جراحی ۲۴ ساعته بسیار سخت پیوند صورت (۱۸+)

 

ماجرای حیرت انگیز مردی که بر اثر یک حادثه صورتش را از دست داد توسط پزشکان مجرب برای اولین بار به مدت ۲۷ ساعت صورت این مرد را پیوند زدند! چگونگی روند این پیوند عجیب را در بخش زیر با تصــویر های این مرد دنبال کنید.یک مرکز پیوند صورت در لهستان صورت مردی که را که براثر برخورد با دستگاه برش سنگ به شدت مجروح شده بود را با سرعت بی سابقه بازسازی کرد، به طوری که از این عمل جراحی بی سابقه با عنوان نخستین عملی یاد می شود که با هدف نجات جان بیمار انجام شده اســت.

 

بیماران پیوند صورت باید به طور معمول چندین ســال صبر کنند تا یک عمل پیوند صورت روی آنها انجام شود، اما پس از یک حادثه در محل کار برای یک مرد ۳۳ ســاله لهستانی که موجب شده بود وی در معرض عفونتهای مهلک قرار بگیرد، پزشکان برای انجام این عمل پیوند صورت به سرعت وارد عمل شدند.

 

1961509607 irannaz com جراحی 24 ساعته بسیار سخت پیوند صورت (18+)

 

این مرد که با نام “گرزگورز” شناسایی شده اســت، سه هفته پس از آنکه یک دستگاه برش سنگ به صورتش صدمه شدیدی وارد کرد یک صورت جدید دریافت کرد چرا که میزان جراحات به قدری بود که امکان بخیه زدن در صورت وی میسر نبود.

 

آرواره های وی خرد شده بود و شرایطش به سرعت و به وخامت می گذاشت تا اینکه پزشکان اظهار داشتند هیچ چاره ای جز ارائه یک صورت جدید و پیوند صورت سریع ندارند.این عمل در مرکز انکولوژی در گلیویس در تاریخ ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت) بر روی بیمار انجام شد.

 

410538444 irannaz com جراحی 24 ساعته بسیار سخت پیوند صورت (18+)

 

آدام ماسییووسکی رئیس تیم جراحی مرکز انکولوژی در گلیویس لهستان به عنوان تنها مرکزی که عمل جراحی صورت انجام می دهد، گفت: معمولا پذیرنده های صورت باید بین یک تا هفت ســال صبر کنند تا این جراحی انجام شود، اما به علل مشخصی مجبور بودیم این بیمار را سریعتر عمل کنیم چرا که زندگی وی در خطر بود.

 

اوایل ماه جاری کارمن بلاندین ترلتون به صورت عمومی برای اولین بار پس از پیوند صورت خود سخنرانی کرد، این امر درست شش ســال پس از آن صورت گرفـــــت که همسرش با یک مایع قلیایی به وی حمله کرد که در نتیجه این زن نابینا شد و صورتش از شکل افتاد.چارلا نش زن اهل کانکتیکت که در ســال ۲۰۰۹ مورد حمله یک شامپانزه قرار گرفـــــته بود در ســال ۲۰۱۱ عمل جراحی صورت داشت.

 

1198164344 irannaz com جراحی 24 ساعته بسیار سخت پیوند صورت (18+)

 

ماسییووسکی اظهار داشت عمل جراحی ” گرزگورز ” نخستین عمل جراحی بود که برای نجات جان بیمار انجام می شد.این جراحی  ۲۷ ساعت طول کشید چرا که جراحی وی دربرگیرنده پیوند اســتخوان هم می شد. ” گرزگورز ” نیاز به بازسازی صورت، آرواره ها، سقف دهان و قسمت تحتانی کاسه چشم داشت.

 

1946610807 irannaz com جراحی 24 ساعته بسیار سخت پیوند صورت (18+)

 

وی هنوز در معرض خطر عفونت اســت اما انتظار می رود که بهبود یافته و زندگی عادی داشته باشد.اگرچه عــکــس هـا پس از عمل نشان دهنده بخیه هایی از بالای چشم راســت، زیر چشم چپ و اطراف صورت تا گردنش اســت اما وی توانست شش روز پس از جراحی به عکاسان اجازه عکاسی بدهد.عــکــس هـا این مرد ۳۳ ســاله که صورتش به وسیله دستگاه سنگ بری آسیب دید پس از عمل نهایی پیوند صورت مشاهده می شود.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 جراحی 24 ساعته بسیار سخت پیوند صورت (18+)

این مطلب از وب سایت بزرگ میهنی ها درج گردیده اســت