درخواست پلیس برای افزایش دسترسی به اطلاعات کاربران

.

.

network security درخواست پلیس برای افزایش دسترسی به اطلاعات کاربران

در گزارشی آمده است علی رغم مخالفت های اداره دادگستری، شرکت های اپل، فیسبوک و مایکروسافت تصمیم به گسترش سیاست های خود برای اطلاع دادن به مشتریانی که اطلاعات آنها به طور قانونی درخواست شده است، دارند. 

خبرها حاکی از آن است که سازمان حقوق دیجیتالی برای انتشار کارت امتیازی حریم خصوصی به طوری که تاثیر گذار باشد، ایجاد می شود اما کماکان در میان مردم این باور وجود دارد که احتمال همکاری بین شرکت های تجاری و آژانس امنیت ملی آمریکا وجود دارد. 

بر اساس گزارش واشنگتن پست، ابلاغیه هایی که برای مشتری ها ارسال می شود به درخواست های NSA یا درخواست های شامل نامه های امنیت ملی—احضاریه های حکومتی—متعلق به FBI مربوط نمی شود. 

اپست با اشاره به دادگاه های خاص که برنامه های نظارتی مورد بحث NSA را زیر نظردارند بیان می کند که تغییرات سیاست های شرکت های فناوری بر روی درخواست داده ها از سوی دادگاه نظارت بر اطلاعات محرمانه خارجی تاثیری ندارد و این درخواست ها کماکان محرمانه نگاه داشته می شوند(البته آن برنامه هایی که نمونه آن افشاگری ادوارد اسنودن از اسناد بزرگترین آژانس های محرمانه در تابستان گذشته بود). پست همچنین اضافه می کند که نامه های محرمانه ملی به طور پیش فرض همچنان در سکوت می ماند. 

اما دیگر درخواست های پلیس برای ایمیل های ذخیره شده و داده های آنلاین به جز آنهایی که با دستور قضایی همراه هستند، تحت پوشش قرار میگیرد. 

اداره دادگستری آمریکا بیان میکند که ابلاغیه ها باید اخطاری نهایی برای مجرمان باشد و به آنها برای پرهیز از پیگرد قانونی کمک کند اما یک وکیل فناوری گفته های پست مبنی بر اینکه تغییرات در سیاست ها جستجوهای کنترل ناپذیری را فراهم میکند نقل قول میکند: این کار مجموعه داده های بدون هزینه و لجام گسیخته را دلسرد می کند. 

پست به نقل از مقامات شرکتی که نام آن در گزارش ذکر نشده نقل میکند که فیسبوک و مایکروسافت در حال آماده سازی تغییر سیاست هستند. یکی از نمایندگان اپل به روزنامه ها میگوید که این شرکت سیاست های خود را در می تغییر خواهد داد به طوری که در بیشتر مواردی که به طور قانونی درخواست اطلاعات شخصی یکی از مشتریان می شود، مشتری یک ابلاغیه دریافت خواهد کرد. 

پست گزارش می دهد که توییتر طبق روال همیشگی خود هنگام درخواست پلیس برای دسترسی به داده ها خبر می دهد و یاهو اعلام کرد در ماه جولای تغییراتی اعمال خواهد کرد، گوگل نیز در همین هفته تغییراتی در سیاست های خود اعمال کرد. 

بنیاد مرزی الکترونیکی و غیرانتفاهی حقوق دیجیتال در حال آماده سازی برای انتشار سالانه خود، کارت امتیازی چه کسی از ه شما حمایت می کند؟، در اواخر این ماه است. 

سال گذشته هیچ کدام از شرکت های اپل، فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و حتی یاهو ستاره طلایی در رابطه با اطلاع رسانی به کاربران درباره درخواست داده ها از سوی دولت ها دریافت نکردند در حالی که در مورد شرکت توییتر و دیگر شرکت ها این گونه نبود. 

شرکت های اپل، فیسبوک، مایکروسافت و یاهو در دسته ی شرکت هایی با اسناد محرمانه در رابطه با تلاش های منشور NSA قرار گرفته اند که تابستان گذشته آشکار شد و تیتر اول بسیاری را در رابطه با تلاش های جاسوسی آژانس ها را به خود اختصاص داد. در همین زمان شرکت ها بیان کردند که آنها تنها زمانی برای کاراگاه ها داده ها را فراهم می کنند که از لحاظ قانونی نیاز به انجام چنین کاری باشد. 

گوگل مجددا به پست اعلام کرد که در هنگام نیازهای قانونی وقتی که به جا و مناسب باشد داده ها را آشکار خواهد کرد. ما با اپل، یاهو، فیسبوک و مایکروسافت برای دریافت نظراتشان در مورد گزارش امروز پست تماس خواهیم گرفت و این نوشته را با اطلاعات دیگری که به دست می آوریم به روز خواهیم کرد.