فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

اتفاقات مختلفی دنیای سینما و فوتبال را به هم گره می‌زند و ورود بازیکنان صاحب‌ نام به عرصه هنرپیشگی یکی از جذاب‌ ترین آن‌هاست.

در گزارش پیش رو به هفت فوتبالیستی اشاره می‌کنیم که علاوه‌بر دنیای توپ گرد، تجربه بازیگری را هم پشت سر گذاشته‌اند.

pele Book Launched 1283 فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

Pelé  در فیلم “فرار به سوی پیروز”

پله که از بزرگترین نام‌های تاریخ فوتبال جهان شمرده می‌شود، در فیلمی به نام «فرار به سوی پیروزی» در کنار «بابی مور» و «اوسی آردیلز» هنرنمایی کرد. در این اثر سینمایی، ستاره‌هایی چون «مایکل کین» و «سیلوستر استالونه» هم ایفای نقش کردند.

images6 فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

Vinnie Jones در فیلم “ضامن، خشاب و دولول تازه شلیک‌ شده”

وینی جونز پس از بازنشستگی، شغل دومی برای خود برگزید و تبدیل به مرد سختکوش هالیوود شد که نامش با فیلم‌هایی چون «سرقت در ۶۰ دقیقه» و «مردان مجهول: آخرین ایستادگی» گره خورده است. اولین شروع او در دنیای سینما «ضامن، خشاب و دولول تازه شلیک‌شده» نام داشت که با موفقیت چشمگیری روبرو شد.

20140616093704 9 فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

David Beckham در فیلم “گل”

فوتبالیستی خوش‌چهره‌تر از بکام برای دنیای سینما خلق نشده است! در ابتدای کار یک فیلم، حول محور شخصیت و زندگی وی ساخته شد اما بعدها نقش‌هایش پراکنده‌تر شدند. تداخل در برنامه‌های ورزشی و هنری موجب شد بکام نتواند در «مثل بکام شوت کن» ایفای نقش کند، اما زمانی که برای رئال مادرید بازی می‌کرد، توانست در دو فیلم از مجموعه «گل!» به جای خودش ظاهر شود.

Stan Collymore 011 فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

Stan Collymore در فیلم “غریزه اصلی ۲”

کولیمور می‌توانست یکی از بهترین‌های دنیای فوتبال باشد، اما پس از قرارداد رقم‌بالایی که با لیورپول بست، کمرنگ و کمرنگ‌تر شد. این ورزشکار در فیلم «غریزه اصلی ۲» همبازی «شارون استون» شد.

eric cantona فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

Eric Cantona  در فیلم “به دنبال اریک”

کمتر بازیکنی موفق شده حضوری ماندگار و قابل توجه در فیلم‌های سینمایی از خود برجای بگذارد. اریک کانتونا بهترین بازیگری بود که «کن لوچ» کارگردان معروف او را برای فیلمش برگزید. «به دنبال اریک» بهترین فیلمی بود که کانتونا در آن هنرنمایی کرد. این فوتبالیست سال ۱۹۹۸ در فیلم «الیزابت» هم ظاهر شده بود.

1863263 678 فوتبالیست هایی که وارد سینما شدند

Zinedine Zidane در فیلم “استریکس در مسابقات المپیک”

اسطوره فوتبال فرانسه در سال ۲۰۰۶ سوژه اصلی ساخت مستندی به نام «استریکس در مسابقات المپیک» شد. زیدان همچنین در دو قسمت نخست مجموعه «گل!» هم ظاهر شده است. در فیلم «استریکس» دو ورزشکار مشهور دیگر یعنی «مایکل شوماخر» و «تونی پارکر» هم ایفای نقش کردند.

منبع: ایسنا