چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

3599 Big چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

فون آرنا. نوتیفیکیشن های اسمارت فون بسیار کارامد و مفید هستند و این حقیقتی غیر قابل انکار است. با دریافت نوتیفیکیشنها، از دست دادن رویدادهای مهم مانند قرار ملاقات در روزی مشخص از تقویم، و یا ایمیلی جدید در اینباکس فرد، تقریبا محال است. اما زمانی که از آن ها به درستی استفاده نشود می توانند کاملا آزاردهنده باشند. کاربران اندرویدی همه دراین مسئله متفق القولند که: توسعه دهندگان این رابط کاربری برای گیم ها نوتیفیکیشن های اجباری طراحی کرده اند که اگر کاربران آن ها را یک روز بازی نکنند، مدام بر روی صفحه پدیدار می شوند. و یا اینکه برای هر خرید درون برنامه ای که به آن تخفیف می خورد، نوتیفیکیشن می آید.

در واقع برخی از این نوتیفیکیشن ها نه تنها ممکن است برای کاربران از اهمیت چندانی برخوردار نباشند، بلکه بسیار هم آزار دهنده به حساب می آیند. خوشبختانه غیر فعال کردن این نوتیفیکیشن ها بر روی سیستم عامل اندروید کاری آسان است و نیازی به هک کردن و کارهایی از این قبیل ندارد. به عنوان نمونه  چگونگی غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های Asphalt 8 را به شما نشان می دهیم. Asphalt 8 بازی بی نظیری است اما نیازی نیست که با هر رویداد جدید مرتبط، نوتیفیکیشن های آن نیز نمایش داده شود.

برای این کار ابتدا به منوی تنظیمات می رویم و فهرست تمامی اپ های راه اندازی شده را پیدا می کنیم (که در بیشتر گوشی های اندرویدی با عنوان Apps نشان داده می شود). بازی Asphalt 8  به طور حتم یکی از آن برنامه های موجود در فهرست است. زمانیکه اپلیکیشن مورد نظر انتخاب شد، منویی ارائه می شود که اطلاعاتی در مورد فضای اشغال شده توسط آن برنامه را به ما می دهد. در اینجا همچنین می توانیم اپلیکیشن انتخابی را uninstall و یا غیر فعال کنیم.

در اینجا می توان گزینه نمایش نوتیفیکیشن “Show notifications”  را مشاهده کرد. این همان گزینه ای است که می بایست خاموش و یا غیر فعال گردد (که به طور پیش فرض بر روی هر برنامه ای موجود است). شما این پروسه را می توانید برای هر اپلیکیشنی که تمایلی به دریافت نوتیفیکیشن های آن ندارید، تکرار کنید. به یاد داشته باشید که این کار تنها منحصر به غیر فعال کردن بازی ها نیست، بلکه می توانید نوتیفیکشن های هر برنامه ای که آزار دهنده است را خاموش کنید. با این وجود، پیش از انجام این کار مطمئن شوید که گزینه غیر فعال سازی چند/ همه نوتیفیکیشن های اپ ها خود  از قبل در تنظیمات وجود نداشته باشد.

۱٫ بیایید این نوتیفیکیشن های آزار دهنده را غیر فعال سازیم.

3599 2 چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

۲٫ به بخش تنظیمات و سپس Apps بروید.

3599 1 چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

۳٫ اپ های آزار دهنده را انتخاب کنید.

3599 3 چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

۴٫ گزینه “نمایش نوتیفیکیشن” را خاموش کنید.

3599 4 چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟

۵٫ کلید OK را فشار دهید.

3599 5 چگونه نوتیفیکیشن های آزاردهنده در اندروید را غیر فعال کنیم؟