عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

به نقل میهنی ها جزیره مالدیو، گر چه مکان ناشناخته ای برای ایـــرانیان محسوب می شود و کمتر، مقصد گردشگری پر مخاطبی در قاره کهن بوده اســت، اما خیلی از ایـــرانیان نام این کشور کوچک زیبای اقیانوس هند را به خوبی در خاطره دارند و از آن، به عنوان نوستالژی برترین پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان یاد می کنند.امروز ، شما را به یکی از هیجانی ترین مقصدهای گردشگری قاره آسیا می بریم. جایی که سفر به آن، نه نیاز به روادید دارد و نه دلیل دیگری جز ساحل گردی و دریا نوردی و لذت از طبیعت سحر انگیز جنوب شرق آسیا.

 

مالدیو کجاســت؟

 

1135415644 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

252856631 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

دنیای امروز، دنیای گردشگری مجازی اســت و با کوچک ترین جستجو در درگاه های معتبر گردشگری، می توان مقصدهای رویایی قاره های مختلف جهان را مشاهده کرد. اکنون، صنایع بسیاری در رونق و توسعه صنعت گردشگری نقش آفرینی می کنند که یکی از آن ها، صنعت فیلم و سریال اســت.

 

بسیاری از مقصدهای گردشگری نوظهور جهان، مدیون لوکیشن های فیلمبرداری سریال ها و فیلم هایی هستند که با اکران جهانی، شکارچی گیشه ها شده و مخاطبان را به سمت و سوی مقصدهایی کم تر شناخته شده می کشانند که نیوزلند و ایسلند و مالت، تنها مشتی نمونه خروار اســت.

 

مالدیو، گر چه خیلی متاثر از لوکیشن فیلم ها نبود، اما موقعیت جغرافیایی خاص آن سبب شده تا همواره در فهرست رویایی ترین مقصدهای گردشگری چند دهه اخیر قرار بگیرد و تریپ ادوایزری ها و لونلی پلنتی ها، نسبت به سفر به این کشور، همواره نظر مساعدی داشته باشند.

 

1418315366 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

در مالدیو، به واسطه چشم اندازهای طبیعی فوق العاده و رویایی که عــکس تابلوی نقاشی از شاهکار خالق طبیعت را در معرض دید گردشگران قرار می دهد، شرکت ها و موسسات توریستی را به سمت و سوی بازاری جدید و جالب سوق داده اســت و آن، صنعت عروسی به شمار می رود.

 

1264627568 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

خیلی از عروس و دامادها برای برگزاری نمادین یا واقعی این روز خاطره انگیز، راهی مالدیو شده تا مراسم خود را در محیطی برگزار کنند که شاید یکی از منحصر به فرد ترین مکان هایی باشد که می توان مراسم به یاد ماندنی ازدواج را در آن برپا کرد. محیطی با پس زمینه رویایی از دریایی به رنگ سبز و آبی و ساحل سفید و هتل هایی روی آب.

 

2073312998 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

مالدیو ، بیش از ۱ هزار جزیره دارد
مالدیو، کشوری در اقیانوس هند، با مرکزیت ماله، یکی از رویایی ترین مقصدهای گردشگری به خصوص برای تازه عروس ها و دامادها به شمار می رود که هم برای برپایی مراسم عروسی و هم گذران ماه عسل، این منطقه را انتخاب می کنند. کشوری که جمعیتش از مرز نیم میلون نفر فرا تر نمی رود و شمار زیادی، به صنعت گردشگری مشغول هستند.

 

تبار مالدیوی ها از سریلانکا و هند و به طور کل، جنوب شرق آسیا اســت و البته رگه هایی از اعراب نیز در میان آن ها وجود دارد. مالدیو از ســال ۱۹۶۵ میلادی، از اســتعمار بریتانیا خارج شد و کشوری مستقل به شمار می رود. این کشور، از نظر جمعیت و مساحت، کوچک ترین کشور قاره کهن بوده و جالب اســت که بدانید، همه مساحت این کشور، تنها ۱.۵ متر از سطح دریا بالاتر اســت.

 

315698150 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

عــکسی از فرودگاه بین المللی مالدیو، همچون فرودگاه کانزای ژاپن، روی آب اســت
مالدیو، کم ارتفاع ترین کشور جهان اســت و همچون ماداگاسکار، یکی از جذاب ترین مکان هایی اســت که گردشگران را در طول ســال برای سفر به آن، بی تاب می کند. سیستم پادشاهی مالدیو در ماله، پایتخت آن قرار دارد که برای گردشگری شهری، مقصد جالبی به شمار می رود.

 

1460048488 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

عــکس تاکسی های هوایی و دریایی مالدیو
مالدیو، تپه ماهور و رودحانه ندارد و از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی تشکیل شده اســت که در ۲۶ گروه آب سنگی قرار دارند. این جزایر در پهنه ای به مساحت ۹۰ هزار کیلومتر مربع پراکنده شده و به همین خاطر، کل مساحت خشکی این کشور، کم تر از ۳۰۰ کیلومتر مربع اســت و بزرگ ترین جزیره آن، تنها ۵ کیلومتر مربع وسعت دارد.

 

1235982967 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

ســالانه ۳ برابر جمعیت این کشور، توریست روانه جزایر مالدیو می شود
یک پنجم جزایر مالدیو قابل سکونت اســت و بیش از ۹۰ جزیره دیگر، اقامتگاه گردشگران هیجانی و لوکس گرا را تشکیل می دهد که برای گذران اوقاتی رویایی و گرفـــــتن تصــویر های خاطره انگیز از طبیعتی رنگارنگ، به این نقطه سفر کرده اند.

 

377941602 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

اقامت گاهای لوکس و رویایی مالدیو بر فراز اقیانوس هند
مالدیو، گر چه کشور کوچکی اســت، اما توسعه گردشگری سبب شده تا از جمله کشورهای مدرن جنوب شرق آسیا باشد. فرودگاه مدرن، مسجد جامع، موزه ملی، مقر مولی آگ، مسجد قدیمی، بازارهای سنتی و فطریقه محصولات دریایی از جمله مکان هایی اســت که سنت و مدرنیسم را در بهشت جزایر آسیا در معرض دید گردشگران قرار می دهد.

 

589961676 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

اقامت گاه رویایی لاندا جیراوارو که یکی از مقصدهای برگزاری مراسم عروسی در این کشور اســت
هوا در مالدیو، شرجی و به ندرت زیر ۳۰ درجه سانتیگراد می آید و به همین خاطر، آب و هوای کالیفرنیایی آن سبب می شود تا گردشگران، حس خوبی را تجربه کنند. چرا که نه با گرمای شدید و نه سرمای طاقت فرسا روبرو خواهند بود.

 

1488345656 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

اقامت گاه های لوکس مالدیو که مقصد لوکس گردهای دنیا محسوب می شود
اقتصاد این کشور بر اساس کشاورزی و گردشگری شکل گرفـــــته و البته صنعت کشتی سازی نیز در این منطقه، رونق دارد. صنایع دستی مالدیو را میتوان به عنوان جذاب ترین سوغات در کنار تصــویر های رویایی، به یادگار داشت. ســالانه بیش از ۱ میلیون گردشگر به این کشور کوچک زیبا سفر می کنند و تقریبا اکثر مردم، به نوعی با زندگی گردشگران، امرار معاش می کنند.اقامت گاه هایی که مقصد عروس و دامادهای رمانتیک در مالدیو اســت غذاهای لذیذ مالدیوی ها

 

1160248435 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

اگر به مالدیو رفـــــتید، در کنار دیدن معابد سنگی و سواحل مرجانی رنگارنگ و قایق گردی، از غذاهای آنها نیز اســتفاده کنید. محوریت غذا در مالدیو، بر روی ماهی به خصوص ماهی تن بوده و تاثیر گرفـــــته از ذائقه غذایی سریلانکایی ها و هندی ها اســت. خوراکی ها در مالدیو، عمدتا گرم و با ادویه بسیار اســت و البته پودر نارگیل هم در آن اســتفاده می شود. برخی از غذاهای محلی مالدیو عبارتند از:

گارودیا: یک غذای سنتی شامل برنج و ماهی اســت که همراه فلفل تند و پیاز سرو می‌شود

ماس هونی: یک وعده غذایی برای صبحانه، شامل ماهی دودی و نارگیل رنده شده

فیهونو ماس: ماهی با فلفل قرمز

هدیکا: یک میان‌وعده که از ماهی درست شده و در روغن سرخ شده که در بیشتر رستوران‌ها یافت می‌شود

باجیا: یک شیرینی شامل ماهی، نارگیل و پیاز

گولها: شیرینی‌های توپی شکل از ماهی دودی

کیمیا: ماهی سرخ شده رولتی

کولهی بورکیبا: کیک ماهی ادویه دار

تلولی ماس: ماهی سرخ شده با فلفل قرمز و سی

 

219616168 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

حمام گل با نمک های دریایی، به عروس و دامادها در مالدیو ارائه می شود
در مالدیو، به واسطه موقعیت جغرافیایی آن، ســالهاســت که در کنار صنعت گردشگری، صنعت جذاب دیگری هم خودنمایی می کند و آن صنعت عروسی به شمار می رود. صنعتی که به عروس و دامادها این امکان را می دهد تا مراسم خود را چه به صورت انفرادی و چه گروهی با حضور اقوام و آشنایان، در مناطق رویایی مالدیو برگزار کرده و خاطره انگیز ترین روز زندگی مشترک را جشن بگیرند.

 

صنعت عروسی، اکنون میلیون ها صفحه اینترنت را به خود مشغول کرده اســت. هزاران سایت در زمینه های گوناگون گردشگری، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سبک زندگی، به معرفی مقصدهای رویایی برای برگزاری مراسم عروسی و همچنین معرفی شرکت های فعال در این عرصه مشغول هستند.

 

450777089 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

بخشی از طراحی خاص مراسم عروسی رویایی در مالدیو
درگاه هایی که به معرفی خدمات در حوزه برگزاری مراسم نامزدی و عروسی مشغول هستند، پکیج هایی متنوع با قیمت های گوناگون و شرایط رویایی در اختیار زوج ها قرار می دهند تا یک شب به یاد ماندنی متفاوت از دیگران را تجربه کنند. حتی برخی سایت ها، به معرفی و رتبه بندی متخصصان صنعت عروسی روی آورده که از آن جمله می توان به ودینگ اکسپرت اشاره کرد.

 

1451505943 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

غواصی، یکی از خدمات ویژه در پکیج عروس و دامادها در مالدیو اســت
به گفته فشن یونایتد، مبلغ کل گردش مالی صنعت عروسی جهان در ســال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود و انتظار می رود که با رونق گردشگری در ســال های آینده، این رقم افزایش یابد.

 

جالب اســت که بدانید، بیش از ۲۴۰ هزار مقاله میهنی هادمیک درباره نقش فرهنگ و جامعه و سبک زندگی و گردشگری، درباره صنعت عروسی در نقاط مختلف جهان تالیف و منتشر شده اســت که عنوان خوبی برای دانشجویان گردشگری و جامعه شناسی به شمار می رود.

 

592495664 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

حمام گل، عکاسی زیر آب و سلفی با دلفین و شیرهای دریایی، بخشی از خدمات جالب اما عجیبی اســت که شرکتهای فعال در این عرصه در اختیار عروس و دامادهایی که عاشق مراسم هیجانی هستند، قرار می دهند. این قضیه در صنعت گردشگری و عروسی مالدیو نیز، مشاهده می شود.

 

بیش از ۶۵۰ هزار صفحه در اینترنت درباره فرصت هایی که صنعت عروسی مالدیو برای گردشگران و زوج های جوان و رمانتیک ها فراهم می کند، به تولید محتوا پرداخته که به نظر می رسد، یکی از بخش های توسعه دهنده صنعت گردشگری این کشور زیبا اســت.

 

2033693764 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

راهنمای اینترنتی صنعت عروسی مالدیو، همه نوع اطلاعات مورد نیاز زوج های رمانتیک را برای برگزاری مراسمی به یادماندنی با خدمات رویایی در اختیارشان قرار می دهد و به همین خاطر، گردشگران هیجانی، حتی اگر مدت ها از برگزاری رسمی ازدواج آن ها گذشته باشد،

 

علاقمندند تا چند هزار دلاری را خرج کرده و برای تصــویر های رویایی، به این منطقه سفر کنند.سایت هایی مانند ایکابانا در این زمینه فعال هستند. برخی از اقامت گاه های لوکس مالدیو، خدمات خاصی را به زوج های جوان ارائه می دهند که نشان دهنده اهمیت صنعت عروسی در این کشور دارد.

 

1234409100 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

عروسی بر فراز اقیانوس هند

 

1881974047 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

هند، سرزمین شگفتی های قاره کهن و اقلیم هفتاد و دو ملت، جزایری در اطرافش دارد که مقصد رویایی عاشقان ازدواج های رمانتیک اســت. در مالدیو، جزیره ای به نام لاندا جیراوارو وجود دارد که در برگزاری مراسم عروسی رویایی، شهرت بسیار داشته و برای رمانتیک ها، مقصد اول گردشگری محسوب می شود.اگر قصد دارید مالدیو را از فراز آسمان ها نگاه کنید، ویدئو زیر در ۳ دقیقه، شما را به گشتی هوایی در مالدیو می برد.

 

این منطقه، برای برگزاری مراسم عروسی انفرادی و گروهی و همچنین گذران ماه عسل، توصیه بسیاری از موسسات گردشگری لوکس اســت. جایی که اگر از ساحل به طیف های رنگارنگ دریا نگاه کنید، نزدیک شدن آسمان و دریا را در دور دست ها شاهد خواهید بود. آن هم در سکوت دل انگیزی که تنها سمفونی آوای مرغان دریایی، صدای حاکم بر این طبیعت بکر و زیبا اســت.

 

1771526434 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

مالدیو، یکی از رمانتیک ترین مقصدهای گردشگری برای زوج ها، انواع و اقسام هتل های لوکس و رمانتیک را در اختیار گردشگران قرار می دهد. منطقه لاندا جیراوارو با وسعت ۴۵ کیلومتر مربع، بیش از ۱۰۰ اقامتگاه لوکس دارد که بر روی آب ساخته شده و بعضی ها نیز، حفاظ شیشه ای دارد تا رقص آب و ماهی دریا را بتوانید از داخل اتاق و محفظه هایی که تعبیه شده، مشاهده کنید.

 

1090747271 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

برای زوج های مسیحی، کلیسایی بر روی آب ساخته شده اســت که پیوند خود را در این مکان برگزار کنند. پیوند زناشویی در کلیسایی سفید بر فراز دریایی که بدون موج، طیف های رنگارنگی از آبی و سبز را در معرض دید طبیعت گردان قرار می دهد، تجربه رویایی باور نکردنی برای یک زوج جوان را به ارمغان می آورد.

 

کلیسا، تنها ۴۵ متر مربع مساحت داشته و عروس و دامادها به همراه خانواده و ساقدوش و عکاس، به این منطقه می آیند تا پس از پیاده شدن از قایق، در فضای کلیسایی که دکوراسیون سفید و مزین به گل های رنگارنگ اســت، مراسم را برگزار کنند.

 

قسمت های کف کلیسا از جنس شیشه بوده تا عروس وداماد و همراهان آنها، فضای رمانتیک این کلیسای معلق روی آب را بهتر درک کنند. کشیش مالدیوی، در مراسم حاضر اســت تا رویه معمول را اجرا کرده و عروس را به عقد داماد بیاورد.این کلیسای کوچک در میان اقیانوس هند و در فاصله ای نزدیک از جزیره مالدیو واقع شده و در منطقه باآتول قرار دارد.

 

این کلیسای معروف منطقه لاندا جیراوارو مالدیو، تا حالا مقصد برگزاری مراسم رویایی عروسی صدها زوج جوان بوده که به عشق برپایی مراسم خود در این محل، به مالدیو سفر کرده اند و رنج سفر به هزاران کیلومتر دورتر را قبول نموده اند.درگاه هایی در اینترنت وجود دارد که به شما خدمات و هزینه های برپایی عروسی رویایی در مالدیو به خصوص این منطقه را ارائه می کند که سایت چهار فصل، یکی از آن ها اســت.

 

1622509851 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

برگزاری مراسم عروسی در منطقه دیدنی لاندا جیراوارو، توسط موسسات گردشگری و متخصصان صنعت عروسی مالدیو، با قیمت های مختلفی همراه اســت. بنابر شرایط و امکاناتی که عروس و داماد انتخاب می کنند، متفاوت خواهد بود. ویلا ها و هتل های لوکس ۵ ستاره، تنها بخشی از ظرفیت های صنعت عروسی هیجانی مالدیو را تشکیل می دهند.

 

 

صخره های مرجانی منطقه، یکی از دیدنی های آن بوده که معمولا با اســتقبال عکاسان حرفه ای مواجه شده و بعضا عروس و دامادها به آن مناطق برای عکاسی هدایت می شوند. بررسی ها نشان می دهد که خدماتی که برای عروس و دامادها در مالدیو ارائه می گردد، از ۳ بخش تشکیل شده اســت.

 

77158389 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

یکی خدمات قبل عروسی اســت که شامل حمام آب گرم، انتخاب دکوراسیون مراسم و نوع طراحی و همچنین سبک و سیاق خوراکی هایی که در میز عصرانه و شام در اختیار حیاتیانان قرار می گیرد می شود. موسسات فعالان در صنعت عروسی مالدیو، همه نوع غذا حتی غذای ملل را نیز در اختیار حیاتیانان خود قرار می دهند

 

2122234336 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

دومی، خدماتی اســت که در حین برپایی عروسی ارائه می شود. مانند انتخاب دسته گل، سرگرمی های جشن که می تواند بخشی از آن به معرفی برنامه های فرهنگی و سنتی رنگارنگ مالدیوی ها اختصاص یابد و هم چنین عکاسی در چشم اندازهای ساحلی و دریایی رویایی مالدیو.

 

2126238312 irannaz com عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

 

سومین بخش مراسم عروسی در مالدیو، توزیع کیک عروسی، ارائه نوشیدنی های محلی و گوناگون منطقه بین حیاتیانان و همچنین خدمات اسکان عروس و دامادها در هتل هایی با محفظه های شیشه ای اســت. البته، این بخش، با حمام گل که مملو از شمع های معطر رنگارنگ اســت و معمولا نمک دریایی برای شادابی پوست در آن ریخته می شود، ارائه می گردد.

 

هزینه های برگزاری این مراسم رویایی، به مسائل گوناگونی بستگی دارد. اما بیش از ۲۰ نسبت مالیات بر ارزش افزوده به رقم نهایی اضافه می شود که به واسطه کاهش بودجه دولت مالدیو، مالیات بر خدمات گردشگری در ســال های اخیر افزایش یافته اســت.

 

مالدیو، مقصد گردشگری رویایی آسیا، برای صنعت گردشگری ایـــران، درس های بسیاری دارد:

 

– گردشگری مجازی، یعنی امکان رزرو اینترنتی خدمات گردشگری معمولی تا لوکس این کشور، در دسترس میلیون ها گردشگر ســالانه قرار دارد.

 

– صنعت عروسی مالدیو، به واسطه ظرفیت های جغرافیایی و طبیعی آن، برای بومی سازی در کشورمان می بایست مد نظر دانشجویان گردشگری و فعالان این عرصه پر سود و هیجانی قرار بگیرد

 

– مناطق شمالی، جنوبی و حتی بیابان های ایـــران، می تواند مقصد رویایی برای برپایی مراسم عروسی و جشن های مختلف بین المللی در کشور باشد که برند گردشگری ایـــران را توسعه خواهد داد.

 

– سنت و فرهنگ رنگارنگ اقوام ایـــرانی، پتانسیل فوق العاده برای برگزاری مراسم عروسی گردشگران بین المللی در ایـــران و در چارچوب قواعد کشور و در بستر سنت های جذاب اقوام ایـــرانی اســت. از این ظرفیت نوظهور باید بیشتر اســتفاده کرد.

 

– هتل ترنج کیش، نمونه خوبی از اقامت گاه هایی بر فراز دریا اســت که می توان با جذب سرمایه گذاری بین المللی، نمونه های بسیاری را در نقاط مختلف کشور طراحی و احداث کرد.

 

– گردشگرانی که به دنبال مقصد های رویایی دنیا هستند، همواره ایـــران و هندوستان را در آرزوهای خوب برای سفر در نظر می گیرند. فرصت آفرینی برای عملی کردن آرزوی میلیون ها گردشگر مشتاق سفر به سرزمین ایـــران را باید از جنبه های مختلف به خصوص دریایی، فراهم کرد.

 

– طبیعت ۴ فصل ایـــران، هزاران برابر مالدیو، فرصت گردشگری برای ایـــران فراهم می کند که اســتفاده از تجربه های جهانی مانند صنعت گردشگری مالدیو می تواند ما را در عصر ۱۴۰۰ یاری دهد.

 

– مسئولان گردشگری در هتل های لوکس، باید بتوانند خدمات گردشگری هیجانی و جذاب را به مسافران بین المللی خود ارائه دهند. خدمات تخفیف به مناسبت روز تولد، تخفیف به مناسبت ســالگرد عروسی، ارائه کیک و بسته های هدیه از سوغات ایـــران، حمام گل، ماساژ و موضوعاتی از این دست، ره یافتی اســت که می توان از تجربه سفر به مالدیو برای گردشگری ایـــران به ارمغان آورد.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 عروس خوش شانس در جزیره زیبای مالدیو (تصــویر)

این مطلب از وب سایت بزرگ میهنی ها درج گردیده اســت