مجله توما

مرداد ۱۳۹۵ - توما | جامع ترین مجله آنلاین فارسی

به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر شنبه در دیدار "سلیم الجبوری" رییس مجلس عراق اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که تاکنون در کنار ملت و دولت عراق بوده ، تا پایان نیز در مبارزه با تروریسم،  در کنار آنها باقی خواهد ماند.

رییس جمهوری، توسعه همکاری های دو کشور بویژه در حوزه  اقتصادی را حائز اهمیت برشمرد و اظهارداشت: دوره پسابرجام فرصت مناسبی را برای توسعه همکاری های دو کشور در همه عرصه ها از جمله اقتصادی هموار کرده که باید از این فرصت بهره گرفت و مجالس می توانند این روابط را تسهیل کنند.

دکتر روحانی در ادامه، پارلمان عراق را نماد اتحاد و برادری همه اقوام و مذاهب این کشور برشمرد و گفت: پارلمان عراق با اتحاد و نقش آفرینی یکپارچه در عرصه مبارزه با تروریسم، می تواند وحدت ملی عراق را تقویت و تضمین کند.

رییس جمهوری در ادامه ، تروریسم را معضلی برای همه منطقه و جهان برشمرد و اظهارداشت: متاسفانه برخی کشورهای منطقه تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله صهیونیست ها ، راه غلطی را دنبال می کنند و این درحالی است که ملتها خواستار آن هستند که همه این کشورها در کنار هم برای توسعه و آبادانی منطقه بکوشند.

دکتر روحانی در این دیدار همچنین تقویت رایزنی و همفکری دو کشور برای صلح و ثبات در منطقه را ضروری خواند.

"سلیم الجبوری" رییس مجلس عراق نیز در این دیدار توسعه و تعمیق همکاری های اقتصادی میان دو کشور را خواسته دو ملت و ضروری خواند و گفت: باید با جستجوی راههای جدید برای تقویت همکاریها ، افق های نوینی را در همکاری های مشترک بگشاییم.

وی تاکید کرد که توسعه همکاریهای اقتصادی، همسو با منافع مشترک دو کشور و منطقه است و پارلمان عراق از توسعه روند همکاریهای مشترک،  پشتیبانی می کند.

الجبوری در ادامه به معضل تروریسم در کشورش اشاره کرد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم پیوسته در کنار ملت و دولت عراق بوده و در این مبارزه ، مهمترین نقش را ایفا کرده است.

رییس مجلس عراق با ارائه گزارشی از پیروزی های اخیر کشورش در مبارزه با تروریسم ، گفت: بی تردید این پیروزی ها در سایه وحدت و اتحاد همه مردم عراق اعم از نیروهای ارتش ، نیروهای مردمی قبایل و اقوام عراقی حاصل آمد.

وی عبور از مشکلات منطقه را در گرو همکاری و اتحاد همه کشورهای منطقه برشمرد و گفت: ایران و عراق باید با تقویت همکاری های خود نه تنها برای ایجاد صلح و امنیت در عراق بلکه برای تقویت ثبات در منطقه تلاش کنند.

n00242369 b وحدت همه اقوام و مذاهب عراقی، تروریسم را در عراق ریشه کن می کند/ ایران در مبارزه با تروریسم ، در کنار دولت و ملت عراق می ماند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در خطبه های نماز جمعه دیروز در مرکز دارالاسلام شهر لندن، با اشاره به اهمیت و جایگاه مساجد به ویژه بیت الله الحرام گفت: خداوند تبارک و تعالی کعبه را محل امنی برای انسان ها حتی گناهکاران قرار داده است و مهمترین هدف پیامبران نیز ایجاد صلح و آرامش و امنیت برای همه افراد جامعه و مبارزه با انواع ظلم و ستم نسبت به حقوق دیگران بوده است.

آیت الله اراکی خاطرنشان کرد: دیدگاه اسلام درباره تحقق امنیت اجتماعی بر اساس ایمان به خداوند است چرا که امنیت جز در پرتو ایمان به خدا و رهبری الهی جامعه و تأسیس نظام الهی محقق نمی شود و بدون استقرار این نظام، امنیت در جوامع بشری هرگز ایجاد نخواهد شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: دور شدن از اجرای احکام الهی، جامعه بشری را با نبود امنیت مواجه می کند و افزایش پدیده ناامنی که در منطقه ما و همه نقاط جهان منتشر شده است و همچنین پدیده استعمار ملت ها، در نتیجه همین دور شدن از اجرای احکام الهی است.

وی همچنین با اشاره به مساجد در دین اسلام گفت: در دین اسلام مساجد دو نوع هستند، مساجدی که بر اساس تقوا بنا شده اند و مساجد ضرار که بر اساس نشر اندیشه افراط گرایی تأسیس شده اند.

آیت الله اراکی افزود: یکی از مهمترین مشکلات ما در جهان اسلام آن است که مسجد الحرام به وسیله سارقان بیت الله الحرام اشغال شده است، چنانکه در حدیثی این توصیف آمده است که رسول خدا (ص) صفت سارقان مسجد الحرام را ذکر کردند یعنی کسانی که همه منافع این مسجد را به سرقت می برند و مسجد الحرام را تبدیل به معدن و مرکزی برای فساد و تروریسم می کنند. لذا از خداوند متعال مسئلت می کنیم که خانه خود را از شر کسانی که در زمین فساد به راه می اندازند، نجات دهد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در بخش دیگری از خطبه های خود خواستار دفاع از مظلومیت ملت هایی شد که در معرض ظلم و تروریسم قرار گرفته اند مانند ملت یمن، فلسطین، عراق و سوریه.

وی همچنین تأکید کرد: خواسته های ملت بحرین که شامل برگزاری انتخابات آزاد، از بین بردن تبعیضات مذهبی و توقف سلب تابعیت شهروندان با اصالت بحرینی است خواسته هایی به حق است که همه قوانین و میثاق های بین المللی آنها را قبول دارند. حاکمان بحرین هم دارای اصلیت غیربحرینی هستند که برخی قدرت های منطقه آنها را بر این کشور مسلط کرده اند.

آیت الله اراکی با اشاره به بحران یمن نیز خواستار احترام به انتخاب ملت یمن در مورد کسانی شد که به حق جانشین انصارالله و همپیمانان آنها می شوند و اظهار داشت: اینان باید بگذارند که ملت یمن پارلمان و دولت خود را خودش آزادانه و بر اساس منافع خود انتخاب کند.

وی در همین رابطه از موضع دبیرکل سازمان ملل متحد که بالاجبار نظام عربستان سعودی را از لیست سیاه کشورهای ناقض حقوق بشر کودکان حذف کرد، به شدت انتقاد کرد و گفت: ملت های مسلمان از اینگونه مشکلات و ظلم و ستم ها که منشأ بیشتر آنها نظام هایی چون نظام سعودی حامی تروریسم است، رنج می برند.

n00242350 b دور شدن از اجرای احکام الهی، جامعه بشری را با نبود امنیت مواجه می کند/جهان امروز از نبود امنیت و افراط گرایی رنج می برد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، بان کی مون در واکنش به حمله روز سه شنبه هفته گذشته ائتلاف عربی به رهبری عربستان به بیمارستان متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در منطقه عبس استان حجاجه و کشته شدن ۱۹ نفر از جمله یکی از اعضای گروه پزشکان بدون مرز و زخمی شدن ۲۴ نفر دیگر، در نامه ای به ریاض این موضوع را مطرح کرد.

"ملاک شاهر" مسئول رسانه ای سازمان پزشکان بدون مرز نیز در واکنش به این حمله به دلیل بمباران های بی هدف و عنان گسیخته جنگنده های ائتلاف سعودی،اعلام کرد که این سازمان کارکنانش را از شش بیمارستان واقع در شمال یمن خارج خواهد کرد.

ائتلاف سعودی در واکنش به این اقدام سازمان پزشکان بدون مرز با صدور بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی عربستان "واس" انتشار یافته است، مدعی شد که از اتخاذ چنین تصمیمی متأسف است و سعی دارد جهت حل و فصل این موضوع با سازمان یک نشست فوری تشکیل دهد.

در گزارش مجله فارین پالیسی آمده است: این اقدام بان کی مون به دنبال آن انجام گرفت که جنگنده های سعودی روز دوشنبه هفته گذشته مدرسه حفظ قرآن کریم در منطقه "جمعه بن فاضل" در شهر حیران استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند که در اثر آن ۱۰ دانش آموز این مدرسه به شهادت رسیده و دست کم ۲۸ دانش آموز دیگر زخمی شدند.

در همین راستا روسیه خواستار انجام یک تحقیق بین المللی در خصوص حملات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان یمنی شد و تأکید کرد: بمباران غیرنظامیان یک اقدام کاملا مردود است و نقض قوانین بشردوستانه به شمار می آید.

n00242347 b بان کی مون تهدید به درج مجدد نام عربستان در فهرست سیاه کشورهای کودک کش کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو ، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، پیش از سفر رسمی خود به هند ، سفری غیر منتظره را به ایران انجام داد و با مقامات ایران درباره راه های حل بحران سوریه گفتگو کرد.

روزنامه "ملیت " به نقل از چاوش اوغلو نوشت : ما همواره گفته ایم که روسیه و ایران نقشی سازنده و مهم در حل بحران ها در کشورهای منطقه ازجمله سوریه و عراق ایفا می کنند.

بنا بر گزارش رسانه ها ، چاوش اوغلو در سفر به ایران درباره اوضاع در عراق و یمن نیز گفتگو  کرد.

چاوش اوغلو تاکید کرد؛ ترکیه آماده همکاری با روسیه و ایران است که مانند ترکیه از تمامیت ارضی در سوریه حمایت می کنند.

دیدار مقامات عالی تهران و آنکارا در آینده ای نزدیک
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: وزیر خارجه ترکیه به منظور پیگیری تفاهمات و رایزنی های به عمل آمده میان دو کشور در سفر هفته گذشته محمد جواد ظریف به آنکارا،دیروز سفر کوتاهی به تهران داشت.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه ، بهرام قاسمی افزود: مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در این توقف کوتاه در تهران با وزیر امور خارجه کشورمان رایزنی و در مورد آخرین تحولات منطقه و روابط دو جانبه بحث و گفت و گو کرد.

قاسمی اظهار داشت: مذاکرات دو وزیر خارجه در تهران به مدت پنج ساعت به طول انجامید.

وی افزود: در سفر هفته گذشته ظریف به آنکارا و مذاکرات چندساعته او با رییس جمهوری ترکیه و سایر مقامات عالیرتبه آن کشور تفاهم شد دو کشور به طور مستمر چه به صورت رسمی و حتی غیر رسمی گفت وگوهای فشرده و مستمری را در اشکال و سطوح مختلف بین مقامات دو کشور داشته باشند.

قاسمی گفت: در همین راستا قرار است در آینده نزدیک نیز دیدار های متعددی به صورت فشرده در سطوح متفاوت بین مقامات عالی دو کشور به عمل آید.

n00242256 b وزیر امور خارجه ترکیه: روسیه و ایران سیاستی سازنده درقبال سوریه و عراق دارند/دیدار مقامات عالی تهران و آنکارا در آینده ای نزدیک
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حنا عیسی" دبیر کل این کمیته در بیانیه ای، تأکید کرد که این طرح در ادامه تحرکات اسرائیل برای یهودی سازی شهر قدس و محو هویت و آثار و نشانه های عربی و اسلامی آن قابل تفسیر است.

بر اساس این بیانیه، طرح مذکور در مساحتی بالغ برا ۷۲۰ هزار متر مربع به اجرا در می آید و اظهارات اخیر "نیربرکات" شهردار اسرائیلی قدس مبنی بر اینکه این شهر طی چند سال آینده به مرکز تجاری بزرگ مبدل می شود، نشانگر تصمیم تل آویو برای یهودی سازی شهر بیت المقدس و تغییر هویت آن است که این اقدام به مثابه نقض قوانین بین المللی است.

در این بیانیه می خوانیم که اسرائیل شبانه روز در جهت تبدیل قدس به پایتخت ابدی اسرائیل تلاش می کند، هدف رژیم صهیونیستی از تسریع روند شهرک سازی و ساخت دیوار حایل یهودی سازی بیت المقدس است.  

این کمیته از نهادها و سازمان های بین المللی؛ به ویژه سازمان ملل و یونسکو و اتحادیه عرب خواست تا دشمن صهیونیستی را برای خاتمه دادن به تعرضات اشغالگران صهیونیست به شهر قدس تحت فشار قرار دهند. 

n00242224 b هشدار نهاد فلسطینی درباره اجرای طرح یهودی سازی جدید در قدس
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، " بان کی مون" بار دیگر از پاکستان و هند خواسته است تا برای حل اختلاف های قدیمی خود بر سر مسأله کشمیر و دیگر مسائل میان دو کشور، به گفت و گو بنشینند.

چندی پیش نواز شریف نخست وزیر پاکستان در خصوص تحولات ناگوار جاری در منطقه کشمیر هند، به سازمان ملل و چند نهاد دیگر منطقه ای و بین المللی نامه های جداگانه نوشت و خواستار توجه آنها به مسئله کشمیر شد.

بان کی مون در تازه ترین واکنش خود به اختلاف های میان هند و پاکستان و درگیری های خونین جاری در کشمیر تحت کنترل هند، نسبت به جان باختن دهها نفر از مردم این منطقه عمیقا ابراز تاسف کرده و اظهار امیدواری کرده است که تلاش های لازم برای جلوگیری از ادامه خشونت در این منطقه انجام شود.

اخیرا "اعزاز احمد چودری" قائم مقام وزیر امور خارجه پاکستان در نامه ای به همتای هندی خود، از وی برای گفت و گو در خصوص مسئله کشمیر دعوت کرد.

منابع وزارت امور خارجه هند به خبرگزاری رویترز گفته اند که هند دعوت پاکستان را برای گفت وگو درباره مسأله کشمیر می پذیرد اما در این گفت و گوها باید مسائل دیگری از جمله پدیده تروریسم و ادعای آنها مبنی بر نفوذ تروریست ها از پاکستان به داخل هند مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

دهلی نو مدعی است پاکستان از برخی گروه های تروریستی با هدف ضربه زدن به امنیت هند حمایت می کند.

اسلام آباد معتقد است اجرای کامل قطعنامه های قدیمی شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت تعیین سونوشت کشمیر بدست مردم این منطقه، تنها راه خاتمه دادن به مسئله کشمیر است.

براساس گزارش رسانه های پاکستان، درگیری های خونین درکشمیر همچنان ادامه دارد و روز گذشته نیز شش نفر دیگر از مردم این منطقه در درگیری با نیروهای مسلح هند جان خود را از دست دادند. تعداد قربانیان درگیری های کشمیر که از بیش از یک ماه اخیر آغاز شده، به حدود ۸۰ نفر رسیده است.
 
 

n00242216 b دعوت مجدد بان کی مون از هند و پاکستان برای مذاکره درباره کشمیر
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "السید ابراهیم امین السید" در دیدار با هیاتی از شخصیت های ملی و حزبی لبنان گفت: جنگ کنونی در سوریه بسیارخطرناک تر از جنگی است که دشمن صهیونیستی در تابستان سال ۲۰۰۶علیه لبنان شروع کرد زیرا طرف هائی که در جنگ ۳۳ روزه بی طرف بودند امروز در وسط جنگ برای ساقط کردن سوریه و مقاومت قرار دارند.

وی درعین حال خاطرنشان کرد: بحمدالله توانسته ایم اهداف پیچیده جنگ بسیار سخت بین المللی و منطقه ای علیه سوریه را ناکام بسازیم و اکنون همه جهان خطر گروه های تروریستی تکفیری را فهمیده اند حتی آنهائی که این گروه ها را ایجاد و از آنها حمایت همه جانبه کرده اند.

رئیس شورای سیاسی حزب الله تصریح کرد: بشار الاسد رئیس جمهوری سوریه با پایداری ، شجاعت و باورش به پیروزی این فرصت را برای سوریه فراهم کرده است تا بتواند از کمک همپیمانان و دوستان برخوردار شود.
امین السید تاکید کرد: تلاش های بدون وقفه دولت سوریه و همه دستگاه های آن نقشی سرنوشت ساز در حفاظت از وحدت و حمایت از ملت این کشور داشته است.

وی گفت:با پایداری ومقاومت سوریه شاهد ایجاد تعادل و موازنه قوا در منطقه، کاهش حمله های رسانه ای و فروپاشی امیدهای سیاسی به تغییر نظام سوریه هستیم.

رئیس شورای سیاسی حزب الله افزود:با حضور روسیه در میدان و همکاری و هماهنگی بین روسیه و جمهوری اسلامی ایران که پرواز هواپیماهای راهبردی روس از پایگاه هوائی همدان برای بمباران گروه های تروریستی مسلح در سوریه از نشانه های آن است، به ایجاد تعادل جدید قوا در منطقه ، از هم گسستن ائتلاف بین المللی و وارد شدن شوک به غرب منجر شده است.

امین السید تاکید کرد: شکست طرح آمریکائی صهیونیستی در سوریه ، رویای برخی طرف ها برای تغییر موازنه قوا در لبنان را هم نقش برآب و آنها را مجبور کرده است از مواضع خود عقب نشینی کنند و امتیازهائی بدهند.

وی با بیان اینکه « پیروزی بزرگ و مهم مقاومت در جنگ ۳۳ روزه ، ملت لبنان را سربلند کرده است»، خاطرنشان کرد: لبنان با تمسک به معادله ملت، ارتش و مقاومت در مقابل هرگونه تجاوزی می ایستد.

امین السید در بخش دیگری ازسخنان خود تصریح کرد:حمایت حزب الله از نامزدی ژنرال « میشل عون» در انتخابات ریاست جمهوری لبنان مبتنی بر روابط و منافع ویژه نیست بلکه این یک رویکرد ملی و با منافع راهبردی لبنان و منطقه در رویاروئی با توطئه ها مرتبط است.

رئیس شورای سیاسی حزب الله گفت: ژنرال عون در سال های گذشته ثابت کرده دارای یک رویکرد راهبردی است که ضمانتی برای همه لبنانی ها و حفظ و حمایت از لبنان می باشد.

n00242210 b لبنان با تمسک به معادله ملت، ارتش و مقاومت در مقابل هرگونه تجاوزی می ایستد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دادگاه ۳۵۰ نفر از متهمان را به طور غیابی محاکمه و به ۲۵ سال زندان تا حبس ابد محکوم کرد؛ ۶۸ متهم حاضر در دادگاه نیز احکام حبس بین ۲ تا ۱۰ سال دریافت کرده‌اند.

این افراد به اتهام عضویت در یک گروه ممنوعه و تخریب اموال عمومی و تأسیسات پلیس محاکمه و محکوم شده‌اند.

بنا بر اسناد دادگاه، این افراد در ماه اوت سال ۲۰۱۳ به یک ایستگاه پلیس در منطقه منیا در مرکز مصر یورش برده‌ و با پلیس درگیر شده‌اند.

بر اساس این اسناد، این اقدام محکومان مصری پس از آن صورت گرفته که ارتش دو محل تجمع اعتراضی اخوان المسلمین را در قاهره، پایتخت مصر با استفاده از زور پاکسازی کرد که به کشته شدن صدها هوادار این گروه منجر شد.

دادگاهی در مصر با صدور حکمی رهبر اخوان المسلمین و ۳۵ عضو دیگر این گروه را به حبس ابد محکوم کرده است.

مقامات قضایی مصر ۱۰ خرداد امسال نیز محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و ۳۵  متهم دیگرِ پرونده درگیری در شهر اسماعیلیه را مجرم شناخت؛ در این درگیری که در ژوئیه ۲۰۱۳ رخ داد سه نفر کشته شدند.

دادگاه همچنین ۴۸ نفر دیگر را به تحمل دوره‌های حبس سه تا ۱۵ سال محکوم و ۲۰ نفر را نیز تبرئه کرد.

جنبش اخوان المسلمین از زمان برکناری "محمد مرسی" از سمت ریاست جمهوری در ژوئیه ۲۰۱۳ طی کودتای تحت فرماندهی عبدالفتاح السیسی، فرمانده وقت ارتش مصر به شدت سرکوب شده است.

بنا بر اعلام نهادهای حقوق بشری، در اقدامات سرکوبگرانه دولت سیسی بیش از ۱۴۰۰ نفر کشته و حدود ۲۲ هزار نفر زندانی و صدها نفر نیز در محاکمه‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند.
 

n00242215 b احکام سنگین برای 418 هوادار اخوان المسلمین
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)به نقل از خبرگزاری قطر، در درگیری های روز پنجشنبه نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیان نزدیک شهرک صهیونیست نشین بیت ایل و نزدیک پایگاه نظامی عوفر در شمال شهر رام الله ده ها فلسطینی زخمی و یا مصدوم شدند.

منابع محلی اعلام کردند نظامیان اسرائیلی در درگیری با فلسطینیان نزدیک شهرک یهودی نشین بیت ایل یک جوان فلسطینی را زخمی کردند.

این نظامیان همچنین با سرکوب راهپیمایی مسالمت آمیز فلسطینیان نزدیک پایگاه نظامی عوفر در شمال شهر رام الله و شلیک گاز اشک آور ده ها فلسطینی را  مصدوم کردند.

همچنین بولدوزرهای این رژیم با پشتیبانی نیروهای پلیس و یگان نظامی موسوم به یوآف شماری از خانه های فلسطینیان را در چند شهرک فلسطینی در منطقه نقب تخریب کردند تا آن ها را به ترک منطقه مجبور کنند.

n00242208 b صهیونیست ها دهها فلسطینی را در منطقه رام الله زخمی کردند
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه پزشکان بدون مرز روز پنجشنبه اعلام کرد، به خاطر بمباران های بی هدف و عنان گسیخته ائتلاف تحت امر عربستان و اطمینان خاطرهای غیرقابل اعتماد، کارکنان خود را از ۶ بیمارستان در شمال یمن خارج می کند.

طبق اعلام این گروه، ائتلاف تحت امر عربستان روز سه شنبه گذشته بیمارستانی را در منطقه عبس استان حجاجه هدف حمله هوایی قرار داد که از سوی این گروه اداره می شد و باعث کشته شدن ۱۹تن از جمله یکی از اعضای گروه پزشکان بدون مرز و زخمی شدن ۲۴ تن دیگر شد.

عربستان بیش از ۱۷ ماه است که با ایجاد ائتلافی موسوم به ائتلاف عربی و به کمک کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا، حملات خود را از زمین، هوا و دریا علیه مردم یمن آغاز کرد.

در جریان این حملات و براساس گزارش سازمان ملل متحد، بیش از ۱۴ میلیارد دلار به زیرساخت های این کشور فقیر عربی خسارت وارد شده است.

n00242198 b حمله عربستان، پزشکان بدون مرز را وادار به ترک بیمارستان های یمن کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، شیخ "نعیم قاسم" که در مراسم فارغ التحصیلی مدارس المصطفی (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت سخن می گفت، افزود: آمریکائی ها توان و امکانات مقابله با تروریسم را دارند اما می ترسند با شکست و سقوط داعش، جایگزین آن کسانی باشند که به خداوند ایمان واقعی دارند و با یاد خدا استقامت و مقاومت می کنند.

وی خاطرنشان کرد:تروریسم تکفیری مورد حمایت تروریسم اسرائیلی که عامل اصلی بحران در منطقه است درصدد اشغال مناطقی بیشتر و ارائه تصویری از خود است تا تنها الگوی برای جوانان امت ما در زمان حال و آینده باشد.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد:اسرائیلی ها همچنان از تروریست های تکفیری به طورهمه جانبه از جمله با پوشش رسانه ای ، درمانی، گشودن مرزها و حتی نظامی حمایت می کنند و حتی با صراحت آرزو کرده اند که داعش شکست نخورد.

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه« خطر و تهدید واقعی برای امت عربی و اسلامی تروریسم تکفیری و اسرائیلی است»، تصریح کرد: دریافته ایم برای مقابله با تروریسم باید به خداوند متعال توکل و به توانائی های خود تکیه کنیم زیرا طرفی پیدا نخواهد شد ما را از شر این پدیده شوم خلاص کند.

وی با تاکید به اینکه « باید نسل های کنونی و آینده خود را پرورش دهیم تا بتوانند با قدرت و اقتدار با تروریسم تکفیری مقابله کنند»، گفت: ان شاء الله با همکاری همه کسانی که مسئولیت پذیر و آماده همکاری برای رویاروئی با تروریسم تکفیری هستند، پیروز خواهیم شد.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد:خطر تکفیری ها هویت اسلامی ، انسانیت و نسل های آینده ما را تهدید می کند، تنها با آرزوها و دل بستن به دیگران نمی توان با این خطر مقابله کرد بلکه باید تلاش، همکاری ، استقامت و مقاومت کنیم.

شیخ نعیم قاسم افزود: نمی توان به کسانی که مدعی مبارزه با تروریسم تکفیری هستند اما حتی یک سنگ به سوی آن پرتاب نمی کنند و یا ایستاده و تماشا می کنند، دل بست زیرا شاهد هیچ پیشرفتی در مبارزه با این پدیده شوم نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با آرامش کامل می گویم که ان شاء الله و با تلاش های محور مقاومت و فداکاری های آن در آینده داعش و امثال آن هیچ قدرت و توانائی برای ادامه حیات برخوردار نخواهند بود.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد:مقاومت تنها گزینه و راه حل است و واقعیت های میدانی آن را ثابت کرده به ویژه اینکه مقاومت توانسته است سرزمین های اشغالی لبنان را آزاد و جلوی تجاوزها تروریست های صهیونیستی و تکفیری را در مرزهای جنوبی و شرقی سد کند، مانع سقوط سوریه و تشکیل امارت های تکفیری در لبنان شود و پیروزی های بزرگ دیگری را رقم بزند.

شیخ نعیم قاسم گفت: مقاومت به ما کمک کرده تا در میدان حاضر باشیم و بتوانیم در تصمیم گیری ها برای ساختن لبنان و آینده کشور و خودمان مشارکت کنیم.

وی افزود:مقاومت طرح خاورمیانه جدید را ناکام ساخت و نه تنها اجازه نداد دشمنان از ضعف لبنان سوء استفاده کنند بلکه لبنان ضعیف را به لبنانی قدرتمند تبدیل کرد.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد:حزب الله حامی اصلی ثبات لبنان بوده است و خواهد بود، و اگر نبود این حمایت، لبنان توان ایستادن در مقابل توفان بحران های منطقه ای را نداشت.

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه « دیگر نمی توان مواضع خاکستری اتخاذ کرد»، خاطرنشان کرد: با اتخاذ مواضع خاکستری نمی توان پیروزی ها را رقم زد بلکه این گونه مواضع و ساکت ماندن و دفاع نکردن از حق در مقابل شیطان، خسارت آفرین است.

وی تصریح کرد:هریک از لبنانی ها باید بین مقاومت و یا ضد مقاومت، ثبات و یا بی ثباتی، همراهی با طرح تکفیری و یا مخالفت با آن ، حاکمیت و استقلال و یا اشغال و وابستگی یکی را انتخاب کنند و البته این انتخاب نیاز به تصمیم های شجاعانه دارد.

معاون دبیرکل حزب الله گفت: زمان ضعف لبنان و ابزار بودن آن در طرح های غربی گذشته است و ما امروز برای حمایت از گزینه ها و تصمیم های خود مقاومت را انتخاب می کنیم تا در لبنان و منطقه قوی باشیم.

شیخ نعیم قاسم افزود: گزینه ما این است، لبنان باید وطن ، آقا ، مقاوم و قوی باشد و نه مزرعه، تسلیم، تحت اشغال و ضعیف و ما برای تحقق این گزینه و پیروزی ها به یاری خداوند امیدوار هستیم و گزینه مقاومت را انتخاب می کنیم.

وی همچنین از فداکاری های ارتش لبنان برای مقابله با گروه های تروریستی تکفیری که بخش هائی از منطقه عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه را اشغال کرده اند، تقدیر کرد.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ان شاء الله همه با هم به موفقیت های بیشتری در همه زمینه ها دست می یابیم و با همکاری و همبستگی بر همه مشکلات و بحران ها چیره می شویم.

n00242197 b مقاومت طرح خاورمیانه جدید را ناکام ساخت/خطر و تهدید واقعی برای امت عربی و اسلامی تروریسم تکفیری و اسرائیلی است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از روزنامه البناء، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه دمشق و متحدانش دیدگاه مشترکی در مبارزه با تروریسم دارند گفت، تحولات سالهای گذشته نشان داده است که «معارضان مسلح میانه رو» وجود خارجی ندارند.

معاون وزیر خارجه سوریه در مصاحبه اختصاصی با روزنامه البناء گفت: ارتش سوریه و متحدانش که در برابر تروریستها ایستاده اند، به نفع امنیت و ثبات منطقه و جهان و همه ملتها در حال تلاش هستند. سوریه از ابتدا بارها درباره خطر تروریسم هشدار داده بود اما امروز جای مناقشه ای در این خصوص باقی نمانده است و واقعیت ها، میزان خطر تروریسم را نشان می دهند. برخی کشورها تلاش داشتند تا با استفاده از تروریستها بر سوریه مسلط شوند اما موفق به چنین کاری نشدند.

المقداد در ادامه، از تفاهم کامل سوریه با متحدانش خصوصا دوستان روس، برادران ایرانی و رفیقان باوفای مقاومت در مورد امور نظامی خبر داد و گفت: ما و متحدانمان در خصوص مبارزه جدی با تروریستها دیدگاه مشترک داریم و آنچه در شمال حلب می گذرد بخشی از آن است اما در عین حال ادامه روند سیاسی را برای حل بحران ضروری می دانیم. سوریه از ابتدا بر مذاکره اصرار داشته و هم اکنون هم معتقد است که اصلاحات سیاسی و توافقات ملی می تواند وحدت سوریه را تحکیم کند.

معاون وزیر خارجه سوریه افزود: بدون مبارزه و نابود کردن گروههای تروریستی و حفظ تمامیت ارضی سوریه نمی توان روند سیاسی را تکمیل کرد. ضمن اینکه مبارزه با تروریسم نشان داد که کدام یک از گروه های معارض واقعا خواستار حمایت از کشور و پیشرفت آن هستند و در جمع معارضان ملی و صادق قرار دارند و به بیگانگان وابستگی ندارند.

وی افزود: برخی از گروهها که خود را معارض می خوانند سایه ای از گروههای تروریستی هستند که تخریب سوریه و خدشه دار کردن وجهه آن را در دستور کار دارند و کسانی را که به دفاع از سوریه و جهان و انسانیت پرداخته اند در عرصه سیاسی و رسانه ای مورد هجمه قرار می دهند. واقعیتهای نبرد در سالهای اخیر بویژه در حلب موضوع وجود «معارضان مسلح میانه رو» را از بین برد و نشان داد که همه گروههای مسلح در زمره تروریستها قرار دارند.

المقداد درباره دیدارهای روسیه - ایران - ترکیه گفت: دوستان ما آنچه را که در این نشستها می گذرد به ما اطلاع می دهند. ما می دانیم که ترکیه در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک با مشکل مواجه شده و علت آن اشتباهاتش در قبال سوریه بوده است، اما در عین حال امیدواریم که تلاش دوستان ما به ثمر بنشیند و ترکیه به مسیر درست بازگردد و این کشور به جای حضور در جبهه تخریب و ناامن کردن منطقه به ایجاد صلح و ثبات در منطقه بپردازد و توصیه های متحدان سوریه (ایران و روسیه) را اجرایی کند زیرا فریب و خدعه به صاحبش باز می گردد.

معاون وزیر خارجه سوریه در پایان، با بیان اینکه پیروزی از هر زمان دیگر نزدیک تر است، گفت این اعتماد را از جانفشانی های ارتش و مردم سوریه و اراده و صداقت متحدانمان داریم.

n00242196 b همه گروههای مسلح در سوریه در زمره تروریستها قرار دارند
صفحه 1 از 8512345...102030...قبلی »