اگر این علایم را دارید مصرف نمک شما زیاد اســت _ مصرف زیاد نمک می تواند تغییراتی را در بدن ایجاد کند که تا مرحله هشدار پیش می رود و اگر باز هم به آن توجه نشود بیماری فشار خون اســت که به آن مبتلا خواهید شد. در این مطلب پنج نشانه تعجب آور که با افزایش مصرف نمک در بدنتان رخ میدهد و کاری که برای رفع آن ها باید انجام دهید را به شما گوش زد می کنیم
 نمک اگر این علایم را دارید مصرف نمک شما زیاد اســت

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه به سرعت همه چیز را ترمیم کنید.حیاتی نیست با کدام عوارض نمک سر و کار دارید، راه حل معمولا یکی اســت. سدیم خود را، با کاهش غذاهای فرآوری شده کاهش دهید و آب بیشتری بنوشید! به گفته موثقی Movassaghi” این کار اجازه می دهد بدنتان فرصت کند به تعادل برسد.
به محض این که به حالت عادی برگشتید سعی کنید مصرف نمک تان را کنترل کنید. دستورالعمل های رژیمی ایالات متحده آمریکا توصیه میکند روزانه کمتر از ۲۳۰۰ میلی گرم نمک مصرف کنید.

اگر این علایم را دارید، مصرف نمک تان در مرز هشدار اســت

۱٫حلقه ازدواج تان زیادی تنگ شده

هیچ وزنی اضافه نکرده اید، پس چرا انگشتری که همیشه دستتان بوده یک باره خیلی برایتان تنگ شده اســت؟ احتمالش هست که بزرگ شدن انگشتتان به علت احتباس آب باشد. این اتفاق زمانی می افتد که نمک خونتان زیاد شده باشد.
به گفته دکتر مهران موثقی Mehran Movassaghi در مرکز بهداشت نت جان سانتا مونیکا ” بدن ما ماشین پیچیده ای اســت که با خوردن تعادل مایعات و الکترولیت آن باید حفظ شود. مصرف بیش از حد سدیم باعث میشود مغزتان دستور ترشح هورمونی را بدهد که به بدن دستور میدهد برای پیشگیری از صدمات جبران ناپذیر تا جایی که می تواند آب در خود نگه دارد. “

۲٫ دهانتان خشک اســت

احساس می کنید دهان تان مثل چوب کبریت خشک اســت؟ ممکن اســت به خاطر نمک زیاد باشد. به گفته موثقی، بعد از مصرف غذاهای سرشار از سدیم، بدنتان شروع به تعادل سطح آب و نمک می کند. برای برگشتن همه چیز به حالت طبیعی نیاز اســت آب بیشتری مصرف کنید. در نتیجه مغز پیام تشنگی ارســال می کند که باعث مصرف زیاد آب می شود.

۳٫ سرتان درد می کند

ممکن اســت به فکرتان نرسد چیپس های شوری که خورده اید ربطی به سردردتان داشته باشد. ولی تحقیقات حرف دیگری می زنند: بزرگســالانی که روزانه ۳۵۰۰ میلی گرم سدیم مصرف می کنند سه برابر بیشتر از کسانین که فقط ۱۵۰۰ میلی گرم مصرف نمک دارند، دچار سردرد می شوند.
رابطه ای قوی بین فشار خون بالا و سردرد وجود دارد. ولی در این مطالعه مشخص شد کسانی که غذای شور می خورند با وجود فشار خون طبیعی، بیشتر دچار سردرد می شوند. متخصصین از علت این مســاله مطمئن نیستند ولی راه حل مشخص اســت: اگر سرتان در حال منفجر شدن اســت سعی کنید مصرف نمکتان را کم کنید.

۴٫ دائم در راه دستشویی هستید

به گفته موثقی: نوشیدن زیاد آب تنها عاملی نیست که شما را مجبور می کند دائم به دستشویی بروید. با کمال تعجب خوردن نمک بیش از حد هم می تواند همین اثر را داشته باشد. وقتی سدیم زیادی مصرف کنید، کلیه های شما مجبور به اضافه کاری برای جدا کردن نمک اضافه از خون می شود. بنابراین بیشتر از حد معمول ادرار می کنید.

۵٫ مغزتان گیج و مه گرفـــــته اســت
نمکدان با دهیدراته (بی آب) کردن بدن شما، می تواند شما را دیوانه کند. مصرف بیش از حد نمک می تواند آب بدنتان را کم کند. و زمانی که آب بدن کم شود توانایی شما برای تفکر واضح و طریقهن کاهش پیدا می کند. وقتی زنان در میانه راه از دست دادن آب بدن هستند نمره پایین تری در آزمون های شناختی تمرکز،حافظه و اســتدلال بدست آوردند همچنین زمان واکنششان در مقایسه با زمانی که بدنشان آب کافی داشت، کمتر شده بود. این یافته در مجله مطالعه تغذیه به چاپ رسید. از دست دادن آب بدن حس و حال شما را هم از بین می برد

منبع : میهنی ها عوارض جانبی مصرف نمک زیاد چیست؟

ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت میهنی ها خواندید
بخش پزشکی مجله میهنی ها مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند