چگونه گوشی های هوشمند را فکتوری ریست کنیم 

5aae6014 fc3d 470a 9e32 b3b4256a0cb8 چگونه گوشی های هوشمند را فکتوری ریست کنیم

 گاهی اوقات بهتر است قبل از اقدام برای فروش اسمارت فون خود تمام اطلاعات شخصی تان را از روی آن پاک کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار، فکتوری ریست یا تنظیم مجدد به حالت پیش فرض (factory reset) نام دارد؛ گزینه ای که به شما امکان می دهد گوشی هوشمند خود را به وضعیت اولیه خروج از خط تولید کارخانه برگردانید. در این حالت، هیچ یک از عکس های شخصی، اطلاعات مهم و خصوصی و یا داده ای که ممکن است فراموش کرده باشید آن را از روی گوشی پاک کنید، در حافظه آن باقی نخواهد ماند و تلفن همراه به وضعیت پیش فرضی که کارخانه سازنده برای آن تعیین کرده است، برخواهد گشت.

نکته مهم: به محض اجرای فرمان فکتوری ریست، همه اطلاعات شخصی شما اعم از عکس ها و سایر داده ها و اسناد از روی گوشی تلفن همراه تان پاک خواهد شد و امکان بازیابی آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. پس، ابتدا مطمئن شوید که یک بک آپ کامل از همه اطلاعات موردنیازتان تهیه کرده اید.

دستگاه های اندروید

اگر تلفن همراه تان از نظر کارکرد در وضعیت استاندارد و خوبی قرار دارد (و مثلاً در هنگام اجرای برنامه های موجود بر روی حافظه رم اصلی دچار مشکل نمی شود) تنها کاری که باید انجام دهید، این است که:

۱٫ مسیر Settings -> ‘Backup & Reset’ را پیموده،

۲٫ ‘Factory data reset’ را انتخاب کرده،

۳٫ سپس بر روی ‘Reset phone’ ضربه زده،

۴٫ و در نهایت، گزینه ‘Erase everything’ را اجرا کرده و چند دقیقه صبر کنید تا فرمان موردنظر اجرا شود.

db74f70e 6ac7 400f bd87 8be08d8617ec چگونه گوشی های هوشمند را فکتوری ریست کنیم

این دقیقاً همه مراحلی است که باید بر روی  تبلت ها یا گوشی های هوشمند اندروید اجرا کنید. از جمله دستگاه های اندروید موردنظر می توان به Samsung Galaxy S5، Note 3، HTC One M8، ال جی جی۳، سونی اکسپریا Z2، موتو ایکس، موتو جی، و بسیاری دیگر اشاره کرد.

در صورتی که قابلیت های اجرایی و استارت آپ تلفن همراه تان دچار مشکل است، باید از روش دیگری برای فکتوری ریست استفاده کنید.

۱٫ ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید.

۲٫ سپس کلید کاهش حجم صدا و کلید روشن و خاموش/قفل را به طور همزمان و برای چند ثانیه نگاه دارید. (با این کار، دستگاه اندروید در وضعیت «فست بوت» قرار خواهد گرفت.)

۳٫ هم اکنون می توانید یک منو با چندین گزینه مختلف را مشاهده کنید که تنها با استفاده از دکمه کاهش حجم صدا می توانید آن را به سمت پائین حرکت دهید. سپس به ‘Factory’ رفته و بوسیله فشار دادن دکمه افزایش حجم صدا آن را انتخاب کنید. تلفن همراه تان بقیه کارها را انجام داده، ظرف چند دقیقه به وضعیت تنظیمات پیش فرض کارخانه باز خواهد گشت.

دستگاه های آیفون

1a8c9cd4 b29f 4bdd 9957 2d65edb9d28a چگونه گوشی های هوشمند را فکتوری ریست کنیم

۱٫ به بخش تنظیمات یا ‘Settings’ رفته و تَب ‘General’ را انتخاب کنید.

۲٫ گزینه های متعددی در این بخش وجود دارد اما گزینه موردنظر ما ‘Erase All Content and Settings’ می باشد که همه محتویات و تنظیمات دستگاه را پاک می کند.

۳٫ با انتخاب این گزینه، تأیید می کنید که می خواهید تمام داده های موجود را از روی دستگاه آیفون خود پاک کنید.

۴٫ هم اکنون، آیفون شروع به کار کرده و ظرف چند دقیقه بطور کامل ریبوت شده و به وضعیت پیش فرض کارخانه باز خواهد گشت.

توجه داشته باشید که این آموزش تنها برای آخرین و جدیدترین نسخه iOS که بر روی تلفن های همراهی مانند آیفون S5، آیفون ۵c، آیفون ۵، آیفون ۴s، و غیره موجود است، قابل اجرا خواهد بود.

دستگاه های ویندوز فون

۱٫ وارد بخش تنظیمات یا ‘Settings’ شده، ‘About’ را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

۲٫ در اینجا می توانید دکمه ‘reset your phone’ را مشاهده کنید.

۳٫ تنها کافیست روی آن ضربه بزنید تا تأیید شود که قصد پاک کردن همه داده های موجود بر روی دستگاه را دارید.

۴٫ پس از چند دقیقه، تلفن همراه تان به وضعیت تنظیمات پیش فرض کارخانه بازخواهد گشت. همین!

توجه داشته باشید که این آموزش تنها در مورد آخرین نسخه ویندوز فون که بر روی تلفن همراهی نظیر Nokia Lumia 1020، لومیا ۵۲۰ و غیره موجود است، قابل اجرا خواهد بود.