به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری «The Indian EXPRESS»، کمپین اسلام شناسی در هند با هدف آموزش اسلام حقیقی و تقویت آگاهی استفاده از رسانه‌ها در تبیین مفهوم اسلام راه‌اندازی می‌شود.
 
نعیمه انصاری، رئیس بانوان جماعت اسلامی هند در این زمینه گفت: کمپین اسلام‌شناسی، اجرای برنامه ملی صلح و سازگاری اجتماعی از ۳۱ مردادماه تا ۱۴ شهریور سال جاری را در دستور کار قرار داده شده است.
 
وی افزود: بانوان مسلمان در راستای این کمپین با همکاری سازمان­‌های مختلف به مناطق روستایی ایالت بنگال خواهند رفت تا بانوان روستایی را از ماهیت واقعی اسلام آگاه سازند.
 
انصاری تصریح کرد: بدین ترتیب بانوان مسلمان نخستین درسی که به کودکان خود در مورد اسلام خواهند آموخت، پیام صلح است، و در نتیجه در برابر سوء برداشت­‌هایی که ذهن جوانان را شست‌وشو می­‌دهد، مقاومت خواهند کرد.
 
وی با تأکید بر آگاهی بیشتر بانوان مسلمان با اینترنت خاطرنشان کرد: باید به شدت روی اینترنت و رسانه­‌های جمعی در راستای گسترش آگاهی بانوان تکیه کنیم زیرا در طولانی‌مدت به ریشه‌­کن کردن سوء تفاهمات درباره اسلام کمک خواهد کرد.
 
نعیمه انصاری گفت: تعداد بانوانی که از رسانه­‌های اجتماعی استفاده می­‌کنند، بسیار اندک است و ما تلاش خواهیم کرد از وب­‌سایت­‌ها و اپلیکیشن­‌های مختلف برای گسترش آگاهی در مورد ایده­‌های حقیقی اسلام و انتقال آن به نسل آینده استفاده کنیم.
 
انصاری بخشی از این کمپین را برگزاری اردوها و کارگاه­‌ها در کل ایالت بنگال با محوریت مناطق روستایی عنوان کرد و گفت: بانوان باید در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند به سؤالات کودکان خود در مورد اسلام پاسخ دهند.
 
وی تصریح کرد: جماعت اسلامی هند قصد دارد فعالیت بانوان را در جامعه افزایش دهد؛ زیرا در شرایط ناگوار به نظر می­‌رسد زنان خانه­‌دار آگاهی کافی را ندارند و این وضعیت باید تغییر کند.
 
n00238689 b راه‌اندازی کمپین اسلام‌شناسی در هند