راهکار های جدید کوالکام برای افزایش سرعت وای فای

شرکت کوآلکوم از خرید شرکت ویلوسیتی خبر داده که در زمینه عرضه محصولات وای – فای در بازار برتری دارد. این شرکت قصد دارد فناوری ویلوسیتی را در محصولات مختلف الکترونیک ادغام کند.

wifi e1363912458188 راهکار های جدید کوالکام برای افزایش سرعت وای فای

مقامات کوالکوم می‌گویند اگر فناوری‌های پیشرفته ویلوسیتی در گوشی‌ها، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی ،ست‌تاپ‌باکس‌ها و حتی تلویزیون ها ادغام شود شاهد افزایش قابل توجه سرعت دسترسی به شبکه های بی‌سیم وای – فای خواهیم بود.

کوآلکوم همچنین امیدوار است از این طریق سرعت به کارگیری فناوری بی‌سیم نوظهور WiGig  را افزایش دهد. این فناوری چندسالی است در دست توسعه بوده و علیرغم تلاش‌های به عمل آمده محصولات الکترونیک محدودی از آن بهره‌مند شده‌اند. کوآلکوم با خرید جدیدش امیدوار است سرعت به کارگیری این فناوری را که موجب ارتقای شبکه‌های بی سیم می‌شود، افزایش دهد.

امروزه روترهای بی سیم در منازل و محیط های کاری بر روی طیف فرکانسی ۲٫۴ و ۵٫۰ گیگاهرتز عمل می‌کنند، اما WiGig  بر روی فرکانس ۶۰ گیگاهرتز عملیاتی می شود و سه تا ۱۰ برابر سریع تر از روترهای بی سیم موجود است. مشکل این فناوری برد بسیار محدود آن است، اما به هر حال افزایش سرعت شبکه های بی سیم هم دسترسی به داده ها را تسریع می کند و هم استفاده از خدمات پیشرفته‌ای مانند کلود را راحت‌تر از گذشته می‌کند.

با همه گیر شدن WiGig استفاده از کابل هم به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می یابد و به عنوان مثال برای دریافت تصاویر با دقت ۱۰۸۰p دیگر نیازی به استفاده از کابل‌های ویدیویی HDMI در منازل و سالن‌های کنفرانس نخواهد بود. شرکت دل مدتی است که داک های WiGig ارائه کرده که کاربران را از استفاده از کابل های شبکه، ویدیو، صدا و … بی نیاز کرده و شرکت هایی مانند اچ پی، لنووو، اپل و سیسکو هم در همین مسیر قدم برمی‌دارند.