "ساف" و تشکیل شورای ملی منتخب فلسطین بود؛ چرا که ایستگاه انتخابات چه در داخل و چه در خارج از فلسطین مسأله مهمی است و همه این اقدامات باید با صدور دستورات ریاستی صورت گیرد، اما ابومازن از صدور این دستورات خودداری می کند.
 
وی افزود: آشتی ملی به بن بست رسیده است، اما نشست اخیر دوحه نتیجه ای داشت که امیدواریم تأثیر مثبتی داشته باشد؛ چرا که در این نشست با طرف قطری توافق شد که تلاش ها برای پیشبرد آشتی ملی با کمک طرف هایی که قبلا در این زمینه تلاش کرده اند و به ویژه مصر، ادامه پیدا کند.
 
"اسامه حمدان" در ماجرای انتخابات شهرداری ها هم اعلام کرد که بر اساس توافق صورت گرفته قرار بود، انتخابات شهرداری ها، ریاست تشکیلات خودگردان و انتخابات شورای ملی در فلسطین برگزار شود و اصل بر این بود که این انتخابات بلافاصله پس از تشکیل دولت وفاق ملی برگزار شود و این دولت یک سال پس از تشکیل خود، پیشنهاد برگزاری انتخابات شهرداری ها را داد که اقدامی کمتر از حد انتظار ما بود، اما با این وجود، ما آن را قبول کردیم.
 
وی افزود: وقتی دولت احساس کرد که باد انتخابات بر خلاف میل آن می وزد و امکان دارد گروهی غیر از گروه مورد دلخواه آن در انتخابات پیروز شود، با بهانه های واهی مانع از برگزاری انتخابات شد و از همین رو، ما با آن مخالفت کردیم و آنرا بازی سیاسی با مساله انتخابات دانستیم که با سوء استفاده از دستگاه قضایی صورت گرفته است.
 
حمدان تصریح کرد که حماس وقتی تصمیم به مشارکت در انتخابات و رعایت فرآیند دموکراسی در عرصه داخلی فلسطین گرفت، یک تصمیم راهبردی غیر قابل بازگشت اتخاذ کرد و از همین رو، ما همچنان به دفاع از حق ملت فلسطین در انتخاب نمایندگان و رهبران خود ادامه خواهیم داد و به رعایت نتایج رای گیری ها پایبند خواهیم ماند.
 

 

n00251456 b طرح 3 ماده ای حماس برای بازگشایی گذرگاه رفح
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، طی نامه ای، شهادت "محسن خزایی" خبرنگاری که حین تهیه گزارش از مناطق عملیاتی در حلب به شهادت رسید را به دکتر "عبدالعلی علی‌عسکری" تبریک و تسلیت گفت؛ متن این نامه به شرح زیر است:
 
                                 (وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ)

برادر ارجمند جناب آقای دکتر عسکری
بار دیگر شاهد عروج سرخ مردی از تبار فیلم واصحاب رسانه در مسیر پاک دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) بودیم.خبرنگار شهیدی که دل در گرو  خاندان نبی مکرم اسلام داشت و متعهدانه در این راه گام برداشت و به آرزوی خویش که همان شهادت در راه دین خدا بود، رسید و چه زیبا این جام سرمستی را به کام کشید.
"محسن خزایی" نمونه ای بارز از فرزندان دلسوز و پاک رسانه ملی و اصحاب رسانه کشور می باشد که دنیا شاهد رشادت او بود.
اینجانب شهادت خبرنگار شهید محسن خزایی را به حضرت عالی و همه همکاران پرتلاش رسانه ملی و عزیزان فعال رسانه ای کشور تبریک و تسلیت عرض می نمایم و علو درجات آن شهید در جوار حق آرمیده و سلامتی و سعادت سایر عزیزان را از درگاه معبود یگانه مسئلت می نمایم.

و العاقبه للمتقین                      
محسن اراکی                        
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
 
 

n00251450 b پیام تسلیت آیت الله اراکی به دکتر عسکری در پی شهادت محسن خزایی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "خضیر الراشد" امروز با بیان این مطلب گفت: مقررات منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی با همکاری مقام های محلی، به منظور جلوگیری از تحرکات احتمالی شبکه های تروریستی٬ ممنوعیت گسترده ای را برای تردد افراد، خودروها، موتورسیکلت و دوچرخه در نظر گرفته اند.

"خضیر الراشد" افزود: نیروهای امنیتی و نیروهای پشتیبان آنها به صورت ثابت و سیار در جاده های اصلی و فرعی برای جلوگیری از هرگونه اقدام ضد امنیتی مستقر شده اند.

وی همچنین گفت: نیروهای امنیتی هم اکنون بازرسی های گسترده ای را در شماری از مناطق شهر عامریه انجام می دهند.

خبر دیگر اینکه یک منبع آگاه در وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر دو انفجار جداگانه در بغداد، پنج نفر کشته و  11نفر زخمی شدند.

بر اثر انفجار بمبی که بامداد امروز در نزدیکی یک رستوران در منطقه شیخ عمر در مرکز بغداد رخ داد، سه نفر کشته و شش نفر زخمی شدند.

همچنین در پی انفجار بمبی دیگر در نزدیکی یک بازار شلوغ در منطقه الیوسفیه در جنوب بغداد ، دو نفر کشته و ۹  نفر زخمی شدند.

 

n00251455 b مقررات منع آمد و شد در عامریه فلوجه/چندین کشته و زخمی بر اثر دور انفجار در بغداد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله "شیخ محسن اراکی" دبیر کل مجمع تقریب مذاهب طی نامه ای از تلاشهای مدیر عامل سابق خبرگزاری تقریب قدردانی کرد؛ متن این نامه به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای سعید فانیان:
سلام علیکم

خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش در جهت گسترش فرهنگ وحدت آفرین و حیات بخش اسلام و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) از نعمات عزیز خداوندی و توفیقی والاست که برای همگان حاصل نگردد.
لذا بر خود لازم میدانم به مصداق آیه شریفه "و من شکر فإنما یشکر لنفسه"  از تلاشهای بی شائبه و زحمات صادقانه جنابعالی در خبرگزاری تقریب که نقش اساسی در ترویج فرهنگ وحدت در افکار عمومی دارد، تشکر و قدردانی نمایم.
امیدوارم همیشه ایام توفیق رفیق راهتان باشد و در سایه سار توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) سربلند و سعادتمند باشید.

  محسن اراکی                
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

n00251449 b قدردانی آیت الله اراکی از مدیر عامل سابق خبرگزاری تقریب
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، جنگنده‌های عربستان شب گذشته سه پل در بخش "صلو" در استان تعز در جنوب غرب یمن و بخش "صرواح" در استان مارب در مرکز یمن را بمباران کردند.

در حملات خمپاره‌ای مزدروان سعودی به محلۀ الضبوعه در استان تعز شماری از شهروندان یمنی کشته و زخمی شدند.

نیروهای ارتش یمن و نیروهای انصار الله نیز در حملات تلافی‌جویانه یک موشک بالستیک به  مواضع نظامیان عربستان در منطقۀ نجران شلیک کردند.

نیروهای ارتش یمن همچنین تلاش مزدوران سعودی، برای پیشروی به سمت صحرا و ساحل میدی در استان حجه در شمال یمن را ناکام گذاشته و خسارت‌هایی به آنان وارد کردند.

در همین حال شمار زیادی از نیروهای طرفدار"عبد ربه منصور هادی" در حملات اشتباهی شب گذشتۀ هواپیماهای سعودی در شمال صحرای میدی کشته شدند.

تجاوز نیروهای سعودی در شرایطی صورت گرفته است که رژیم ریاض صبح شنبه از برقراری آتش‌بس ۴۸ ساعته در یمن خبر داده بود؛ خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داد که این آتش‌بس از ظهر شنبه به‌ وقت محلی آغاز می‌شود.

 

n00251452 b جنگنده‌های سعودی صعده را بمباران کردند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "مانوئل مسلم" در گفتگو با الرساله نت اظهار داشت که ممنوعیت پخش اذان از مساجد قدس و فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ تعدی به مسیحیان و مسلمانان است.
 
وی تصریح کرد که پخش اذان از کلیساهای قدس و الناصره حامل این پیام برای جهانیان است که همه باید برای توقف تجاوزات و جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، وارد عمل شوند.
 
این کشیش مسیحی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی می خواهد از طریق پایمال کردن شعائر دینی مسلمانان و مسیحیان جنگی دینی را به راه بیندازد؛ وی اشاره کرد که منع اذان در فلسطین موجب گسترش دامنه تجاوزات علیه فلسطینیان می شود.
 
"مانوئل مسلم" مقابله فلسطینیان با پیش نویس قانون ممنوعیت اذان از مساجد قدس و فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ را ستود و از جهانیان خواست هر چه سریع تر برای جلوگیری از تصویب این قانون دست به تحرکاتی جدی بزنند.
 
مسلم تصریح کرد: این اقدام دشمن صهیونیستی موجب شد تا چهره زشت و کریه رژیم اشغالگر و صهیونیزم که جهانیان همواره در پی مخفی نگه داشتن آن هستند، برای همگان برملا شود.
 
وی تأکید کرد: مسیحیان و مسلمانان یکپارچه در برابر تصمیمات و قوانین نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی ایستادگی خواهند کرد.
 
مانوئل مسلم اظهار داشت: دشمن صهیونیستی تنها با مقاومت همه جانبه ملت فلسطین در کرانه باختری، غزه و قدس از این تصمیم خود عقب نشینی خواهد کرد.
 
شایان ذکر است که کلیساهای فلسطین طی روزهای گذشته به منظور اعلام همبستگی با مسلمانان و مخالفت با ممنوعیت پخش اذان از مساجد فلسطین، اقدام به پخش اذان کردند.

دولت رژیم صهیونیستی اخیرا به بهانه اینکه پخش اذان موجب آزار و اذیت شهرک نشینان صهیونیست می شود، پیش نویس قانونی را در رابطه با ممنوعیت پخش اذان از مساجد تصویب کرد و قرار شد که کنست نیز در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ کند؛ به موجب این قانون نژاد پرستانه، موذنین فلسطینی هم احضار شده و مورد تحقیق و بازجویی قرار می گیرند و حتی به پرداخت جریمه های مالی محکوم خواهند شد.
 
 

n00251453 b منع اذان در فلسطین تعدی به مسیحیان و مسلمانان است
صفحه 1 از 6912345...102030...قبلی »