نسل جدید کنسول آتاری

2728 Big نسل جدید کنسول آتاری

آتاری بازگشته است. پس از ورشکستگی نولان باشنل، موسس بازی آتاری و امپراطور بازی در دهه هشتاد، بسیاری از شرکت ها و موسسات تلاش کردند تا این نام تجاری را باری دیگر احیا سازند. آتاری Interactive آخرین ورژن ارائه شده از این برند بوده است که قرار است با تمرکز بیشتر وارد بازار موبایل شود. آقای تاد شالبتر مدیر ارشد این شرکت توضیح می دهد که آتاری از ورشکستگی درآمده است و تمام تمرکز خود را بر روی محتوای دیجیتال گذاشته است. این شرکت اکنون از زیر قرض درآمده و تنها با وجود ۱۱ کارمند در شهر نیویورک و ۳ کارمند در پاریس آغاز به فعالیت نموده است.

آتاری برای رسیدن به موفقیت قصد دارد تا اکوسیستم موبایل را دنبال کند. این کمپانی همچنین به طور ویژه بر روی علامت های تجاری کلاسیک آتاری در صدور مجوز معاملات تمرکز خواهد داشت. این معاملات ممکن است شامل گجت های پوشیدنی (که تولدی جدید در ساعت های بازی است) باشد. این کمپانی همچنین قصد دارد تا معاملاتی مختص به ویدیو داشته باشد، گرچه این نکته نیز قابل توجه می باشد که آتاری نمی خواهد پلت فرم ویدیوی Twitch را به چالش بکشاند و یا شرکت Machinima جدیدی را طراحی کند.

این شرکت فرصت و شانس خود را در بخش سخت افزار می بیند. “شالبتر” خاطر نشان می کند با وجود اینکه آتاری تازه فعالیت مجدد خود را آغاز کرده است، اما در حال حاضر چندین کمپانی وجود دارند که می خواهند با این برند همکاری و مشارکت داشته باشند. آتاری در سال جاری چندین بازی کلاسیک مانند Haunted House، Alone in the Dark، و RollerCoaster Tycoon را ارائه داده است.

اما این ها کافی نیست. در حال حاضر تقریبا هر بازی موبایل موفقی از تکنیک “یادگیری آسان و کسب مهارت دشوار” استفاده می کنند. اگر قرار باشد تولد مجدد و فعالیت دوباره این کمپانی با موفقیت انجام گیرد، آتاری می بایست با دقت هرچه تمام تر بازی های کلاسیک را با مشخصه های منحصر به فرد ترکیب کند. این شرکت به خوبی توانست خود را از ورشکستگی درآورد و به نظر می رسد که با داشتن پیشینه ای عالی بتواند شروع خوبی را در فعالیت مجدد خود داشته باشد.