رهبر داعش در اداره این گروهک تغییر ایجاد کرد

این روزنامه افزود: برپایه اسنادی که به دست ارتش عراق پس از یورش به خانه یکی از فرماندهان گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش به دست آمده است، جزئیات دقیقی از تشکیلات رهبری و روش اداری آن به دست آمده است. این گزارش یادآور شده است که پیشینیان البغدادی از جمله ابومصعب الزرقاوی، گروه را از زمانی که با نام دولت اسلامی عراق شهرت داشت، به روش تصمیم گیری از مرکز اداره می‌کردند؛ روشی که البغدادی آن را تغییر داد. 
n00047995 b رهبر داعش در اداره این گروهک تغییر ایجاد کردروزنامه دیلی تلگراف در ادامه گزارش خود نوشته است که البغدادی، نمایندگانی از طرف خود برای اداره امور منصوب کرد، از جنگ در دو جبهه سوریه و عراق گرفته تا مسائل مالی و پرداخت حقوق‌ها. اسناد نشان می‌دهد که البغدادی همچون چوپان است و نمایندگانش همچون سگانی که از گله نگهبانی می‌کنند؛ قدرت این چوپان از سگانش به دست می‌آید!

بنا بر این گزارش، البغدادی دو معاون اصلی دارد که عبارتند از ابو علی الانباری که عملیات نظامی تشکیلات را در سوریه اداره می‌کند و او در ارتش سابق عراق، سرلشگر بود و معاون دوم ابومسلم الترکمانی است که از افسران سازمان اطلاعات نیروی هوایی و عملیات ویژه ارتش عراق بود.

این گزارش از غنایم به دست آمده توسط گروه داعش پس از ورودش به موصل سخن می‌گوید و افزوده است: «هنگامی که گروه وارد موصل شد، ثروتش نزدیک به یک میلیارد و نیم دلار افزایش یافت و نیروهایش هم غنایمی به دست آوردند که اکثر آن‌ها ساخت آمریکا هستند همچون نفربرها، مهمات و اسلحه که قیمت آن‌ها به یک میلیاردها دلار می‌رسد.»