برنامه AMD گیمرها را آسوده کرد

.

.

ARMsite برنامه AMD گیمرها را آسوده کرد

حس اول؛ اگر از آن دسته گیمر هایی باشید که هیچکدام از بازی های معروف را از دست نمی دهید، حتما تا بحال پیش آمده که قطعات کامپیوتر خود را تعویض کرده و ارتقا داده باشید. هر ساله بازی های زیبایی مثل Assassin’s Creed، Call of Duty، Battlefield و Need for Speed بسیاری از گیمر ها را که به دنبال تجربه ناب این بازی های زیبا و باگرافیک هستند، مجبور به تعویض قطعات و ارتقا سخت افزار می کنند. 

مسئله ای که در ارتقا دادن سیستم بسیار ناراحت کننده و دردسر ساز است، این موضوع می باشد که وقتی یک cpu با تکنولوژی جدید برای سیستم خود تهیه می کنید، به دلیل متفاوت بودن استاندارد و شکل پین های آن قطعه، مجبور هستید مادربورد خود را نیز تعویض کنید. وقتی مادر بورد را تعویض کردید، احتمال اینکه مجبور شوید رم های خود را هم (برای سازگار شدن با مادربورد جدید) تعویض کنید، بسیار زیاد است. به همین ترتیب هزینه ارتقا کامپیوتر به شکلی غیرقابل پیش بینی افزایش می یابد. 

اما به تازگی اخباری خوشحال کننده از شرکت AMD، که یکی از برترین شرکت های تولید کنندگان cpu می باشد، منتشر شده است. به نظر می آید این شرکت قصد دارد تا با روش جدیدی که در پیش گرفته، از هزینه های هرساله کاربران بکاهد. 

به گزارش ان گجت شرکت AMD درحال کار کردن بر روی قالب تراشه ای نام Skybridge Project می باشد که به پردازشگرهای ۲۰۱۵-era ARM و x86 system-on-chip این اجازه را خواهد داد تا طراحی مشابهی از پین را به اشتراک بگذارند. به عبارتی دیگر، یک طرح ساده از مادربورد می تواند هر دو نوع پردازشگر cpu را پشتیبانی نماید. البته این بدان معنا نمی باشد که شما وارد فروشگاه کامپیوتری بشوید، یک مادربورد خریداری نموده و به انتخاب خود یک cpu های ARM و یا x86 بخرید. پروژه Project Skybridge بیشتر مخصوص استفاده در موبایل و گجت ها می باشد . نه شرکت AMD و نه هیچ شرکت تولیدکننده دیگری تنها به این دلیل که قصد ساخت تبلت های اندروید با پردازشگر x86 یا ARM را دارند، مجبور نخواهد بود این قطعه را دوباره اختراع کنند.کمپانی AMD تغییر در دنیای کامپیوتر را در گرو فناوری ARM می بیند، و نمی خواهد در بلند مدت تنها پشتیبانی تکنولوژی x86 اینتل را داشته باشد. 

amd project skybridge برنامه AMD گیمرها را آسوده کرد


این، شروع برنامه ها و طرح توسعه فن‏آوری ARM نیز به حساب می آید. هسته ۲۰۱۶- K12، اولین طرح ۶۴ بیتی ARM از سوی شرکت AMD خواهد بود. بیشتر اطلاعات و جزئیات مربوط به این پردازشگر محرمانه می باشد، اما کمپانی AMD می گوید این پردازشگر جدید بر روی فرکانس های بالا و توسعه حوزه نفوذ ARM تمرکز کرده است. این بدان معنا می باشد که پردازشگر K12 قرار است انجام امور سنگین را مورد هدف قرار دهد. 
با وجود سود کلان شرکت های تولید کننده قطعات (از هزینه های پیش بینی نشده ارتقا سیستم توسط کاربران)، باید دید که این شرکت ها حاضرند با ارئه فن آوری های جدید، کاربران را از صرف هزینه های اضافی بی نیاز کنند؟