sabzijat mahibozorg طرز تهیه کباب ماهی

طرز تهیه کباب ماهی

در این پست از مجله آنلاین میهنی ها دستور پخت کباب ماهی برای شما عزیزان آماده شده است. 

مواد لازم:

برای ۶ نفر

ماهی – ۱عدد در حدود ۱٫۵ کیلوگرم (بهتر است از نوعی باشد که سطح پهن تری دارد ، مثل ماهی آزاد پرورشی)

روغن مایع یا روغن زیتون – ۱ استکان

پودر کاری – ۱ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل بقدر کافی

آبلیمو – ۱ استکان

روغن مایع یا روغن زیتون – ۱ استکان

پودر کاری – ۱ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل بقدر کافی

برای تزئین:

پیازچه – ۱ دسته

حلقه لیموترش یا نارنج -۱ عدد

کمپوت آلبالو – ۱ عدد (با یک حلقه کوچک گوجه فرنگی می توانیم با یک شیئی استوانه ای شکل ،گوشت گوجه فرنگی را قالب بزنیم.این برای زیبایی تزئین ماهی است)

طرز تهیه:

شکم ماهی را با قیچی چاک می دهیم و محتویات داخل شکم را بیرون آورده ،تمیز می شوئیم. ماهی را با دستمال خشک کرده ،روغن زیتون و آبلیمو و نمک و کاری را مخلوط نموده،مقداری از این سس را با قلم مو داخل شکم ماهی می مالیم.

با کارد تیزی روی سطح ماهی را خطوط عمیقی به طور منظم می کشیم ، کمی از سس را لای این شکافها با قلم مو می مالیم.

سینی فر را چرب می کنیم.ماهی را در سینی قرار داده ، فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت یا ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم. سینی را روی پنجره وسط فر قرار می دهیم ، ۳۰ تا ۴۵ دقیقه با حرارت فوق می گذاریم ماهی در فر بماند. بعد حرارت را ۵۰ درجه کم می نمائیم و گاهی از سس روغن و آبلیمو روی آن می دهیم. ۳۰ تا ۴۰ دقیقه دیگر می گذاریم ماهی در فر بماند تا کاملا برشته شود و این ماهی چون پوست دارد،کمی طولانی تر وقت برای کباب شدن می برد.

ریشه پیازچه را می بریم، قسمت سفید آن را به اندازه دو بند انگشت خرد کرده ، مقداری از قسمت سبز و سفید را به صورت رشته های ظریف در می آوریم. حلقه لیمو ترش را به شکل چهار مثلث می بریم و دو مثلث را بالای ماهی به شکل پاپیون قرار می دهیم و دانه آلبالو را وسط این دو مثلث می گذاریم .چند ساقه پیازچه را زیر لیمو ترش می چینیم و بقیه پیازچه ها را روی ماهی میریزیم.