مجله توما

مهر ۱۳۹۵ - توما | جامع ترین مجله آنلاین فارسی

به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، امام جمعه سنندج در خطبه‌های این هفته اظهار کرد: فراهم ‌کردن زمینه ‌های لازم برای آشنایی نسل جوان جامعه با مبانی هویت ‌بخش اسلامی از جمله اموری است که باید در خانواده و در جامعه با جدیت دنبال شود.

ماموستا عبدالرحمن خدایی با تأکید بر احساس مسئولیت همگانی در خصوص ترویج معروفات و مقابله با منکرات در جامعه اسلامی اظهار کرد: بر هر فرد مسلمان واجب است که اعمال و رفتارش منطبق بر آموزه‌ های دینی باشد.

وی گفت: زمینه‌ سازی برای آشنایی جوانان و نوجوانان با آموزه‌ های قرآنی از اولویت ‌های مهم در جامعه اسلامی است و تضعیف ‌شدن کلاس ‌های قرآن در مساجد استان و به ویژه شهر سنندج نگران کننده است.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: اسلام جامع ‌ترین و کامل ‌ترین آیین را به بشریت ارزانی داشته است و آیات قرآن کریم به عنوان برنامه زندگی مسلمانان مسیر هدایت و تعالی آن‌ ها را هموار می ‌کنند لذا هر اقدامی که در راستای آشنایی هرچه بیشتر مسلمانان با آموزه ‌های قرآنی است باید تقویت شود.

ماموستا خدایی افزود: بسیاری از ناهنجاری ‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از دورشدن مسلمانان از مبانی دینی و اعتقادی و آموزه‌ های انسان ‌ساز قرآن کریم است.

ماموستا سیدحسین حسینی امام جمعه موقت سقز نیز در خطبه های این هفته با اشاره به فرازهایی از زندگی مسلمانان صدر اسلام و توطئه های کفار برای تضعیف باورهای دینی آنان اظهار کرد: امروز نیز دشمنان اسلام با استفاده از تمامی ابزارها به دنبال تسلط بر افکار و اندیشه های مسلمانان هستند.

ماموستا حسینی افزود: امنیت والاترین نعمتی است که خداوند متعال به مردم مسلمان ایران ارزانی داشته است و باید برای حراست از این نعمت بزرگ الهی همواره وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم و با پیروی از منویات عالمانه مقام معظم رهبری در برابر توطئه های پیچیده دشمنان ایستادگی نماییم.

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته بر تقویت مبانی هویت بخش اسلامی و توجه جدی مسلمانان نسبت به حفاظت از ارزش های دینی و اخلاقی در جامعه تأکید کرد.

 وی افزود: تا زمانی که ذکر و یاد خدا در جامعه اسلامی زنده و پویا باشد هیچ دشمنی نمی تواند به اهدافش برسد.

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مرزی بانه به رشادت ها و ایثارگری های مردم این خطه در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هم اکنون نیز مردم مرزدار بانه در دفاع از آرمان ها و ارزش های والای انقلاب اسلامی پیشگام هستند.

وی افزود: این پیشگامی و رشادت ها ایجاب می کند که مسئولان استانی و کشوری نگاه ویژه ای نسبت به مردم این خطه داشته باشند و والاترین خدمت ها را به این مردم ارزانی بدارند.

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان نیز در خطبه های این هفته اظهار کرد: افرادی که با دین اسلام مبارزه می ‌کنند و با موفقیت اسلام ناراحت و با شکست اسلام خوشحال می ‌شوند باید شعار مرگ را نثارشان کرد و آمریکا مؤید این مطلب است.

وی افزود: باید توطئه های دشمنان اسلام به ویژه آمریکا را جدی گرفت و در این مسیر منویات رهبر معظم انقلاب را به عنوان چراغ هدایت و نقشه راه مدنظر قرار دهیم.

ماموستا محمدی خطاب به افرادی که منافع کشور را در ارتباط با دشمنان قسم خورده اسلام می‌ دانند گفت: قرآن تکلیف و جزئیات احکام را در ارتباط با دشمنان اسلام از جمله آمریکا مشخص کرده و نباید هر تصمیمی که خواستیم بگیریم.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه موقت سروآباد  نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: اطاعت و سرسپردگی به کفر جهانی که در راس آن آمریکای جنایتکار وجود دارد، مایه ننگ و شرمساری است.
 
ماموستا سید عبدالقادر حسینی با انتقاد از سیاست های برخی کشورهای اسلامی افزود: امروز متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی با آمریکا ارتباط نزدیکی دارند و تابع دستورات کفر جهانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دخالت در امور کشورهای اسلامی به بهانه مبارزه با تروریست امروز به سیاست و برنامه اصلی سردمداران کفر جهانی تبدیل شده است و متأسفانه در این مسیر نیز برخی حکام مرتجع در کشورهای اسلامی از جمله عربستان سعودی با عمل به برنامه ها و اهداف شوم استکبار جهانی به عامل و مزدوری برای تحقق برنامه های آمریکا تبدیل شده اند.

n00248446 b ​تأکید امامان جمعه اهل سنت کردستان بر جدی گرفتن توطئه‌ های آمریکا و پیروی از منویات رهبری

به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان،«آخوند عبدالکریم جاور» در خطبه های نماز جمعه اهل سنت گنبد کاووس که در مصلی بزرگ وحدت برگزار شد، افزود: دشمنان انقلاب می خواهند کاری کنند که نظام اسلامی از عناصری که در درون او و مایه‌ اقتدار او است، تهی شود.
 

به گفته وی؛ وقتی جامعه ضعیف و عناصر اقتدار نباشد، دیگر تسلط بر آن و کشاندنش به هر جهتی کار مشکلی برای ابرقدرت‌ها نخواهد بود.
 

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با اشاره به موضوع نگران کننده اسراف در جامعه، اظهار کرد: امروزه بسیاری از مواد غذایی و پوشیدنی و کالاهای مورد نیاز توسط برخی از افراد یا بلا استفاده می ماند یا دور ریخته می شود که این عمل از گناهان بزرگ است.
 

وی، ادامه داد: در جامعه عده ای هستند که محتاج نان شب بوده و از تهیه لوازم مایحتاج خانواده عاجز هستند.
 

به گفته وی؛ دوری کنندگان از اسراف، افراط و تبذیر که از معاصی کبیره است مورد الطاف الهی قرار می گیرند.

آخوند جاور با اذعان بر اینکه هر چیزی که خداوند انسان ها را از انجام آن نهی کرده گناه است، گفت: خداوند برای کسانی که مرتکب گناه شوند راه چاره قرار داده و آن اینکه این افراد باید به درگاه ایزد منان توبه کرده و از کرده خود پشیمان شوند.

وی، افزود: انسان های متقی علاوه بر اینکه از معاصی کبیره می پرهیزند از گناهان صغیره نیز دوری می کنند.
 

 

 

 

n00248433 b ضرورت دارد مسلمانان از جامعه اسلامی حفاظت کنند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، بر اساس این گزارش، هیأتی از کار‌شناسان سازمان ملل به شورای امنیت اعلام کرد عربستان با بمباران یک مراسم ترحیم در یمن، قوانین بین المللی را نقض کرده است، این هیئت ناظر اعلام کرد عربستان مراسم فوق را با دو حمله هوایی هدف قرار داد.
 
در گزارش این هیئت آمده است: این دو حمله در فاصله کمی از یکدیگر انجام شد و در حالی که برخی سرگرم کمک به قربانیان حمله نخست بودند، حمله دوم به همان نقطه انجام شد و بسیاری از کسانی که در حال کمک بودند کشته شدند.
 
بر طبق این گزارش، در بمباران دوم شمار بسیار بیشتری غیر نظامی کشته شدند و این حملات می تواند حتی به عنوان جنایت جنگی بررسی شود. 
 
گفته می شود، در حملۀ هوایی عربستان سعودی در روز شنبه (۱۷ مهر) به یک مراسم تشییع جنازه در صنعا، پایتخت یمن، دست‌کم ۱۴۴ نفر کشته و بیش از ۵۲۰ نفر زخمی شدند.
 

 

n00248425 b سازمان ملل بالاخره عربستان را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، ماموستا فایق رستمی پنج شنبه شب در نشست تخصصی علما و روحانیون اهل سنت و اهل تشیع کردستان با رئیس مرکز تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سنندج اظهار کرد: ما باید به این مهم توجه کنیم که جهان غرب چیزی برای عزت و سربلندی مسلمانان ندارد.

وی به تحولات جهانی و موج مادی ‌گرایی و افول اخلاقی در جهان غرب اشاره کرد و گفت: مناظره‌ های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از زوایای پنهان فرهنگ منحط و منحرف غرب را برای جهانیان نمایان کرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دین اسلام دین پاکی، عزت، محبت، مودت و اخلاق است و اگر پیروان این آیین مترقی به آموزه‌ های آن عمل کنند هیچ کمبود و کاستی نخواهند داشت.

ماموستا رستمی به نقش ویژه روحانیون کردستانی در دفاع از آرمان ‌ها و ارزش‌ های نظام مقدس اسلامی اشاره کرد و گفت: علما دارای جایگاه ویژه در جامعه هستند و روحانیون کردستانی نیز با هدایت افکار عمومی مردم منطقه نقش ویژه ‌ای در امنیت، آرامش و تعالی جامعه داشته ‌اند.

وی افزود: کردستان خطه علم و فرهنگ است و نخبگان بسیاری از این منطقه به جهان اسلام معرفی شده ‌اند و انتظار می ‌رود مسئولان و متولیان حوزه فرهنگ، دین و اندیشه نگاه ویژه ‌ای به این استان داشته باشند.

n00248421 b مناظره ریاست جمهوری آمریکا چهره ضد اخلاقی غرب را برای همگان نمایان کرد
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، ماموستا عابد نقیبی پنج شنبه شب در نشست تخصصی علما و روحانیون اهل سنت و اهل تشیع کردستان با رئیس مرکز تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سنندج اظهار کرد: امروز متاسفانه سداعشی ‌ها که در برابر آموزه‌ های اسلامی و سیره رسول الله(ص) قد علم کرده ‌اند خود را منتسب به اهل سنت معرفی می‌کنند اما ما روحانیون اهل سنت شافعی مذهب کردستان هرگونه ارتباط داعش با اهل سنت را محکوم و رد می ‌کنیم.

وی افزود: علما و بزرگان اهل سنت در نقاط مختلف دنیا هم در رسانه‌ های مختلف بارها اعلام کرده ‌اند که داعش و گروه‌ های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند و دشمن اصلی مسلمانان محسوب می ‌شوند.

 رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز خاطرنشان کرد: اگر داعش و گروه‌ های تکفیری ادعای اهل سنت بودن می‌ کنند چرا بسیاری از افرادی که آن‌ ها به خاک و خون کشیده‌ اند اهل سنت هستند و چرا آن‌ها تاکنون علیه رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی وارد جنگ نشده ‌اند.

ماموستا نقیبی افزود: این مهم نشان از یک واقعیت تلخ دارد و این واقعیت نیز جز مزدوری داعش و گروه‌ های تکفیری برای صهیونیسم و استکبار جهانی چیز دیگری نیست.

وی در ادامه سخنان خود به ضرورت وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در بین مسلمانان اشاره کرد و گفت: داعش و گروه‌ های تکفیری دشمن اهل سنت هستند و در مقاطع مختلف نیز اقدام به ترور روحانیون و علمای بزرگ اهل سنت نموده ‌اند که از جمله این بزرگواران می ‌توان به شیخ رمضان ‌البوطی در سوریه، ماموستا برهان عالی و ماموستا محمد شیخ ‌الاسلام از روحانیون والامقام کردستان اشاره کرد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز خاطرنشان کرد: امروز اهل سنت ایران افتخار می ‌کند که رهبر و پرچمدار کشورشان آیت‌الله خامنه ‌ای(مدظله‌ العالی) است که در جهان اسلام به عنوان محور وحدت و خار چشم دشمنان اسلام به ایشان می‌ نگرند.

کردستان نماد عینی تقریب مذاهب اسلامی
معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: باید فعالیت‌ تشکل ‌های تبلیغی در حوزه تقریب مذاهب اسلامی در کردستان گسترش یابد.

حجت ‌الاسلام مهدی فرزی اظهار کرد: کردستان نماد عینی وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی در ایران است.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: با توجه به شرایط کنونی جهان اسلام و توطئه‌ های گسترده دشمنان باید تشکل‌ های تبلیغی در حوزه تقریب مذاهب اسلامی با محوریت روحانیون استان فعالیت گسترده ‌تری داشته باشند.

وی افزود: این ویژگی ‌های فرهنگی و اعتقادی در کردستان و زندگی همراه با آرامش و امنیت پیروان مذاهب اسلامی در کنار همدیگر الگویی عینی برای همه مسلمانان جهان است.

حجت ‌الاسلام فرزی افزود: کسب آمادگی ‌های لازم در حوزه‌های مختلف برای مقابله با توطئه ‌های دشمنان از جمله اموری است که جامعه روحانیت به عنوان هدایت ‌گران افکار و اندیشه ‌های جامعه باید خود را به آن مسلح کنند.

وی به بخشی از مطالبات جامعه روحانیت استان اشاره کرد و افزود: انتظار داریم که مرکز تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ما را در تشکیل گروه ‌های تبلیغی، تهیه متون تبلیغی مبتنی بر تقریب بین مذاهب اسلامی، تشکیل گروه ‌های قرآن محور، حمایت از پژوهش ‌های تقریبی یاری کند.

فرزی اظهار داشت: فراهم‌ کردن زمینه‌ های لازم برای ایجاد فضای حضور نخبگان اهل تسنن و اهل تشیع کردستان در دانشگاه باقرالعلوم، حمایت از برگزاری دوره‌ های کوتاه مدت و آموزش از راه دور برای روحانیون اهل سنت و اهل تشیع از دیگر انتظاراتی است که امیدواریم این نشست زمینه ‌ساز تحقق آن باشد.

n00248420 b داعش و گروه‌ های تکفیری هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند/داعش دشمن اصلی مسلمانان محسوب می ‌شود
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، حجت‌ الاسلام احمد واعظی پنج شنبه شب در جمع روحانیون و طلاب اهل سنت و اهل تشیع کردستانی در سنندج اظهار کرد: هم‌ اکنون کشورهای غربی با استفاده از تمام ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ‌ای خویش به دنبال رواج بی‌ دینی در سایر نقاط دنیا به ویژه در کشورهای اسلامی هستند و در این راستا نیز باید علما و روحانیون به عنوان هادیان مردم به ایفای نقش بپردازند و در مقابل این توطئه ‌ها روشنگری کنند.

وی افزود: جایگاه علما در جامعه ویژه است و بار مسئولیت آن ‌ها سنگین است و باید به عنوان هادیان به معروف و ناهیان از منکر بتوانند به ایفای نقش بپردازند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی دو فتنه جهان بشریت را تهدید می ‌کند که یکی از آن‌ ها فتنه بی ‌دینی و موج ضد دینی در جهان است و فتنه دیگر جریان تکفیر است.

حجت ‌الاسلام واعظی افزود: زمانی در کشورهای غربی شاهد وجود اعتقادات دینی در بین اقشار مختلف مردم بودیم و افراد و گروه‌ های ضد دین در اقلیت بودند اما هم ‌اکنون این امر برعکس شده است.

وی اظهار داشت: یکی از پیش شرط‌ های لازم برای اینکه یک عالم دینی وارث رسول ‌الله(ص) و خلیفه ایشان باشد این است که عالم به زمان باشد و ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی جامعه را به خوبی رصد کند.

حجت‌ الاسلام واعظی افزود: جریان ‌های تندرو و تکفیری فتنه بزرگی هستند که همه جهانیان و به ویژه جهان اسلام و مسلمانان را تهدید می کنند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر اتحاد و انسجام پیروان مذاهب مختلف اسلامی در برابر جریان ‌های تکفیری تأکید کرد و گفت: ما با علمای اهل کتاب نیز مشترکاتی داریم چه برسد به علمای جهان اسلام لذا باید با برپایی نشست ‌ها و تبادل نظر بین علما و صاحب ‌نظران اسلامی زمینه را برای تقریب و وحدت بین صفوف مسلمین فراهم کنیم.

حجت الاسلام واعظی تأکید کرد: اگر ما می خواهیم که به عنوان یک عالم دینی مردم را به امور نیک رهنمون کنیم باید نسبت به مسائل مختلف جامعه احساس مسئولیت نماییم و از همه ابزارهای تبلیغی و رسانه ‌ای برای تعالی اخلاقی، اعتقادی و دینی در جامعه بهره بگیریم.

حجت الاسلام واعظی اظهار داشت: مردم کردستان هم در دوران هشت سال دفاع مقدس و هم در برهه کنونی که در برابر نفوذ جریان ‌های تکفیری و تندور با رشادت، بصیرت و انسجامی مثال زدنی ایستاده اند شایسته والاترین تقدیرها و خدمات هستند لذا دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حد توان خود برای کمک به مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و توسعه فعالیت ‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی روحانیون و طلاب کردستان اقدام خواهد کرد.

n00248424 b دشمنان با فتنه های تکفیر به جنگ مسلمانان آمده اند/تبادل نظر علمای مذاهب اسلامی پایه های وحدت وتقریب را در جهان اسلام مستحکم تر می کند
 به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا)، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نماز ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، بر رعایت حلال و حرام الهی در رفتار و برخورد  با مسایل مومنان و مسلمانان تاکید کرد.
 
خطیب جمعه تهران با اشاره به اهمیت توجه به حق الناس و رعایت آن گفت: باید حق الناس در تمام امور درنظر گرفته شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی همچنین در بخشی از این خطبه به بررسی ابعاد قیام و نهضت امام حسین(ع) پرداخت و افزود: اینکه امروز امام زمان داریم و مردم با اطمینان به  آینده روشن سختیها را تحمل می کنند همگی از برکات نهضت امام حسین(ع) است.
 
وی با اشاره به هدفمند و با برنامه بودن این نهضت گفت: با تمام مشکلاتی که این قیام و نهضت داشت امام حسین(ع) و اهل بیت این مشکلات را پذیرفتند و مردانه به میدان آمدند و این نهضت از ابتدا تا پایان عزت بود.
 
خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه امام حسین(ع) خط عبودیت را به عنوان خط عزت در پیش گرفت، تصریح کرد: امام حسین(ع) عزت را در شهادت دانستند و بیعت با یزید را ذلت معرفی کردند و سازش با جریان کفر و ظلم و فسق با دودمان امام حسین(ع) نمی سازد.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی سازش با باطل و استکبار را ذلت و مقابل خطی دانست که حضرت سیدالشهدا(ع) ترسیم فرمودند.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امام حسین(ع) ترسی از مرگ نداشت، گفت: کسی که در خط حق باشد هرجا که مرگ سراغ وی بیاید از آن استقبال می کند.
 
وی در ادامه خطبه اول نماز به حرکت نهضت امام حسین(ع) بعد از واقعه عاشورا پرداخت و افزود: تسلیم، پذیرش ذلت، و پذیرش تحریم از سوی دشمن در هیچ یک از اعضای اهل بیت و خانواده سیدالشهدا(ع) نبود.
 
خطیب نماز جمعه تهران از حضور پرشور مردم ایران در برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا قدردانی کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به تبلیغات سهمگین جهانی درباره جلال و عظمتی که انقلاب بوجود آورد، تصریح کرد : حالا دوباره بحث پیوستن به جامعه جهانی شروع شده است و برخی ها فکر می کنند مگر می شود کسی قدرت بزرگ آمریکا را نادیده بگیرد و خودش زنده باشد.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خطاب به این افراد گفت: شماها زنده نیستید که این گونه حرف می زنید اگر حیات انقلابی و باور حسینی و  ولایی داشتید شما هم مثل امام(ره) می گفتید آمریکا باید زیرپا له شود.
 
امام جمعه موقت تهران گفت: پیوستن به جامعه جهانی معنی اش این است که انسان وابستگی را از نو شروع کند و بلایی که در زمان قاجار و پهلوی بر سر ملت ما آمده بود و ملت ما مرده بود ، دوباره بعضیها می خواهند آن را بازسازی کنند و ملت را به همانجا برسانند.
 
خطیب جمعه تهران تاکید کرد: ملت ایران چون زنده است با دنیا ارتباط دارد ولی آنها را هضم می کند و خودش بزرگ می شود نه اینکه خودش در دنیای غدار و فریبکار هضم شود.
 
حجت الاسلام والسلمین صدیقی در ادامه با محکوم کردن جنایات عربستان سعودی در کشتار مردم مظلوم یمن که به شهادت ۱۴۰ تن و زخمی شدن دهها تن در یک مراسم عزاداری منجر شد، گفت: این جنایات هولناک جنگی پیش چشم مدعیان دروغگوی بی حقیقت و پلیدی صورت می گیرد که  به عنوان مجامع حقوق بشر و مجامع بین المللی و رئیس رسوا و مردود سازمان ملل از این جنایات چشم پوشی می کنند .
 
وی افزود: ما نباید به اینها امید داشته باشیم که جنایات رژیم سعودی را محکوم کنند ما نباید به اینها اعتنا داشته باشیم و خط استقلال و پیشرفت خود را پیش ببریم.
 
امام جمعه موقت تهران همچنین با تقدیر از غیورمردان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برگزاری قدرتمند و موفقیت آمیز رزمایش ارتش ، آن را نقطه عطفی دانست و گفت: نیروی هوایی تابلوی درخشانی در موقعیت انقلاب از خود تصویر کرده و در تاریخ نگاشته و همچنان بالنده و پیشرو است و این رزمایش ها امیدی است برای ملت و دلگرمی است برای منطقه و مقابله و هشداری است برای دشمنان گرفتار توهم.
 
خطیب جمعه تهران در پایان این خطبه با گرامیداشت سالگرد عالم فرهیخته و مجاهد نستوه آیت الله مهدوی کنی گفت: مردم آیت الله مهدوی کنی را حجت می دانستند و ایشان در تشکیل نظام اسلامی جزو سابقون و حامیان ولایت بود.
 
حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در ادامه خطبه دوم نماز  به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی برای اعلام مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) در بیش از ۴۰ کشور جهان اشاره کرد و گفت: برگزاری این مراسم از عنایت خود آن بزرگوار و دودمان امام حسین (ع) بود که بانوان مسلمان، کودکان شیرخوار خود را در سراسر جهان به محضر امام زمان (عج) آوردند و  بیمه امام زمان (عج) کردند.
 
وی افزود: این کار برای اعلام مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) به عنوان تابلو و سند در عالم مطرح شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: بالاترین جنایت بنی امیه که هیچ توجیه عقلی، اجتماعی ، عرفی ، جنگی و نظامی نداشت ، تیرزدن به گلوی یک کودک ۶ ماهه بود.
 
وی ادامه داد: امروز این خط را انقلاب ما بار دیگر مشخص کرد، کسانی که مقابل این انقلاب هستند همان حرمله ها هستند.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی از آل سعود به عنوان همان بنی امیه نام برد و گفت : همان آل حرب و آل ابوسفیان که آن روز کودک کشی می کردند امروز هم در یمن کودک کشی می کنند.
 
خطیب جمعه تهران تصریح کرد: امروز ابوسفیان و ابوجهل زمان ما، ‌شیطان بزرگ آمریکای فریبکار است.
 
وی افزود: عربستان و اسرائیل کودک کش تجلی خباثت شیطان بزرگ و جریان استکبار و جریان سفیانی در عالم است.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ادامه جریان کربلای امام حسین(ع) است، گفت: پرچم عاشورا امروز به دست ولی فقیه ماست و منتظر صاحب اصلی اش است و این عزاداریها در این سطح وسیع که هر سال از نظر مداحی ها، اشعار، مرثیه ها دارای محتوای بهتری می شود و هم سخنرانیها زنده و روشنگر و هدایتگر است و هم حضور مردم  از نظر کمی و کیفی رو به رشد است و نشانه این است که ستاد استقبال از وجود نازنین امام زمان(عج) است.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی اضافه کرد: مردم با این حضور و تجدیدبیعت می گویند زیرپرچم ولایت ایستاده ایم تا پرچم به دست صاحب اصلی اش برسد.
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه دوم به دیدار اخیر نخبگان با مقام معظم رهبری و سخنان مهم معظم له اشاره کرد و گفت: توجه به نعمت رهبری ، شکر نعمت است و مقام معظم رهبری با برنامه ها، ارشادها  و هدایت هایی که دارند نخبه بوجود می آورند و خودشان هم قدر نخبه ها را می دانند و همیشه آینده روشنی را نوید می دهند و نشانه آن هم این رویش ها و وجود نخبه هاست.
 
وی همچنین با اشاره به مسئولیت مسئولان کشور و نخبگان گفت: نخبگان سرمایه اند و این سرمایه همیشه دزد، آفت و آسیب دارد و باید از این سرمایه مراقبت و آن را در مسیر رشد هدایت کرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: مدیریت درست لازم است که از این استعدادهای درخشان و از این نخبگان استفاده کند.
n00248444 b ما نباید به مدعیان حقوق بشر امید داشته باشیم که جنایات رژیم سعودی را محکوم کنند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، منابع نظامی یمنی اعلام کردند: در حمله ائتلاف متجاوز عربستان به منزلی در استان صعده سه یمنی کشته شدند؛ این جنگنده‌ها همچنین چهار حمله را به منطقه صرواح در استان مأرب و چند حمله دیگر را به مناطقی در صنعا انجام دادند.

حملات ائتلاف متجاوز سعودی در حالی ادامه دارد که سازمان ملل چهارشنبه شب از آغاز آتش‌بس ۷۲ ساعته در یمن خبر داد.

در همین راستا، "صالح الصماد" رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد: ناتوانی جامعه جهانی در صدور یک قطعنامه بین‌المللی برای توقف دائمی و فراگیر جنگ در یمن به منزله سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های عربستان و ناچیز دانستن خون یمنی‌هاست.

وی گفت: آتش‌بس اعلام شده از سوی اسماعیل "ولد الشیخ احمد" فرستاده سازمان ملل به یمن سرپوشی برای جنایت‌های عربستان است؛ این آتش‌بس راه را برای مرحله جدیدی از حملات عربستان باز می‌کند.

الصماد گفت: اگر جنگ به صورت دائمی و فراگیر متوقف نشود و عربستان به حملاتش ادامه دهد در این صورت ما این آتش‌بس ادعایی را تنها یک فریب و نیرنگ می‌دانیم.
 

n00248412 b ادامه نقض آتش‌بس در یمن از سوی رژیم سعودی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، چین به شدت نگران افزایش فعالیت های افراطی در این منطقه، به خصوص از ناحیه جنبش تروریستی ترکستان شرقی است که قصد دارند این بخش از چین را از خاک اصلی جدا کنند.

این جنبش که نیروهایی در خارج از مرزهای چین دارد، برای استقلال سین کیانگ تلاش می کند و بارها باعث شورش هایی در نواحی مختلف این استان شده است، به همین سبب دولت محلی بر این باور است که در هم آمیختن ملیت ها و قومیت ها در این ناحیه باعث وحدت بیشتر آن می شود و جلوی افراطی گری را می گیرد.

از سوی دیگر غربی ها بارها چین را متهم کرده اند که سعی دارد اقلیت ها را در این منطقه تحت فشار بگذارد و به همین سبب چین به بهانه پیشبرد وحدت به دنبال طرح ادغام قومیتی است.

روزنامه "گلوبال تایمز" چین می نویسد که به بیش از ۱۱۰ هزار نفر از مقام های استان سین کیانگ گفته شده است که با مردم قومیت های این منطقه مراودات بیشتری برقرار کرده و حتی در صورت لزوم با آنها تشکیل خانواده بدهند.

مقام های سین کیانگ تأکید کرده اند که وجود ۴۶ قومیت مختلف در این ناحیه خودمختار در شمال غرب چین در واقع می تواند خود عاملی برای برنامه های افراطی باشد.

قومیت هایی چون «قرقیز»، «قزاق»، «اویغور» و «بایو آن» از جمله این ملیت ها هستند که از چندین سده قبل تاکنون به این منطقه آمده اند.

در سال ۲۰۰۹ میلادی در سین کیانگ اعتراضات بزرگ قومیتی رخ داد که با مداخله پلیس و مرگ ۱۹۷ نفر و زخمی شدن ۱۶۰۰ نفر دیگر پایان یافت.

یک بار دیگر سین کیانگ در سال ۲۰۱۳ میلادی شاهد بروز شورش هایی بود که بر اثر آن ۲۷ نفر از جمله ۱۰ نفر از شورشیان کشته شدند.

ورود و خروج نیروهای افراطی جنبش ترکستان شرقی به سین کیانگ اکنون بیشتر از هر زمان دیگری برای چین نگران کننده شده است.

از سوی دیگر گزارش شده برخی از این افراد که در کنار تروریست ها در عراق و سوریه علیه دولت های مرکزی این کشورها می جنگند، پس از آموزش های نظامی که در سوریه و عراق می بینند برای فعالیت های تروریستی به سین کیانگ چین باز خواهند گشت.

آخرین اقدام گروه ترکستان شرقی علیه دولت چین مربوط به حمله انتحاری شهریور ماه سالجاری به سفارت این کشور در شهر بیشکک در پایتخت قزاقستان بود که باعث مجروح شدن سه کارمند آن شد.
 

n00248419 b تلاش دولت چین برای وحدت اقوام در منطقه مسلمان نشین سین کیانگ
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "عبداللطیف القانوع" سخنگوی حماس در تجمعی که انجمن اسلامی آن را در مقابل دفتر نمایندگی یونسکو ترتیب داده بود، تأکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که جامعه بین الملل و نهادهای فعال در سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را جهت به رسمیت شناختن این قطعنامه و پایبندی به آن تحت فشار قرار دهند.

وی یادآور شد که اقدام "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل به انتقاد از این قطعنامه به مثابه جانبداری آشکار وی از رژیم صهیونیستی و پذیرش ادعاهای دروغین و ساختگی این رژیم در مورد مسجد الاقصی است. 

هیات اداری یونسکو روز پنجشنبه گذشته پیش نویس قطعنامه فلسطینیان که مسجد الاقصی را تنها متعلق به مسلمانان می دانست و هرگونه ارتباط میان این مسجد و یهودیان را رد می کرد، به تصویب رساند.

۲۴ کشور به این قطعنامه رأی مثبت و ۶ کشور رأی مخالف و ۲۶ کشور هم به آن رأی ممتنع دادند و نمایندگان ۲ کشور هم در جلسه رای گیری در پاریس حاضر نشدند.
 
 

n00248409 b حماس خواستار پایبندی رژیم صهیونیستی به قطعنامه یونسکو در مورد مسجد الاقصی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب(تنا) از بجنورد، "جاج آخوند رحیم صمدی در خطبه های نماز جمعه یکه سعود(رازو جرگلان) گفت:شهدای گرانقدر اسلام  در برابر دشمن به پا خواستند تا ذره ای از خاک ایران به دست دشمنان نیافتد،شهیدان برای اینکه نسل های بعدی بتوانند فردای اسلام را مشاهده بکنند شربت شهادت نوشیدند.

آخوند صمدی با اشاره به رهنمودهای امام راحل تصریح کرد: الگوی ما  آن طفل سیزده ساله ای است که خودش را جلوی تانک انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید، آری کم نیستند جوانان و نوجوانانی که جوانی خود را به اتمام رسانیدند و جانشان را فداکردند تا دین اسلام و کشورشان زنده بماند.

وی بیان داشت:شهدای عزیز، جهانیان شاهد و نظاره گربودند که شما با جهاد و شهادتتان عاشورای مکرر تاریخ را در پهن دشت کربلای ایران رقم زدید.

امام جمعه یکه سعود اضافه کرد: پس ای سلحشوران مطمئن باشید که سیمای پرفروغ شما بر چهره تاریخ می درخشد و این حماسه آفرینی شما عزیزان که از امداد بیکران الهی نشأت گرفته جاودانه خواهد ماند و ایران اسلامی هیچگاه فداکاری و از خود گذشتگی های شما را فراموش نخواهد کرد.

ایجاد گروههای تکفیری با هدف ضربه زدن به وحدت اسلامی
"حاج اخوند پروانه"امام جمعه اهل سنت حصارچه (رازو جرگلان) نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته بااشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) اظهارداشت:حضرت رسول اکرم (ص) در حدیثی می فرمانید"حب الوطن من الایمان" منظور از این حدیث این است که آن حضرت فرمودند: وطن خود را نگه داشتن هم جزئی از ایمان می باشد و وقتی که به وطن از طرف اجنبی تعرض می شود، باید از وطن خود دفاع کرد و فرض عینی می باشد و فرق نمی کند که از کدام مذهب باشی و حضور برادران اهل سنت هم در نبرد بادشمنان مصداق این حدیث است.

آخوند پروانه افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس بدون هیچ‌گونه چشم داشت مادی، بر روی دنیا و علائق آن چشم بسته و با آغوش باز به سوی شهادت رفتند.

وی همچنین تصریح کرد: امروزه دشمنان اسلام با به راه اندختن گروه های تکفییری و امثال داعش و مطرح کردن بحث شیع و سنی می خواهند وحدت اسلامی را ازبین ببرند.

خطیب جمعه اهل سنت حصارچه اضافه کرد: ما مردم شهرستان رازو جرگلان با وحدت و انسجام خود نشان خواهیم داد که ما مثل سایر ملت ها بازیچه نبوده و هرلحظه مقام معظم رهبری فتوا بدهند، خون خود را نثاردرخت و نهال انقلاب می کنیم و هرایرانی در اصل بالفعل و با بالقلوه شهیدی است که درزمان لزوم به امر ولایت آماده دادن جان و مال و خون خود بوده و به هیچ فردی اجازه پیشروی در خاک میهن را نداده و مثل شهدای عزیز خود آماده جانفشانی و جان برکف بوده و هستیم.

جریان های تکفیری ساخته انگلیس و آمریکا
"حاج غفور آخوند یزدانی"امام جمعه اهل سنت باغلق (رازوجرگلان) نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته جریان های تکفیری را ساخته انگلیس و آمریکا دانست و تصریح کرد: داعش و امثال آن جریان هایی هستند که ساخته انگلیس و آمریکا می باشند که به نام اسلام جنایت هایی می کنند که مهترین اهداف انها اسلام ستیزی و نشان دادن چهره ای خشن و ترسناک از اسلام است.

آخوند یزدانی با اشاره به آیه ۳۲سوره آل عمران افزود: خداوند متعال در قرآن می فرمایند: هرکس انسانی را جز برای قصاص نفس یا فسادی که روی زمین نموده، ازبین ببرد یا از اسلام به کفر دربیاورد، چنان است که گویی همه مردم را کشته و گمراه ساخته وعذاب آن این است که در جهنمی مخصوص قاتلان بی گناهان خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت باغلق ادامه داد: جوامع اسلامی وظیفه شرعی دارند که همگی به ریسمان الهی چنگ بزند وهمراه وهمدم علیه تکفیر به پا خیزند، زیرا که اقتدار و پیروزی مسلمانان در سایه وحدت امت اسلامی می باشد.

گروه های تروریستی از سوی کشورهای غربی و برخی دولت های متحجر عربی حمایت می شوند
"حاج عبدالله آخوند خوش نظر" امام جمعه اهل سنت تازه یاب(مانه و سملقان) نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته نیز با تأکید بر این که داعش و دیگر گروه های تروریستی مسلمان نما از سوی کشورهای غربی و دولت های متحجر عربی منطقه حمایت مالی و رسانه ای می شوند، اظهار داشت: مسلمانان باید در برابر این اقدام دشمنان هوشیار باشند و با حفظ وحدت برای مقابله با این تروریست ها اقدام کنند.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: دشمنان اسلام سعی دارند با ایجاد درگیری های مذهبی در کشورهای اسلامی جلوی رشد و پیشرفت مسلمانان را بگیرند و زنجیره اتحاد ملی، مسلمانان را بشکنند در حالی که کور خوانده اند و مسلمانان هرگز اجازه نخواهند داد آنها با این افکار شیطانی دست پیدا بکنند. 

امام جمعه اهل سنت تازه یاب گفت: در قرآن خطاب به مسلمانان ذکر شده با هم نزاع نکنید که آبروی شما می‌رود و دشمنان بر شما چیره می‌شوند، لذا باید دنیای اسلام با هم متحد باشند و امروز نیازهای جامعه اسلامی این را می طلبد که مسلمانان با هم اتحاد داشته باشند. 

گفتنی است،۱۰درصد از جمعیت ۹۱۱هزار نفری خراسان شمالی را ترکمن های سنی مذهب تشکیل می دهند که در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان ورازو جرگلان زندگی می کنند.

n00248403 b ائمه جمعه اهل سنت خراسان شمالی تأکید کردند: ایجاد گروههای تکفیری توسط دشمنان اسلام با هدف ضربه زدن به وحدت اسلامی است
صفحه 1 از 5112345...102030...قبلی »