مجله توما

اردیبهشت ۱۳۹۵ - توما | جامع ترین مجله آنلاین فارسی

The Carry on Climatic Change Essay

As stated by modern promises, the truth of the global warming is groundless. Our to begin with questions commenced about a hundred years ago. So why are we simply now deciding on against what was just recently considered as inescapable fact?pay to write paper People have discovered the safety measures very often -here and there, to recycle our containers, drive a car wise cars or trucks, maintain our utilisation of water, etc…and now each of these methods were actually implemented for that baseless challenge? Just what occured? I am going to look into what climate change (now recognized as global warming) is, exactly what the facts that reinforced the issue are, and which on the information is already groundless.

چرا نمیشه لینک تلگرامم رو در اینستا بزارم؟

سوالی که برای خیلی از کاربر های اینستاگرام پیش امده باشه در چند هفته گذشته

خب راه حل های زیادی برای این کار وجود داره یکی از اون راه حل ها استفاده از پروتکل تلگرام هست که اون رو در پست های بعدی اموزش میدم ولی یه راه ساده هست
که اونم اینه شما ای دی تلگرام خودتو رو در این سایت  https://goo.gl/ وارد کنید و اونجا گوگل برای شما آی دی تلگرامتون رو کوتاه میکنه و خیلی راحت اون رو کپی کنید در اینستاگرامتون بزارین
خب شاید با توضیحات بالا متوجه حرف های من نشده باشین پس براتون به صورت تصویری هم یک بار توضیح میدم

Untitled چرا نمیشه لینک تلگرام رو در اینستا بزارم؟

شما وارد ادرس این سایت بشین https://goo.gl/ و بعدش در اون قسمت که با فلش قرمز رنگ بهش اشاره شده لینک تلگرام خودتون رو وارد کنین www.telegram.me/tooma بجای اسم سایت شما ای دی خودتون رو وارد کنین بعد روی گذینه shorten URL کلیک کنید و میبینین که اون ادرس که با فلش سبز بهش اشاره کردم ظاهر میشه اون رو کپی کنید و در قسمت بیوگرافی اینستاگرام خودتون قرار بدین

یو اس بی Type-C چیست؟

usb type c 840x420 600x300 معرفی و کاربرد های USB Type C

امروزه درگاه USB بسیار فراوان و پر کاربرد است و در همه جا یافت می شود. یو اس بی را می توانید در هر جایی ببینید : از پشت کیس کامپیوتر و یا کناره ی لپتاپ تان گرفته تا کابل هارد اکسترنال تان و دوربین های دیجیتال و … . باید بدانید که قرار است یو اس بی ها برای همیشه تغییر کنند. با معرفی USB Type-C توسط USB-IF یا همان انجمن مجریان یو اس بی (USB Implementers Forum)، سری جدید این تکنولوژی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. از ویژگی های جدید و جالب USB Type-C این است که از هر طرف می توان آن را وارد درگاه کرد و نیازی نیست از یک طرف خاص وارد شود.

وضعیت فعلی یو اس بی

usb logo معرفی و کاربرد های USB Type C

قبل از اینکه به تکنولوژی جدید بپردازیم، وضعیت و جایگاه فعلی یو اس بی را مرور خواهیم کرد.

یو اس بی (USB) مخفف عبارت Universal Serial Bus بوده و یک استاندارد گذرگاه سریال همگانی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی توسط چندی از شرکت های تکنولوژی به منظور داشتن یک استاندارد برای کابل ها و اتصالات بین دستگاه هایی که قادر به انتقال اطلاعات (Data) و انرژی برق(Power) می باشند، توسعه داده شد. وقتی صحبت از یو اس بی می شود، باید نسل های مختلف و همچنین انواع مختلف آن ها را در نظر بگیریم و بررسی کنیم.

این تکنولوژی با USB 1.0 آغاز شد و سپس USB 2.0 به وجود آمد و پس از آن نیز USB 3.0 امروزی ارائه شد. اما هر یک از این نسل های یو اس بی دارای انواع مختلفی از اتصال دهنده ها (Connectors) هستند که فقط مختص همان نسل می باشد. در حال حاظر اتصال دهنده های Type-A و Type-B موجود بوده و اغلب در نسخه های استاندارد (Standard)، مینی (Mini) و میکرو (Micro) وجود دارند.

usb standard 20 معرفی و کاربرد های USB Type C

اتصال دهنده های نوع Type-A Standard 2.0 (عکس بالا) به طور گسترده شناخته شده و بسیار رایج هستند. اندازه ی آن ها بزرگ بوده و مستطیل شکل می باشند. شکل مستطیلی آن ها باعث می شود تشخیص بالا و پایین آن سخت شود، زیرا فقط از یک طرف می توان آن ها را وارد درگاه کرد. پلاگ های نوع Type-A USB 1.0 و حامل های آن اساسا دیگر وجود ندارند و استفاده نمی شوند، چرا که آن ها به طور رسمی در سال ۱۹۹۶ معرفی شدند و پس از آن در سال ۲۰۰۰ با معرفی USB 2.0، جایگزین شدند که همان زمانی بود که استاندارد یو اس بی شروع به توسعه و گسترش کرد.

اکثرا تصویری که بیشتر مردم از یو اس بی استاندارد در ذهن خود دارند، همان یو اس بی نسخه ی Type-A 2.0 است. نسخه ی جدیدتر و امروزی یو اس بی یعنی همان USB 3.0 در سال ۲۰۰۸ معرفی و ارائه شد، اما سیر پیشرفت و گسترش آن بسیار کند بود. با اینکه اکنون بسیاری از لپتاپ ها دارای درگاه استاندارد Type-A USB 3.0 هستند – که معمولا با رنگ آبی روشن در جداره ی دستگاه مشخص است – ، اما بیشتر آن ها دارای فقط یک یا دو درگاه یو اس بی ۳ بوده و در عین حال دارای چندین درگاه یو اس بی ۲ هستند. خوشبختانه استاندارد پلاگ های USB 3.0 و دستگاه های مربوط به آن کاملا مشابه پلاگ و دستگاه های مربوط به USB 2.0 هستند و آن ها را بسیار با هم سازگار می کند.

types of usb معرفی و کاربرد های USB Type C

اتصال دهنده های نوع Type-A مینی (Mini) و میکرو (Micro) نیز وجود دارند، اما بسیار نادر هستند. تولید نسخه ی مینی در سال ۲۰۰۷ متوقف شده است، در حالی که نسخه ی میکرو به ندرت در برخی از محصولات استفاده می شود. هیچ کدام از این دو نوع یو اس بی به نسخه ی یو اس بی ۳ به روز رسانی نشده اند.

usb standard b 600x213 معرفی و کاربرد های USB Type C

اتصال دهنده های نوع Type-B Standard (عکس بالا) همان مدل های مربعی شکلی هستند که معمولا آن ها را در پرینتر ها و اسکنر ها مشاهده خواهید کرد. بیشتر این اتصال دهنده ها دارای تکنولوژی یو اس بی ۲ می باشند، اما نسخه های آبی رنگ یو اس بی ۳ آن ها نیز وجود دارد که مانند نوع Type-A بسیار نادر بوده و کم کاربرد هستند.

usb mini b micro b 600x235 معرفی و کاربرد های USB Type C

اتصال دهنده های نوع Type-B Mini (عکس بالا سمت چپ) و Micro (عکس بالا سمت راست)، پلاگ هایی هستند که احتمالا شما بیشتر با آن آشنایی دارید. اکثرا، تصوری که شما از یک مینی یو اس بی یا میکرو یو اس بی دارید، به احتمال زیاد همان USB 2.0 نسخه های مینی و میکرو می باشند. میکرو یو اس بی Type-B به نسخه ی ۳ به روز رسانی شده است، اما هنوز مدل مینی آن با نسخه ی ۲ موجود است.

با این حال مدل جدید Type-B Micro با نسخه ی یو اس بی ۳٫۰ (عکس زیر)، از نظر اندازه پهن تر از مدل قبلی آن یعنی Type-B Micro با یو اس بی ۲٫۰ است، و به این معنی است که پلاگ نسخه ی ۳٫۰ آن با دستگاه های مجهز به درگاه ۲٫۰ ناسازگار است، اما پلاگ های نسخه ی ۲٫۰ همچنان در درگاه دستگاه های مجهز به نسخه ی ۳٫۰ جا می شوند.

usb standard micro 30 600x303 معرفی و کاربرد های USB Type C

تقریبا تمامی اسمارت فون (Smart Phone) های مدرن، به غیر از iPhone که از یک شارژر Lightning اختصاصی استفاده می کند، به وسیله ی یک Type-B میکرو ۲٫۰ شارژ می شوند. البته Samsung Galaxy Note 3 و Samsung Galaxy S5 متفاوت می باشند و مدل مدرن تر، یعنی Type-B میکرو ۳٫۰ را برای استفاده برگزیده اند.

در زیر تمامی مدل های مختلف پلاگ ها و درگاه های یو اس بی که در حال حاضر موجودند، لیست شده است :

 • Standard Type-A 2.0
 • Standard Type-A 3.0
 • Standard Type-B 2.0
 • Standard Type-B 3.0
 • Mini Type-A 2.0 (توقف تولید در سال ۲۰۰۷)
 • Micro Type-A 2.0 (بسیار نادر)
 • Mini Type-B 2.0
 • Micro Type-B 2.0
 • Micro Type-B 3.0

  مک بوک جدید شرکت اپل دارای یک عدد پورت USB Type-C می باشد اما این پورت فقط استاندارد این شرکت نیست بلکه این پورت استاندارد جدیدی می باشد که با گذشت زمان, جایگزین USBهای بزرگتر قدمی خواهد شد.

  USB Type-C با استانداردهای جدید همانند استاندارد USB 3.1 برای سرعت بیشتر و استاندارد ارسال توان از طریق USB برای شارژ دستگاه ها, کاملا سازگار است.

  USB Type-C شکل جدید کانکتور

  USB Type-C کانکتور فیزیکی جدید و باریکی می باشد که می تواند استانداردهای مختلف جدید از قبیل USB 3.1 و ارسال توان (USB PD) را پشتیبانی کند. از جمله استانداردهای USB که شما با آن بیشتر آشنا هستید, USB Type-A می باشد که در USB 2, USB 1 و حتی در کانکتور جدید USB 3, شکل ظاهری آن ثابت مانده است. اندازه ی این کانکتور بزرگ بود و فقط هم از یک طرف به دستگاه متصل می شد, به همین دلیل باید قبل از اتصال به دستگاه, از درست بودن جهت آن اطمینان حاصل می کردید.

  در ادامه مطلب با گویا آی تی همراه باشید.

  با این حال, دیگر دستگاه ها هم می خواستند پورت USB داشته باشند! این پورت به دلیل اندازه ی بزرگی که داشت, بر روی تلفن های هوشمند, دوربین های دیجیتال, دسته های بازی و تمام دستگاه هایی که می خواستید با آنها از طریق پورت USB ارتباط برقرار کنید, جا نمی شد. به همین دلیل اشکال دیگر این پورت از قبیل Mcro و Mini متولد شدند.

  Usb connectors 600x190 معرفی و کاربرد های USB Type C

  مجموعه ی اشکال مختلف کانکتور USB که در سایزهای مختلف برای دستگاه های گوناگون وجود داشت, دیگر رو به پایان است. کانکتور USB Type-C استاندارد جدیدی می باشد که اندازه ی آن خیلی کوچک است. تقریبا یک سوم سایز استاندارد قدیمی شده است. یک کانکتور واحد که هر دستگاهی قادر به استفاده از آن می باشد. چه برای وصل کردن هارد اکسترنال به لپ تاپ و چه برای شارژ گوشی تلفن همراه با شارژر USB, فقط به یک کابل واحد نیاز دارید. این کانکتور کوچک به راحتی در دستگاه های موبایل جای می گیرد و همچنین می تواند بقیه دستگاه های شما را نیز به لپ تاپ متصل کند. کابل آن نیز در هر دو طرف دارای کانکتور USB Type-C می باشد.

  پس دیگر نیاز به کابل هایی با اشکال مختلف کانکتور نخواهید داشت و همچنین دستگاها می توانند با صرفه جویی در فضا, کوچکتر و کوچکتر ساخته شوند.

  پورت USB Type-C می تواند با استفاده از “مُد مبدل” از تعداد زیادی از انواع دیگر پورت ها نیز پشتیبانی کند. به عنوان مثال شما می توانید از این پورت خروجی HDMI, VGA, DisplayPort و کانکتور کوچک و بزرک USB Type A را دریافت کنید. همانطور که مشاهده می کنید, تمام پورت های مذکور فقط در یک پورت واحد خلاصه شده اند. این پورت هم اکنون بر روی لپ تاپ اپل پیاده سازی شده است.

  TLMD UBS TYPE C 600x338 معرفی و کاربرد های USB Type C

  دریافت و ارسال شارژ از طریق USB

  خصیصه ی دریافت و ارسال شارژ در پورت USB Type-C بخوبی پیاده سازی شده است. هم اکنون دستگاه هایی همچون گوشی های هوشمند, تبلت ها و دیگر دستگاه های قابل حمل اغلب از پورت USB برای شارژ باتری هایشان استفاده می کنند. یک کانکشتن USB 2.0 می تواند تا ۲٫۵ وات توان برای شارژ دستگاه های جانبی ایجاد کند اما برای مثال ممکن است یک لپ تاپ نیاز به ۶۰ وات توان برای شارژ داشته باشد.

  خصیصه ی ارسال و دریافت شارژ بر روی پورت USB Type-C می تواند تا ۱۰۰ وات توان برای شارژ دستگاه های جانبی ایجاد کند. این پورت, دو طرفه می باشد, پس یک دستگاه هم می تواند برای شارژ دستگاهی دیگر, توان ارسال کند و هم برای شارژ خودش, توان دریافت کند و این ارسال و دریافت  توان می تواند همزمان با رد و بدل کردن داده نیز باشد. مک بوک جدید اپل و کروم بوک پیکسل جدید گوگل, هر دو از پورت USB Type-C خودشان برای شارژ خودشان نیز استفاده می کنند. این می تواند پایان تمام کابل ها و آداپتورهای شارژر لپ تاپ ها باشد. از این به بعد شما می توانید با استفاده از همان پاوربانک هایی که برای شارژ گوشی هوشمند خود استفاده می کنید, لپ تاپ خود را نیز شارژ کنید. همچنین شما می توانید لپ تاپ خود را به یک نمایشگر اکسترنالی که به برق متصل است, وصل کنید و همزمان که از آن استفاده می کنید, لپ تاپ خود را نیز از طریق آن شارژ کنید. همه اینها از طریق یک اتصال USB Type-C قابل استفاده شده است.

  برای استفاده از این خصیصه باید دستگاه و کابل مورد استفاده از ویژگی “دریافت و ارسال شارژ” پشتیبانی کنند. توجه کنید که فقط داشتن یک پورت USB Type-C, به معنی پشتیبانی از ویژگی “دریافت و ارسال شارژ” نمی باشد.

  5500c326f9ec4b0eb621389a767f2254 chromebook 600x330 معرفی و کاربرد های USB Type C

  USB Type-C و USB 3.1

  USB 3.1 یک استاندارد جدیدی از USB می باشد. پهنای باند USB 3 به صورت تئوری, ۵ گیگابیت بر ثانیه است در صورتیکه در USB 3.1 پهنای باند, ۱۰ گیگابیت بر ثانیه شده است. یعنی پهنای باند, دو برابر بیشتر شده است همانند نسل اول از پورت Thunderbolt.

  استاندارد USB Type-C همانند USB 3.1 نیست. USB Type-C فقط یک شکل از کانکتور است و تکنولوژی پشت آن می تواند USB 2.0 یا USB 3.0 باشد. در واقع تبلت N1 نوکیا از یک کانکتور USB Type-C استفاده می کند اما پشت این کانکتور فیزیکی از استاندارد USB 2.0 استفاده شده است حتی USB 3.0 هم نمی باشد. هرچند که این تکنولوژی ها کاملا به هم مرتبط هستند.

  پشتیبانی از استانداردهای قدیمى USB

  کانکتور فیزیکی USB Type-C از اشکال قدیمی USB پشتیبانی نمی کند, اما استاندارد پشت این کانکتور که می تواند USB2.0 یا USB 3.0 باشد, از مدل های قدیمی تر پشتیبانی می کنند. در واقع شما نه می توانید دستگاه های USB قدیمی را به کانکتور جدید و کوچک USB Type-C متصل کنید و نه اینکه این پورت جدید را به USB های بزرگ قدیمی وصل کنید. اما این بدان معنا نیست که تمام دستگاه های قدیمی را باید دور بیاندازید. USB 3.1 هنوز از استانداردهای قدیمی USB پشتیبانی می کند پس شما فقط نیاز به یک مبدل دارید که در یک طرف آن کانکتور USB Type-C و در طرف دیگر آن شکل قدیمی کانکتور بزرگ USB قرار داشته باشد. از این طریق شما می توانید دستگاه های قدیمی خود را به کانکتور جدید USB Type-C متصل کنید.

  در واقع بیشتر کامپیوترها هر دو پورت USB Type-C و USB Type-A را بر روی خودشان دارند همانند کروم بوک پیکسل جدید گوگل. از این رو شما قادر خواهید بود که با شیب ملایم به سمت کانکتورهای جدید USB Type-C حرکت کنید. اما اگر بر روی دستگاهی هر دو پورت وجود نداشت و فقط پورت USB Type-C وجود داشت, باز هم جای نگرانی نیست و شما می توانید با استفاده از یک مبدل کار خود را انجام دهید.

  احتمالا در آینده ای نزدیک این پورت جایگزین پورت Lightning در آیفون و آیپد خواهد شد.

Progress Of E-COMMERCE As Well As Its Forthcoming Views

The word E-trade can be an abbreviation of electronic business, and is particularly accustomed to relate to the art of selling and buying services or products by using of electronic programs like personal computer companies along with the word wide web.how to write a how to essay In electronic and digital trade, several other techniques are driven which include; electronic fund move, online marketing, digesting of via the internet dealings, portable commerce, and provide sequence treatment. Moreover, e-commerce also requires intelligent records assortment, electrical records interchange, and inventory relief platforms. Not like the more common technique for buying and selling, e-business facilitates sales from differing people in numerous elements around the globe for the comfort of electronic gadgets.

Generate an psychological and mental effect additionally, though our objective is to make it as easy as feasible for our visitors to come up with personalised Motion pictures that not only determine experiences. We guidance consumers achieve this job in just a matter of mouse clicks with our patent-pending man made knowledge technologies. Also catches a mental state, despite the fact permits users to work together with synthetic intelligence making sure that their Film elicits an appropriate variety of emotional answer – individuals provide us with video clips and provide psychological and mental route by employing chosen new music and training video vogue and now we take their videos to reality inside the Movie that not only compiles the best situations of uploaded footage. There is no doubt that progress in technological innovation have transformed the way you produce. Not any longer do filmmakers want the support of studios to design their films. Will offer you commercial and novice filmmakers admittance to caliber, cloud-structured from the internet video tutorial editing computer program. Free online videos editor will make sure that visitors see only your most refined subject matter, if you are working to make an art form movie or you should update instructional video recordings prior submitting them over the internet.
 Over the web video recording editor major zero cost withportraits and clips, music for glass windows
Pixorial is considered the most most liked from the digital video enhancing and design locations which may be used in the on-line at the moment.

Have a video media website an automated editor zero-cost picture manufacturer entirely free online video media editing app

Pixorial is especially uncomplicated featuring its video tutorial production and enhancing techniques laid out in an exceedingly proven and approximately instinctive user interface.