تولید اولین تلفن هوشمند توسط Amazoon با صفحه نمایش ۳D

AMAZONPHONE تولید اولین تلفن هوشمند توسط Amazoon با صفحه نمایش 3D

جف بیزاس مدیر عامل آمازون در کنفرانسی در واشنگفتن در روز ۴ شنبه اولین گوشی هوشمند این شرکت را معرفی کرد.

این تلفن همراه قرار است به عنوان بخشی از خط تولید Kindle Fire به تولید برسد و فعلا فقط در آمریکا به فروش میرسد. این گوشی دارای امکان پخش تصاویر ۳D با تکنولوژی انحصاری آمازون به نام Dynamic Perspective میباشد که تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک به نمایش میگذارد و عمق تصاویر را بجای جلوی دستگاه در پشت دستگاه ایجاد میکند.

این گوشی ۴.۷ اینچی به یک پردازشگر ۲.۲ گیگاهرتزی ۴ هسته ای و پردازشگر گرافیکی Adreno 330 مجهز است. حافظه Ram آن ۲ گیگابایت بوده و از نسخه ای از اندرویدتحت عنوان Fire OS استفاده میکند.

آمازون برای گرفتن تصاویر با کیفیت سه بعدی از ۵ دوربین در ساختار این گوشی استفاده کرده است. همچنین امکان ذخیره بی نهایت فایل تصویری توسط این گوشی در Amazon Cloud از دیگر امکانات بی نظیر این گوشی محسوب میشود.

امکانات نرم افزاری جدیدی در این گوشی بکار رفته است که عمدتا از آمارون برای فعالیت استفاده میکنند. برای مثال امکان Firefly امکان اسکن سریع فیلم و سریال و همچنین موزیک را برای تشخیص نام آنها فراهم میکند. این امکان قبلا توسط شازم فقط برای موزیک در دسترس بود. امکان حرکت بین منو ها بدون دخالت دست و فقط با حرکت گوشی به اطراف نیز از امکانات جدید آن محسوب میشود.

قیمت این گوشی که فقط فعلا در امریکا با قرارداد رسمی ۲ ساله با AT&T به فروش میرسد ۱۹۹ دلار برای نسخه ۳۲ گیگابایتی و ۲۰۰ دلار برای نسخه ۴۶ گیگابایتی میباشد.