برنامه هایی برای حذف کامل فایل ها بدون امکان ریکاوری

XL Delete برنامه هایی برای حذف کامل فایل ها بدون امکان ریکاوری

آیا بر روی کامپیوتر خود فایل های مهم دارید که مایل هستید پاکسازی شوند؟ خب کارهای خیلی بیشتری از انتقال اون به سطل آشغال رو باید انجام بدید تا مطمین بشید که فایل شما کاملا پاک شده و مجددا قابل دسترسی نخواهد بود.

در هنگامی که شما یک فایل را از سطل آشغال نیز حذف میکنید. کامپیوتر در اصل تنها فضای آن را خالی در نظر میگیرد و لذا موجودیت آن را به شما نمایش نمیدهد و در صورت لزوم نیز از فضای آن برای ذخیره سازی فایل های دیگر استفاده میکند. اما محتوای فایل هنوز در دسترس است و با نرم افزار های بازگردانی اطلاعات هنوز قابل بازگردانی میباشد مگر اینکه در مکان فیزیکی آن روی هارد شما چندین بار اطلاعات جدید ذخیره شود.

برای اطمینان از این عمل چند ابزار مهم را برای سیستم عامل های مختلف معرفی میکنیم که از حذف شدن کامل فایل و نبود امکان بازگردانی برای آنها اطمینان حاصل میکنند:

۱- Eraser برای ویندوز:

عملکرد اصلی این نرم افزار بازنویسی اطلاعات بر روی فضای قبلی فایل حذف شده به منظور اطمینان از قابل دسترس نبودن آن است.

ایریسر یک ابزار کاملا رایگان است که پس از نصب به شما امکان میدهد به راحتی تنها با یک راست کلیک و انتخاب گزینه مربوط به ایریسر بجای دلیت فایل یا فولدر مورد نظر را مستقیما برای همیشه حذف نمایید.

۲- Ccleaner  برای ویندوز

عملکرد اصلی این نرم افزار بازنویسی اطلاعات بر روی فضای قبلی فایل حذف شده و وارد کردن پالس به هارد به منظور اطمینان از قابل دسترس نبودن آن است.

یکی از ویژگی های این نرم افزار به علاوه کاربرد های مختلفی که ارائه میکند حذف کامل فایل ها است. این نرم افزار میتواند تمامی اطلاعات اضافی موجود روی کامپیوترشما را براحتی و بصورت هوشمند تشخیص دهد و سپس حذف کامل نمایدد این اطلاعات زاید ممکن است اطلاعات بروزر شما و یا فایل های اضافی ایجاد شده توسط ویندوز باشند که حجم زیادی هم میبردند. این ابزار همچنین امکان بهینه سازی هوشمند رجیستری را نیز برای شما فراهم میکند.

۳- Secure Empty Trash برای مک

عملکرد اصلی این نرم افزار بازنویسی اطلاعات بر روی فضای قبلی فایل حذف شده به منظور اطمینان از قابل دسترس نبودن آن است.

این یک ابزار جدید نیست. اپل از پیش برای حذف کامل فایل ها ابزاری را در ساختار خود سطل آشغال تعبیه کرده که از عهده حذف کامل فایل ها بر می آید. ابتدا فایل های خود را به Trash منتقل نمایید و سپس به منوی Finder > Secure Empty Trash مراجعه کنید تا فایل های شما علاوه برحذف شدن دیگر در دسترس نیز نباشند. مک در حال عادی در هنگام انجام فرمت نیز در هنگام نصب سیستم عامل این عمل را از طریق Secure Options انجام میدهد تا اطلاعات شخصی دارنده کامپیوتر برای فرد دیگری پس از نصب مجدد سیستم عامل در دسترس نباشد.