لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

اما شرکت های بزرگی مانند مرسدس بنز ، فراری و پورشه خلاف آن را ثابت کرده اند.
همانطور که اشاره شد مصرف بهینه سوخت به خودروهای لوکس و اسپرت نیز سرایت کرده است. خودروهایی که با وجود سرعت بالا و هیجان مصرف سوخت کم و اقتصادی دارند . در ادامه به برخی از این خودروها اشاره می کنیم.


۱٫ لافراری
مصرف : ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

015 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

لافراری غول اسپرت شرکت فراری می تواند تنها در عرض ۳ ثانیه سرعت شما را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. موتور ۳٫ ۶ لیتری VR این خودرو ۷۹۰ اسب بخار نیرو تولید می کند. موتور الکتریکی جانبی نیز ۱۶۱ اسب بخار نیرو تولید می کند. فراری ادعا می کند این خودروی هیبریدی الکتریکی – بنزینی با این مشخصات تنها ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

۲٫ نیسان ۳۷۰z
مصرف : ۳٫ ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

024 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

این خودرو با موتور V6 با ۳۳۲ اسب بخار قدرت در ۲ مدل کوپه و روباز عرضه می شود. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو تنها در ۲٫ ۵ ثانیه است.
مصرف شهری این خودرو تنها ۳٫ ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

۳٫ لوتوس اوورا S
مصرف : ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

034 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

لوتوس امورا با طرحی فوق العاده و زیبای خود و موتور V6 5. 3 لیتری خود ۲۷۶ اسب بخار نیرو تولید می کند . شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو تنها در ۵٫ ۴ ثانیه است. با این حال مصرف این خودرو ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در مسیرهای شهری است. مدل گیربکس امیهنی هاتیک این خودرو مصرف ۷٫ ۱۱ لیتری را دارد.

۴٫ فورد موستانگ
مصرف : ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

044 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

خودروی کلاسیک موستانگ هیچ گاه تکراری نمی شود. موتور V6 این خودرو با انتقال ۳۰۵ اسب بخار نیرو به چرخ های عقب این خودرو تجربه فوق العاده ای را برای راننده فراهم می کند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو تنها ۸٫ ۵ ثانیه است. نکته جالب در مورد این خودرو این است که مدل معمولی و روباز آن هر دو به یک میزان سوخت مصرف می کنند.

۵٫ پورشه ۹۱۱ کاررا s
مصرف : ۶٫ ۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

054 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

مدل ۹۱۱ کاررا S از شرکت پورشه جزء اولین نمونه هایی بود که نشان داد خودروهای لوکس و اسپرت الزاما مصرف بسیار بالایی ندارند.
موتور ۸٫ ۳ لیتری این خودرو ۴۰۰ اسب بخار نیرو تولید می کند و شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو در ۱٫ ۴ ثانیه است. مصرف سوخت این خودرو در معابر شهری ۶٫ ۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. مدل پایه ۹۱۱ نیز با قیمت کمتر همین مقدار سوخت مصرف می کند.

۶٫ مرسدس بنز SLK 350
مصرف : ۵٫ ۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

064 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

این خودروی لوکس توانسته سرعت بالا با مصرف پائین سوخت را در این مدل خلاصه کند. موتور ۵٫ ۳ لیتری V6 این خودرو ۳۰۲ اسب بخار نیرو تولید می کند و می توانید تنها در ۵٫ ۵ ثانیه سرعت آن را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.

۷٫ آئودی TT
مصرف : ۱٫ ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

071 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

آئودی TT با طراحی زیبا و کلاسیک خود و موتور ۲۱۱ اسب بخاری خود از لحاظ مصرف سوخت به هیچ عنوان قابل مقایسه با خودروهای لوکس مشابه نیست. مصرف این خودرو با شتاب ۰ تا ۱۰۰ در ۵ ثانیه تنها ۱٫ ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

۸٫ پورشه ۹۱۸ اسپایدر
مصرف : ۷٫ ۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

081 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

خودروسازان آلمانی به دقیق بودن در طراحی و کیفیت بالا شهرت دارند. اسپایدر ۹۱۸ نیز نمونه ای از همین هنر آلمانی ها است. این خودرو با ۸۸۷ اسب بخار قدرت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۵٫ ۲ ثانیه تنها ۷٫ ۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف می کند. این مصرف سوخت کم را مدیون ۲ موتور الکتریکی در کنار موتور بنزینی اصلی است.

۹٫ تسلا مدل s
مصرف : ۵٫ ۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

091 لوکس ترین و کم مصرفترین خودرو های جهان

تسلا مدل s را می توان اولین خودروی الکتریکی سدان لوکس در دنیا محسوب کرد. این خودروی زیبا استاندارد جدیدی را برای خودروهای لوکس با کارایی بالا تعیین کرد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن تنها در ۴٫ ۴ ثانیه صورت می گیرد. این خودرو که به کمک باتری ۸۵ کیلو وات ساعتی خود ۴۱۶ اسب بخار نیرو تولید می کند مصرفی تنها معادل ۵٫ ۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد.