هندوستان سرزمین فرهنگ‌های عجیب و متفاوت اســت، اما این‌بار نگاهی داریم به غذاهای آن‌ها، غذاهایی که ممکن اســت حتی سلامتی انسان را به خطر بیندازد.

137316 945 این هندی‌های عجیب‌خور!

 

کیفیت غذا در هند مخصوصا آن‌هایی که در کنار خیابان تهیه می‌شوند، اصلا زیر نشر وزارت بهداشت نیستند و اگر کسی دستگاه گوارشی قوی نداشته باشد، نمی‌تواند مطمئن باشد که از هند ســالم برمی‌گردد.
 
به نقل مهر، این روزها خبری منتشر شده که می‌گوید مردم سیرجان در همین ایـــران خودمان جیرجیرک می‌خورند، این موضوع بازخوردهای متفاوتی داشت و حتی با اینکه جیرجیرک را به آجیل خوشمزه‌ای تشبیه کرده بودند، اما همچنان برای‌مان عجیب اســت که چنین چیزی را بخوریم. اما در این میان یادمان افتاد در همین آسیا کشورهایی هستند که تقریبا همه حیوانات را به شکل‌های مختلف طبخ  می کنند و می‌خورند.
 
«هندوستان» یکی از آن کشورهاســت، می‌گویند کسانی‌که به هند سفر می‌کنند، اگر مراقب خوراکی‌هایی که می‌توانند بخورند نباشند، ممکن اســت به بیماری‌هایی دچار شوند که حتی زندگی‌شان را به خطر بیندازد. کیفیت غذا در هند مخصوصا آن‌هایی که در کنار خیابان تهیه می‌شوند، اصلا زیر نشر وزارت بهداشت نیستند و اگر کسی دستگاه گوارشی قوی نداشته باشد، نمی‌تواند مطمئن باشد که از هند ســالم برمی‌گردد.
 
غذای این منطقه شامل پخته شده بخش‌های مختلف اندام حیوانات می‌شود، بخش‌هایی که در دیگر آشپزخانه‌ها دور ریخته می‌شوند، اما شما اینجا آن‌ها را پخته شده، سرخ‌شده و حتی خام می‌بینید!
 
در لیست زیر علاوه بر غذاهای عجیب، خوراکی‌هایی را هم می‌بینید که خوردن‌شان برای بدن ضرر دارد. با در نظر گرفـــــتن اینکه هند کشوری با فرهنگ‌های گوناگون اســت، پس مطمئن باشید برخی از این غذاها را فقط در این کشور می‌توانید پیدا کنید.
 
کاچوری
کاچوری یکی از غذاهای خیلی معروف در سراسر هند اســت و تقریبا در تمام مدت روز روی گاری‌های کنار خیابان می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. کاچوری از گندم سرخ شده که به شکل توپ اســت، ساخته شده و با چاشنی‌های مختلفی خورده می‌شود. ترشی‌های مختلف، لوبیا و دانه‌های مونگ. البته در بخش جنوبی با ترشی نارگیل آن را می‌خورند. اما نکته‌ای که درباره این خوراکی وجود دارد سنگین بودن بیش از اندازه آن اســت که اگر برای صبحانه خورده شود، احتمالا بقیه روز را از دست می‌دهید تا معده‌تان بتواند آن را هضم کند.

 

137308 419 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

مِرو وادا
این خوراکی از عدس تشکیل شده، عدس‌های سرخ‌شده روی گاری‌های کنار خیابان، هضم آن خیلی راحت اســت و البته برای صبحانه غذای خیلی خوبی محسوب می‌شود، با این‌حال وقتی از گاری بغل خیابان آن را می‌خرید، نمی‌دانید در چه روغنی سرخ شده اســت!

 

137310 161 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

پانی پوری
پانی پوری شامل توپ‌های توخالی از گندم اســت که در روغن سرخ می‌شود و سپس در آب‌های طعم‌داری که ممکن اســت ترش یا شور باشد غلتانده می‌شوند. این غذا علاوه بر کالری و روغنی که در آن سرخ می‌شود و قابل اعتماد نیست، نگرانی دیگری هم دارد! اینکه کسانی که این توپ‌ها را حاضر می‌کنند به نظر نمی‌رسد خیلی دست‌های‌شان را بشورند!

 

137311 978 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

شفیره کرم ابریشم
یکی از بشقاب‌های خوشمزه و مورد علاقه در هند شفیره کرم ابریشم اســت که بعد از خارج شدن کرم ابریشم آن را خوراک می‌کنند و به گفته آن‌هایی که چشیده‌اند، این غذای خیلی خوشمزه‌ای اســت، اما در این مطلب قرار نیست درباره غذاهای خوشمزه هنری صحبت کنیم! بحث ما درباره میزان مفید بودن آن‌هاســت و مشخصا شفیره کرم ابریشم غذای بسیار سنگینی اســت که سیستم گوارشی بسیار قوی لازم اســت تا بتواند آن را هضم کند.

 

137306 746 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

سیب زمینی فاسد
با آنکه ممکن اســت بسیاری از آن‌هایی که گیاهخوار هستند، غذاهای غیرگیاهی را ســالم ندانند، اما در این لیست با یک خوراکی گیاهی روبرو هستیم که برای بدن ضرر زیادی دارد. در قسمت شمال شرقی هند سیب‌زمینی‌ها را نگه می‌دارند تا فاسد شود و سپس از آن برای پخت در غذا اســتفاده می‌کنند، آن‌ها معتقدند سیب‌زمینی فاسد طعم بهتری دارد!

 

137315 150 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

خون بُز
احتمالا بعد از خواندن عنوان بالا نگران شده‌اید! اما منظور این نیست که یک ظرف پر از خون بز را جلوی شما بگذارند! این ظرف حاوی معده، کبد و روده‌ای می‌شود که با اســتفاده از خون حاضر شده اســت. با اینکه هنوز اطلاعاتی از اینکه خون بُز به تنهایی برای سلامتی ضرر دارد، اطلاعاتی نیست، اما به نظر شما نباید در خوردن آن احتیاط کرد؟

 

137309 696 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

سمبوسه
احتمالا شما هم موافق هستید که سمبوسه میان وعده بسیار هیجان انگیزی اســت! نان‌های مثلثی شکل که با تنقلات مختلفی پر شده و در روغن زیاد سرخ می‌شود. اما این حجم از روغن برای کسانی‌که فشار خون و دیابت دارند زنگ خطر بزرگی اســت، با این‌حال کسی منکر خوشمزگی این سمبوسه‌ها نمی‌شود. با این‌حال بهتر اســت در خوردن آن‌ها مخصوصا در گاری‌های کنار خیابانی در هند کمی بیشتر محتاط باشید.

 

137313 266 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

جالِبی
جالبی همان شیرینی‌هایی هستند که به نام زولبیا در ایـــران می‌شناسیم. از آرد و شکر درست شده‌اند و در روغن زیاد سرخ می‌شوند، آن‌ها طعم خوبی دارند و کسی نمی‌تواند بعد از اولی سراغ دومی نرود و این ماجرا همچنان ادامه دارد. اما این خوراکی‌های شیرین دوست‌داشتنی و خوشمزه با توجه به حجم روغن و شکری که دارند، چندان غذاهای ســالمی به نظر نمی‌رسند.

 

137307 648 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

شاخه‌های بامبو
از بامبو در هند اســتفاده‌های زیادی می‌شود، از ساخت ظرف‌های مختلف تا تهیه غذایی خاص که با اســتفاده از برگ بامبو ماهی درست می‌کنند. با اینکه بامبو فواید سلامتی زیادی دارد، اما به دلیل وجود ماده شیمیایی که سیانید نام دارد، می‌تواند برای انسان ضرر داشته باشد. البته همین شاخه‌ها و بشقاب‌هایی بامبویی اگر برای مدت ۲ دقیقه در آب جوشانده شوند، دیگر هیچ خطری ندارند، اما از کجا می‌توان مطمئن شد که گاری‌های خیابان هم این کار را انجام می‌دهند؟

 

137304 380 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

مورچه قرمز
یکی از غذاهای خیلی خیلی تند هندی اســت، از آن غذاهایی که هرکسی نمی‌تواند میزان تندی آن را تحمل کند. این غذا علاوه بر سبزیجات و ادویههای معمول غذاهای هندی شامل مورچه‌های قرمز و تخم‌های‌شان می‌شود. درباره سطح تندی این غذا می‌گویند در هنگام خوردن آن مانند این اســت که مورچه قرمز زبان شما را گاز می‌گیرد! مشخص اســت که این مقدار از تندی برای کسی مفید نیست.

 

137312 586 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

سوپ حلزون
احتمالا وقتی در حال خوردن سوپ هستید، انتظار دارید قطعات گوشت مرغ را در آن ببینید یا حتی اگر گیاهخوار باشید، با سبزیجات مختلف سوپ خود را طعم دار می‌کنید؛ اما اگر در ناگالند هند باشید، نباید برای‌تان عجیب باشد که بشقابی از سوپ حلزون جلوی‌تان بگذارند! البته بهتر اســت هیجان‌زده نشوید و اول از واکنشی که بدن‌تان ممکن اســت بعد از خوردن این حجم از حلزون نشان دهد، مطمئن شوید.

 

137314 217 این هندی‌های عجیب‌خور! 

 

 

گوشت سگ
قطعا تصور خوردن گوشت سگ برای شما هم عجیب اســت. با این‌حال در برخی از کشورهای دنیا گوشت سگ خوراک معروفی اســت، اما چرا در هند باید در خوردن این خوراک دقت کرد به این دلیل اســت که بسیاری از سگ‌های ولگرد که از خیابان جمع می‌شوند را برای این‌کار اســتفاده می‌کنند و واکسیناسیون کردن آن‌ها هم موضوع رایجی نیست، به همین دلیل علاوه بر بیماری هاری که از طریق گوشت منتقل می‌شود، انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها هم ممکن اســت از طریق گوشت سگ آلوده به انسان منتقل شود، بیماری‌هایی چون هپاتیت، سیاه‌زخم و تب مالت.

 

137305 168 این هندی‌های عجیب‌خور! 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت میهنی ها در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید