کد های مخفی گوشی های هوشمند

.

.

2100 Big کد های مخفی گوشی های هوشمند

 وجود منوها و کدهای مخفی در تلفن های همراه مسأله جدیدی نیست زیرا حتی تلفن های همراه بسیاری قدیمی هم دارای چنین ویژگی هایی بوده و به کاربران اجازه می دهند راحت تر به گزینه های خدمات و اطلاعات نرم افزاری دسترسی پیدا کنند.

اگرچه نه همه، اما اغلب تلفن های هوشمند امروزی، یک منوی پنهان دارند که از طریق وارد کردن کد صحیح، می توان به آن دست پیدا کرد.

می خواهید بدانید آن کد چیست؟ احتمالاً در مورد کد *#۰۶# شنیده اید که با وارد ساختن در سیستم شماره گیر (همانند زمانیکه می خواهید شماره ای را بگیرید) کار می کند. هنگامی که این کد خاص وارد می شود (این کد در اغلب تلفن های همراه قابل اجراست) شماره هویت گوشی یا IMEI نمایش داده می شود. بهتر است بدانید که منوی مخفی گوشی های هوشمند نیز با کدی شبیه به نمونه بالا قابل دسترسی هستند.

بعنوان مثال، بر روی گوشی های آیفون می توانید کد *۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#* را در برنامه تلفن وارد ساخته و سپس دکمه تماس را انتخاب کنید تا منوی تست فیلد پدیدار شود. با اینحال، اگر تخصص لازم را نداشته باشید، دسترسی به این کدها چندان برایتان سودمند نخواهد بود. در صورت برخورداری از تخصص، امکان مشاهده اطلاعات سیم کارت، جزئیات بیشتر در مورد وضعیت شبکه تلفن همراه، و همه نوع کدها و اعداد مخفی دیگر در گوشی تلفن همراه میسر خواهد شد.

جالب است بدانید که قدرت سیگنال در این کد براساس دسی بل و نه نمادهای رایج در تلفن های همراه نمایش داده می شود.

منوها وکدهای مخفی بر روی تلفن های آندروید ممکن است متفاوت باشند و این امر بیش از هر چیز به ساخت و مدل گوشی بستگی دارد. با این وجود، اغلب گوشی ها به کد *#*#۴۶۳۶#*#* یا *#*#INFO#*#* پاسخ می دهند. این کد امکان ورود کاربر را به منوی تست می دهد و در آن، امکان مشاهده اطلاعات شبکه بهمراه جزئیات وضعیت باتری و فعالیت برنامه ها وجود خواهد داشت.

دقت کنید: پس از ورود به محیط های نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های هوشمند، هیچ وضعیتی را تغییر نداده و هیچ دکمه ای را در این قبیل منوها فشار ندهید؛ مگر اینکه با ساختار گوشی و کارکرد تغییراتی که می دهید، آشنا باشید! بهتر است بدانید که این منوی خاص در کانادا، برای فعال سازی LTE ی ۴ گیگ در نکسوس ۴ استفاده می شود.

همچنین اگر گوشی هوشمند نوکیا Lumia دارید، با شماره گیری ##۶۳۴# وارد ابزار تشخیصی داخلی گوشی شده و می توانید بخش سخت افزاری گوشی را آزمایش کنید. این امکان به شما اجازه می دهد میزان مصرف باتری گوشی تان را مشاهده کنید.