قهرمانی قاطعانه تیم آمریکا در لیگ جهانی والیبال
تیم‌های ملی والیبال آمریکا و برزیل از ساعت ۲۳ روز یکشنبه دیدار نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ را در سالن نلسون ماندلا شهر فلورانس ایتالیا برگزار کردند که طی آن تیم ملی آمریکا با پیروزی ۳ بر یک مقابل برزیل جام قهرمانی را بالای سر برد. این تیم ست‌های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با امتیازات ۳۱ بر ۲۹، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۳ برنده شد و تنها ست دوم را با حساب ۲۵ بر ۲۱ واگذار کرد. ساندر تایلور از تیم آمریکا در این بازی ۲۴ امتیاز کسب کرد و امتیازآورترین بازیکن میدان شد.

تیم ملی آمریکا پیش‌تر در سال ۲۰۰۸ نیز توانسته بود عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کند و پس از آن هم در المپیک لندن به مدال طلا دست یافت. این برای دومین بار متوالی است که برزیل در دیدار نهایی مغلوب می‌شود. سال گذشته نیز شاگردان رزنده برابر روسیه در دیدار نهایی مغلوب شده بودند. آمریکا آخرین بار در سال ۲۰۱۲ به فینال رسیده بود که بازی پایانی را به لهستان واگذار کرد. این تیم سال گذشته نیز دوازدهم شده بود.
رده بندی چهار تیم اول لیگ جهانی
۱- آمریکا ۲- برزیل ۳- ایتالیا ۴- ایران

معروف بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ شد
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ انتخاب شد.
تیم ملی والیبال ایران با قبول شکست برابر ایتالیا عنوان چهارمی رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۴ را کسب کرد. در پایان این دوره از مسابقات لیگ جهانی والیبال اسامی برترین بازیکنان اعلام شد که در این بین میرسعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی والیبال ایران توانست عنوان بهترین پاسور را به خود اختصاص دهد. در این دوره از مسابقات، آمریکا قهرمان شد و برزیل در جایگاه دوم قرار گرفت. ایتالیا میزبان هم توانست مدال برنز را به خود اختصاص دهد.

n00049010 b قهرمانی قاطعانه تیم آمریکا در لیگ جهانی والیبال