گران شدن محصولات لبنی بعد از ماه رمضان
رئیس اتحادیه‌ تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی گفت: این اتحادیه بسته حمایتی را تهیه کرده و قرار است در اختیار وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت و رفاه و کار و امور اجتماعی و همچنین مجلس قرار دهد که اگر پذیرفته شود ما شاهد افزایش مواد لبنی به جز خامه و بستنی که ۱۵ درصد اعلام شده خواهیم بود.
محمدرضا اسماعیلی اظهار داشت: این اتحادیه بسته حمایتی را تهیه کرده و قرار است در اختیار وزراتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت هم‌چنین وزارت رفاه و کارو امور اجتماعی و مجلس قرار دهد که اگر پذیرفته شود ما شاهد افزایش مواد لبنی به جز خامه و بستنی که ۱۵ درصد اعلام شده خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: ما همچنان مخالف افزایش قیمت مواد لبنی در کشور هستیم زیرا تقاضا برای خرید این محصولات مهم باز هم در جامعه کاهش خواهد یافت.وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت شیر را ۱۴۴۰ میهنی هان اعلام کرده و ما این محصول را با این قیمت می‌خریم، پس طبیعی است که وقتی شیر ۷۰ درصد گران تربرای تولیدکننده تمام می‌شود ما شاهد افزایش قیمت باشیم.

n00048389 b گران شدن محصولات لبنی بعد از ماه رمضان

اسماعیلی با اشاره به ثابت ماندن قیمت خامه و بستنی گفت: خامه به دلیل چربی بالا و پایین بودن تقاضا و همچنین بستنی به دلیل اینکه اولویت خریداران نیست ما افزایشی برای این محصولات در نظر نگرفته‌ایم.

این رئیس انجمن در پایان یادآور شد: تنها یک سوم مابه التفاوت یارانه‌ تولید به برخی تولیدکنندگان پرداخت شده و ما همچنان امیدواریم که دولت سایر این مابه‌التفاوت سال گذشته را به دامداران بپردازد وگرنه افزایش قیمت صورت نمی‌گیرد. در خصوص شیر نیز عدم پرداخت مابه‌التفاوت برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نخواهد بود.