استفاده سامسونگ و ال جی از یاقوت کبود برای تولید صفحه نمایش های خود

.

.

2091 Big استفاده سامسونگ و ال جی از یاقوت کبود برای تولید صفحه نمایش های خود

پیش تر در مورد شایعات و گمان‌های زیادی از طرح احتمالی اپل برای استفاده از شیشه‌ هایی از جنس یاقوت کبود و همچنین خبرهای بسیاری در مورد استفاده از این صفحه نمایش ‌ها به عنوان جایگزینی برای گوریلا گلس، در تولید نسل بعدی آیفون نیز به گوش می رسید.

بر اساس اخبار منتشره از سوی ET News گزارش شده که شرکت‌های کره‌ای سامسونگ و ال‌جی نیز در حال مذاکره با تولیدکنندگان این نوع محافظ‌های صفحه نمایش‌ جهت خرید و استفاده آن ها در گوشی‌های هوشمندشان هستند و در عین حال، شرکت‌های سازنده گوشی‌های همراه به شدت تلاش می کنند تا به هر وسیله ای که شده، بتوانند با  قیمت مناسب این  دستگاه‌های مجهز به صفحه‌نمایش‌های یاقوت اندود را خریداری کنند.

بر اساس شایعات، این محافظ های صفحه نمایش بسیار باریک می باشد. سامسونگ در گذشته از یاقوت در محصولات خود  استفاده می کرده است، اما به دلیل قیمت بالای آن دیگر از آن استفاده نکرده است. و به نظر می رسد تصمیم آن تا مدت ها تحت بررسی قرار بگیرد. شاید تا چندماه آینده نسخه‌ هایی اولیه از صفحات نمایش یاقوت اندود نیز روانه بازار شوند تا کاربران گوشی‌های هوشمند به تجربه‌ ی نو استفاده از این صفحه نمایش ها دست یابند. بنابراین دعوت تامین کنندگان به ارائه نمونه هایی از محصولات آن ها به هیچ وجه قابل توجه نیست. ضرورتا از برنامه های هر دو شرکت به مسئله جدیدی دست نمی یازد.