635248145561026113 برای اینترنت مطلوب صبر کنید

برای اینترنت مطلوب صبر کنید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در تلاش برای ارتقای کیفیت و سرعت اینترنت هستیم، گفت: آنچه مردم دنبال آن هستند یعنی بهبود اساسی وضعیت اینترنت به یک سال تا یک سال و نیم صبر نیاز دارد.

واعظی در خصوص ارتقاء و بهبود سرویس های اینترنتی گفت: حدود ۲ ماه است که در زمینه ارتقاء کیفیت و سرعت اینترنت با شرکت های اینترنتی در حال هماهنگی هستیم اما آنچه که مردم دنبال آن هستند و بهبود اساسی وضعیت اینترنت به یک سال تا یک سال و نیم صبر نیاز دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پشتیبانی فنی وزارت ارتباطات از سایت رفاهی گفت: دیتاسنتر ملی امروز در اختیار سایت رفاهی است و در آینده می تواند در اختیار هر کار بزرگی در کشور قرار بگیرد.

وی همچنین یادآور شد: فایروال های متعددی روی سایت رفاهی فعال است و تمام حملات سایبری جنبه امنیتی ندارد، بلکه برخی از حملات از روی کنجکاوی و خود آزمایی است.(فارس)

محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۳ شهرهای بزرگ و در سال ۹۴ تمام کشور تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات قرار خواهد گرفت. از این رو باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم که مهمترین آن تامین پهنای باند است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بر این اساس تا پایان سال پهنای باند را از ۷۰ گیگابیت بر ثانیه به ۷۰۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقا می داد.

وی همچنین با اعلام نظر وزارت ارتباطات در خصوص شبکه های اجتماعی گفت: نظر وزارتخانه این است که این شبکه ها می تواند در خدمت مردم باشد علاوه بر این امیدواریم متخصصان داخلی بتوانند راهی برای راحت تر و سریعتر شدن ارتباطات بین مردم پیدا کنند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: هیچ شبکه اجتماعی نباید به دلیل مسائل اقتصادی و تسهیلاتی که برای مردم فراهم می کند فیلتر شود مگر اینکه مشکل اخلاقی داشته باشد.