1285062 401 ووشو بی دفاع ترین ورزش اســت

ایسنا: ملی‌پوش ووشو بانوان سطح لیگ چین را بالا دانست و از مسئولان کمیته ملی المپیک نیز خواســت تا جوایز ووشو را هم مثل دیگر رشته‌ها اهدا کنند. الهه منصوریان به شرایط خود در لیگ چین اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تیم ما در لیگ چین دوم بودن خود را قطعی کرده و برای قهرمانی به میدان می‌رود. حریفی که در آخرین مرحله با آن بازی دارم ورزشکار جوانی اســت که انگیزه بالایی دارد و عنوان قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه خود دارد اما به نظر من در رده بزرگســالان من از او بهتر باشم. به طور کلی باید بگویم که هر بازی در لیگ چین اســترس سه بازی جهانی را دارد.

او با بیان اینکه لیگ چین تکنیکی‌تر از لیگ ووشو ایـــران اســت خاطرنشان کرد: سطح لیگ چین بسیار بالاســت و از نظر من یک سر و گردن از بقیه کشورها و ایـــران بالاتر هستند اما ووشو ایـــران پیشرفـــــت زیادی کرده اســت. حتی در برخی موارد ورزشکاران چینی در مقابل ووشوکاران ما تن به شکست داده‌اند چون ورزشکاران ما تلاش زیادی دارند و باید این را بدانیم که کشتی در خون ایـــرانی‌هاســت.

ملی‌پوش بانوان ووشو در وزن ۵۲ کیلوگرم به برنامه‌های آینده خود نیز اشاره کرد و گفت: پنجشنبه در لیگ چین بازی خواهم داشت و به پیروزی برسم و پس از آن خود را برای انتخابی تیم ملی ووشو آماده می‌کنم تا در بازی‌های جهانی روسیه حاضر شوم.

لژیونر ووشو ایـــران در لیگ چین افزود:‌ برای جاکارتا هم تلاش خود را می‌کنم تا بتوانم به این رویداد حیاتی ورزشی برسم. در وزن ۵۲ کیلوگرم، من و خواهرم سهیلا رقیب هم هستیم که هر کدام بهتر باشیم، جواز حضور در بازی‌های آسیایی را کسب می‌کنیم. در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز خواهرم شهربانو رقیبی ندارد و به احتمال زیاد به این بازی‌ها اعزام شود. با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی جای کسب تجربه نیست و ایـــران فقط دو نماینده ووشو بانوان در این مسابقه‌ها خواهد داشت، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به این بازی‌ها صعود کرده و بهترین نتایج را کسب کنیم.

الهه منصوریان با بیان اینکه ووشو ایـــران پیشرفـــــت زیادی کرده اســت، ادامه داد: در حال حاضر ووشو ایـــران به آمادگی تحسین‌برانگیزی رسیده اســت و برای مثال می‌توانم بگویم که هر گاه سه نماینده بانوان خود را به مسابقه‌های جهانی اعزام کرده اســت، توانسته به سه مدال طلا برسد و این نشان از سطح بالای ووشو در ایـــران اســت اما متاسفانه وقتی به مرحله توزیع مدال‌ها می‌رسیم، ووشو بی‌دفاع‌ترین ورزش اســت. امیدوارم مسئولان کمیته ملی المپیک به این مسئله توجه کنند چون مدال طلا در رشته‌های دیگر ۸۰ سکه طلا می‌گیرد اما در ووشو ۵۰ سکه طلا می‌گیرد و امیدوارم این دردسر برطرف شود.

لژیونر ووشو بانوان ایـــران در چین درباره سطح مربیان چینی که به ایـــران آمده‌اند، اظهار کرد: فکر می‌کنم بهتر اســت از مربیان چینی اســتفاده کنیم تا مربیان داخلی ما با قرار گرفـــــتن در کنار این مربیان، به شرایط و سطح خوبی برسند چون مربیان چینی وارد شده به ایـــران سطح خوبی دارند. البته باید این را بگویم که ما مربیان داخلی خوبی داریم اما با سیاســتی که فدراسیون در پیش گرفـــــته اســت قطعا در آینده سطح مربیان داخلی پیشرفـــــت چشمگیری خواهد داشت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت میهنی ها در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید