مجله توما

باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت

باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت
قیمت فرآورده‌های لبنی یک هفته قبل از تایید موضوع ” استفاده از روغن پالم در شیر و لبنیات” افزایش یافت؛ به طوری که ماست کم چرب ۱٫۵ کیلویی از ۴۵۰۰ تومان به ۵۰۰۰ تومان و ماست پرچرب ۱٫۵ کیلویی از کیلویی ۴۳۰۰ به ۵۳۰۰ تومان رسید. در حال حاضر ماست کم چرب و پر چرب کیلویی ۳۳۰۰ تومان است درحالی که تا دو هفته پیش کیلویی ۲۸۰۰ تومان در مغازه عرضه می‌شد. قیمت ماست‌های ترکیبی ۸۰۰ گرمی همچون ماست بادمجان، بورانی و لبو از ۳۸۰۰ تومان به ۴۰۰۰ تومان رسید.

در حال حاضر ماست با پنج درصد چربی نیز ۸۴۰۰ تومان در بسته‌های دو و نیم کیلویی و ۶۵۰۰ تومان در بسته‌های یک و نیم کیلویی و ۳۹۰۰ تومان در بسته‌های یک کیلویی عرضه می‌شود. این افزایش قیمت در مورد شیر نیز صدق می‌کند؛ به طوری که تا دو هفته پیش شیر کم چرب یک لیتری ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسید اما در حال حاضر قیمت این محصول ۲۲۰۰ تومان است. قیمت هر لیتر شیر پرچرب نیز از ۲۱۵۰ تا ۲۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان رسیده است.

شیر کیسه‌ای ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱۴۵۰ تومان و پرچرب ۱۷۵۰ تومان در مغازه‌ها به فروش می‌رسد. قیمت شیر ساده ۲۰۰ سی سی از ۷۰۰ تومان به ۸۰۰ تومان رسیده و شیرهای طعم‌دار ۲۰۰ سی سی همچون شیر کاکائو، شیر عسلی و غیره از هزار تومان به ۱۲۰۰ تومان افزایش یافته است. قیمت پنیر گچی ۴۰۰ گرمی از ۴۵۰۰ به ۴۸۰۰ تومان و پنیر گوسفندی لیقوان تبریزی درجه یک فله‌ای کهنه دو ساله تبریز از کیلویی ۱۸ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسیده است.

در حال حاضر نیز پنیر یک ساله لیقوان کیلویی ۱۶ هزار تومان و پنیر تازه لیقوان کیلویی ۱۰ هزار تومان در مغازه‌ها به فروش می رسد. قیمت برندهای مختلف لبنی در هر محصول ۵۰ تا ۲۰۰ تومان اختلاف دارد.

n00051463 b باز هم شیر و لبنیات افزایش قیمت خواهند داشت

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.