شرکت سامسونگ در حال توسعه یک گوشی پرچم‎دار جدید اســت و این مدل با فبلت پرچم‎دار نوت ۷ که در ســال گذشته وارد بازار شد و پس از مدت کوتاهی فطریقه آن خاتمه یافت، جایگزین می‎شود. یک گزارش جدید، نشان می‎دهد که گلکسی نوت ۸ زودتر از آنچه که انتظار می‌رفـــــت، در مرداد ماه معرفی خواهد شد و تا اواخر تابستان عرضه می‎شود. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‎تی همراه باشید.

پیش‌تر اعلام شده بود که شرکت سامسونگ، گلکسی نوت ۸ را یک یا دو روز زودتر از برگزاری نمایشگاه IFA برلین معرفی خواهد کرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که این سازنده تصمیم گرفـــــته اســت تا فبلت پرچم‎دار جدید خود را زودتر از آن معرفی نماید. معرفی زودهنگام گلکسی نوت ۸، به سامسونگ اجازه می‎دهد تا فطریقه پرچم‏دار جدید خود را پیش از عرضه آیفون ۸ به بازار، آغاز نماید و بدین صورت، این سازنده کره‎ای می‎تواند تعداد بیشتری از گلکسی نوت ۸ را به فطریقه برساند.

علاوه‌براین، رونمایی از گلکسی نوت ۸ در نیمه آوریل، با معرفی گلکسی نوت ۷ در ۱۶ آگوست در ســال گذشته مطابقت دارد. البته پرچم‏دار جدید سامسونگ به‎ هیچ عنوان با دردسرات گلکسی نوت ۷ دست و پنجه نرم نخواهد کرد؛ همان‎طور که احتمالاً می‎دانید، شرکت سامسونگ تصمیم گرفـــــته اســت تا روند نظارت بر تولید گوشی‏های هوشمند جدید خود را سخت‎گیرانه‎تر نماید و گلکسی نوت ۸ از این موضوع مستثنی نخواهد بود. از طرفی، شرکت سامسونگ با عرضه موفق گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ اکتیو نشان داده اســت که دردسرات گلکسی نوت ۷ برای محصولات جدید خود به هیچ عنوان تکرار نمی‎شود.

شرکت سامسونگ به حدی در این زمینه موفق بوده اســت که آخرین گزارش‌ها، نشان می‌دهد که حتی یک مدل از گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس به دلیل افزایش حرارت بیش از حد دمای باتری، منفجر نشده اســت.

علاوه‌براین گمانه‏زنی‌ها، هم‎چنین مشخص شده اســت که گلکسی نوت ۸ به یک دوربین دواگنه ۱۳ مگاپیکسلی مجهز خواهد بود؛ پیش‌تر انتظار می‎رفـــــت که گلکسی اس ۸ پلاس به عنوان نسخه بزرگ‌تر گلکسی اس ۸ با دوربین دوگانه همراه شده اســت اما شرکت سامسونگ در نهایت از برنامه‎های خود برای توسعه پرچم‎دار ۲۰۱۷اش با دوربین دوگانه صرف‎نظر نمود.

البته گلکسی نوت ۸ اولین محصول سامسونگ با دوربین دوگانه نخواهد بود؛ در شایعات پیشین، ذکر شده اســت که گلکسی C10 اولین محصول رده‌بالای سامسونگ با دوربین دوگانه اســت. با این‎حال، می‎توان گلکسی نوت ۸ را اولین گوشی پرچم‎دار سامسونگ با دوربین دوتایی به شمار آورد.

گلکسی نوت ۸، هم‏چنین اولین گوشی پرچم‎دار با تراشه اسنپدراگون ۸۳۶ کوالکام خواهد بود؛ البته در صورت صحت داشتن شایعات گذشته مبنی بر عرضه گلکسی نوت  ۸ با تراشه پرچم‏دار جدید کوالکام، انتظار می‌رود که چیپ‎ست اسنپدراگون ۸۳۶ تا نیمه تیر ماه معرفی شود.

جزئیات چندانی پیرامون محل جای‌گیری سنسور اثرانگشت گلکسی نوت ۸ وجود ندارد؛ با این‎حال، برخی مدعی هستند که سنسور تشخیص اثرانگشت با نمایشگر ادغام می‌شود. البته شرکت سامسونگ، اعلام کرده اســت که چنین نخواهد شد زیرا امنیت این سنسورها چندان بالا نیست؛ به همین جهت، نوت ۸ مانند گلکسی اس ۸ به یک حسگر اثرانگشت در بدنه پشتی مجهز خواهد شد. با این‎حال، باید اشاره کرد که طراحی سنسور اثرانگشت تغییر یافته و دایره‎ای شکل اســت. علاوه‌براین سنسور تشخیص اثرانگشت به زیر دوربین دوگانه منتثل شده اســت تا اســتفاده از آن‌ راحت‌تر باشد.

گلکسی نوت ۸ براساس شایعات با یک نمایشگر ۶٫۳ اینچی بدون حاشیه Infinity Display همراه خواهد بود و نسبت ابعاد آن ۲ به ۱ اســت. علاوه‎براین، این مدل از یک باتری با ظرفیت ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت اســتفاده می‌کند. برخلاف شایعات گذشته، رزولوشن نمایشگر Quad HD + خواهد بود؛ این در حالی اســت که برخی ادعا می‌کنند گلکسی نوت ۸ به یک نمایشگر با رزولوشن ۴K مجهز می‎شود. با توجه به ظرفیت پایین باتری، احتمال عرضه گلکسی نوت ۸ با نمایشگر ۴K بسیار ضعیف اســت!

منبع: Softpedia

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت میهنی ها
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی