مخالفت Netflix با قانون بیطرفی اینترنت

.

.

netflix logo مخالفت Netflix با قانون بیطرفی اینترنت

Cordcuttersnews – شرکت Netflix که در زمینه ارائه خدمات تلویزیون اینترنتی و پخش فیلم به صورت آنلاین فعال است، با قانون جدیدی که به ISP ها (شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت) اجازه می دهد شرکت های مشابه را وادار به پرداخت هزینه بیشتر برای اطمینان از ارسال محتوای درخواستی به مصرف کنندگان، می کند، مخالف است. یکی از نگرانی های مهم این است که بعد از این تنها با پرداخت حق سالیانه استفاده از اینترنت، نتوان همه محتوای موردنظر را بر روی شبکه دریافت کرد. 
هفته گذشته، ریید هستینگ مدیر اجرایی Netflix در صفحه فیس بوک خود نوشته بود: «نظرسنجی ها نشان می دهد که افکار عمومی از این اقدام FCC (کمیته ارتباطات فدرال آمریکا) خشنود است اما آیا این کمیته از اقدام اخیر خود راضی است؟» 
Netflix درست می گوید، زیرا این قبیل قوانین باعث می شود ISP ها محتوای شرکت های مشابه را مسدود کرده یا با سرعت پائین تر منتشر کنند. به گفته منابع ناشناس، Netflix در تلاش برای حذف این بخش از قوانین جدید بیطرفی اینترنت است. همچنین این شرکت ادعا می کند که بسیاری از شرکت های نوپا هزینه دسترسی ویژه به مشتریان وب را نمی پردازند و با اجرای قانون جدید، دامنه فعالیت آنها محدود شده و در اصل، نوآوری و خلاقیت از بین خواهد رفت (که البته این هم نظر درستی است). 
حال سئوال این است که آیا FCC این قبیل نگرانی ها را جدی می گیرد یا خیر؟ بسیاری از افراد نگران رابطه نزدیک FCC و سازمان های نظارتی دولت ایالات متحده با ISP هایی نظیر Comcast هستند؛ تاجاییکه مردیت اَتوِل بیکر (کمسیر FCC)، در گذشته کارمند Comcast بوده است. این رابطه و سایر پیوندها، استقلال و یکپارچگی گروه هایی مانند FCC را زیر سئوال می برند. 
جسیکا روزن وورسل (یکی از کمیسرهای FCC) گفت: “ما در نظر داریم ابتدا همه برداشت های عمومی را مطالعه کرده، و تمام زوایای پیشنهاد ریاست کمسیون را به دقت مورد کنکاش قرار داده و سپس، با وجود دشواری هایی که در بستر قانونی با آن روبرو هستیم، بهترین تصمیم را اتخاذ نماییم.” 
این قوانین هنوز لازم الاجرا نشده اند و روشن است که Comcast و Netflix آن را یک لحظه مهم در آینده اینترنت می بینند.