برای علاقه‌مندان تجهیزات صوتی و به‌خصوص هدفون، سنهایزر اسمی اســت که نیازی به معرفی ندارد.

شرکتی آلمانی سنهایزر که از ســال ۱۹۴۵ مشغول تولید تجهیزات صوتی بوده اســت و در طول ۷ دهه‌ی فعالیتش، برخی از حیاتیترین هدفون‌های تاریخ مانند HD 414 به عنوان نخستین هدفون پشت باز جهان، Orpheus HE90 و HE-1 به عنوان برترین هدفون‌های تاریخ، HD 800 به عنوان برترین هدفون‌ داینامیک دهه‌ی ۲۰۰۰ و مدل‌های افسانه‌ای HD 600 و HD 650 را به بازار عرضه کرده اســت که هر کدام از آن‌ها، گامی عظیم در زمینه‌ی هدفون‌سازی محسوب می‌شوند. پس بیهوده نیست اگر به خاطر ورود سه مدل بلوتوث جدید این شرکت، اندکی هیجان‌زده باشیم.

این سه محصول عبارتند از دو هدفون بی‌سیم از سری HD 4 با نام HD 4.40BT و HD 4.50BTNC و ایرفون بی‌سیم Momentum In-Ear Wireless از سری بسیار محبوب مومنتوم.

73b1357f 7285 4d31 8d96 507526fda180 رونمایی از نسل جدید هدفون‌های بلوتوث سنهایزر در ایـــران‌ هدفون

 

دو محصول نخست، یعنی HD 4.40BT و HD 4.50BTNC، از ظاهر آشنای هدفون‌های با سیم سری HD 4 برخوردارند. یعنی همان بدنه‌ی شیک و باوقاری که سنهایزر به خاطر طراحی‌اش، توانست جایزه‌ی بسیار معتبر iF Design Award 2017 را کسب کند. بدنه‌ای که در ترکیب با ایرپدهای اســتثنایی و هدبند بسیار نرم هدفون، توزیع وزن مناسب و فشار بسیار کم روی سر و گوش، در نهایت راحتی خارق‌العاده‌ای به ارمغان می‌آورد.

اما از آنجا که دو محصول جدید یادشده بی‌سیم هستند، عناصر کارآمدی به بدنه افزوده شده‌ اســت که آن‌ها را به ابزاری بی‌نقص برای زندگی روزمره بدل می‌کند؛ از جمله ریموت کنترل موسیقی و تماس و میکروفون داخلی با کیفیت. از حیث صدا نیز این دو هدفون به برادران با سیم‌شان شبیه هستند. HD 4.40BT و HD 4.50BTNC، از همان صدای آشنای گرم و غنی و لذت‌بخش سنهایزری برخوردارند که شنیدن هر قطعه‌ی موسیقی را به ضیافتی برای گوش‌ها بدل می‌کنند.

البته همان‌طور که طریقهن اســت، در میان دو مدل یادشده، HD 4.50BTNC از وضوح و شفافیت بالاتری برخوردار اســت؛ اما آنچه که آن را به محصولی ویژه‌تر و خواســتنی‌تر بدل می‌کند، تکنولوژی حذف نویز پیشرفـــــته‌ی سنهایزر موسوم به NoiseGard اســت که به نحوی شگفت‌انگیز، سر و صداهای مزاحم را از میان می‌برد تا دیگر هیچ صدای ناخواســته‌ای میان شما و موسیقی قرار نگیرد. دوام باتری هر دو هدفون در حدود ۲۵ ساعت اســت و هر بار شارژ کامل آن‌ها نیز حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

اما آخرین و شاید حیاتیترین آنها، Momentum In-Ear Wireless اســت. ایرفونی که نسخه‌ی بی‌سیم یکی از برترین ایرفون‌های خوش‌قیمت ســال‌های اخیر اســت و هواخواهان و طرفداران بسیاری دارد. از لحاظ ظاهری، این مدل از بدنه‌ای مشابه بدنه‌ی مدل با سیم برخوردار اســت. یعنی همان بدنه‌ی کرومی درخشان و براق که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند؛ اما اکنون، به تبع حذف سیم‌ها، از یک نک‌بند بی‌نهایت خوش‌ساخت اســتفاده شده اســت که پشت گردن قرار می‌گیرد و ایستایی و راحتی تراز اولی را به ارمغان می‌آورد. نک‌بند با چرم طبیعی گوسفند پوشیده شده و توسط دوختی ظریف تزئین شده اســت تا حداکثر زیبایی و مقاومت را داشته باشد و در نهایت، ظاهری به محصول ببخشد که به جرأت می‌توان گفت در میان ایرفون‌های بلوتوث، بی‌مانند اســت.

8fd5e91f c7e7 4865 8bba b771a55a1b96 رونمایی از نسل جدید هدفون‌های بلوتوث سنهایزر در ایـــران‌ هدفون

اما کمی صبر کنید. هنوز شگفتی اصلی باقی مانده اســت و آن هم صدای Momentum In-Ear Wireless اســت. صدایی که باور نخواهید کرد از یک ایرفون بلوتوث تولید می‌شود؛ صدایی روان، هیجان‌انگیز، شفاف، واضح و قدرتمند با دیستورشنی بسیار پایین که شنیدن هر قطعه‌ی موسیقی الکترونیک، پاپ، متال و… را به تجربه‌ای نو و بی‌بدیل بدل می‌سازد. این محصول که از بلوتوث نسخه ۴.۱ و aptX بهره می‌برد، به یک پیام‌رسان صوتی مجهز اســت که شما را از وضعیت اتصال و شارژ باتری مطلع می‌سازد و در هنگام دریافت تماس نیز، یک هشدار لرزشی شما را با خبر می‌کند.

با همه‌ی این اوصاف، در مورد هدفون، هیچ چیزی جای شنیدن را نمی‌گیرد. از این رو، از روز پنجشنبه ۲۵ خرداد تا روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد، در فطریقهگاه و شوروم ایـــران‌هدفون رویدادی شش روزه برای رونمایی و معرفی این سه هدفون دوست‌داشتنی ترتیب داده‌ایم که فرصتی باشد برای گردهم آمدن، شنیدن موسیقی و در نهایت، لذت بردن از زندگی. پس حتما در این روزها سری به ما بزنید که بی‌صبرانه منتظر حضور گرمتان هستیم.

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و میهنی ها هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت میهنی ها
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی